Sebastian Olma - zwycięzca 2. edycji TOP CHEF ambasadorem Clinex

31-08-2015

Wydarzenia

Sebastian Olma - ambasadorem marki Clinex

Z wielką przyjemnością informujemy, iż marka Clinex Nanochem ma swojego ambasadora. Został nim Sebastian Olma, zwycięzca 2. edycji TOP CHEF - programu na najlepszego szefa kuchni. 

SebastianOlma, jeden z najzdolniejszych Szefów Kuchni młodego pokolenia. Pochodzi z Bielska-Białej, gdzie zdobył gastronomiczne wykształcenie i Sebastian Olmapierwsze doświadczenia zawodowe. Podstaw kuchni uczył się w „Folwarku”, kuchni polskiej w „Karczmie pod Lotniskiem”, a kolejne lata spędził w takich restauracjach jak: „Pod dobrą datą”, „Nad Dachami”, „Restauracja Italia”, „Hotel na Błoniach”. 

Przełomowym momentem w jego karierze zawodowej był wyjazd do Wielkiej Brytanii. Jego pierwsza praca to londyńska restauracja „Brasserie Chez’gerard”, specjalizująca się w prostej kuchni francuskiej. Odwaga i ambicja młodego kucharza zaprowadziły go do kompanii Gordona Ramseya i jego flagowej restauracji w zabytkowym hotelu Claridge’s - restauracji mieszczącej 80 gości, w której serwowano dania kuchni francuskiej i brytyjskiej. Spędził w niej rok. Następnie swoje umiejętności rozwijał w takich restauracjach jak: Pied a Terre 1*, Esporta Chiswick Club czy Carluccio’s. Ostatnim i najważniejszym miejscem podczas całego pobytu na Wyspach była restauracja Toma Aikens’a 1* - ikony brytyjskiej kuchni. Rok pod jego rządami okazał się przełomowy pod względem doskonalenia warsztatu, technik kulinarnych, poznawania połączeń smakowych, jak i samej kultury pracy. To pozwoliło młodemu kucharzowi wejść na zupełnie inny poziom gotowania i rozpocząć nowy rozdział w jego życiu. 

W 2014 r. wrócił do kraju, aby wziąć udział w najpopularniejszym kulinarnym show telewizyjnym – TOP CHEF. Charyzma, poczucie humoru, ale przede wszystkim umiejętności, spowodowały, że już od pierwszych odcinków programu wyróżniał się na tle pozostałych, stając się niekwestionowanym faworytem i ostatecznie zwycięzcą. 

Sebastian dzięki swoim osiągnięciom i osobowości, stale pojawia się na ekranach widzów. Widzimy go w roli gościa specjalnego w nowych edycjach programu TOP CHEF, Hell’s Kitchen Piekielna Kuchnia, czy w nowych formatach takich jak Tajemniczy Składnik. Warto zaznaczyć, że odcinek z jego udziałem miał najwyższą oglądalność spośród wszystkich z całej serii.