5 obszarów dezynfekcji w urzędach

5 obszarów dezynfekcji w urzędach

(zdj. pixabay)

Urzędy każdego dnia są odwiedzane przez duże rzesze ludzi, o których kondycji zdrowotnej w zasadzie nic nie wiemy. W dobie zagrożenia w związku ze światową pandemią koronawirusa konieczne jest wprowadzenie szczególnych zasad dezynfekcji w urzędach. Jest to najważniejszą czynnością, która zwalczy obecne na powierzchniach patogeny oraz zapobiegnie rozprzestrzenianiu się ich.

W urzędach przewija się mnóstwo ludzi z różnych środowisk. Są więc jednym z najbardziej zagrożonych miejsc na rozprzestrzenianie się choroby. W związku z powyższym konieczna jest częsta i regularna dezynfekcja wszelkich obszarów, z którymi mają kontakt petenci i pracownicy. Klamki drzwi czy poręcze krzeseł wymagają znacznie częstszej dezynfekcji, najlepiej po każdym przyjętym petencie. Aby móc w sposób efektywny zdezynfekować każdą z powierzchni i zapewnić jej biologiczną czystość, konieczne jest zastosowanie profesjonalnych preparatów. Oczywiście o udowodnionej skuteczności i stosownym pozwoleniom do użytku.

Jakie obszary powinniśmy dezynfekować w urzędach?

W urzędach w dużej mierze mamy do czynienia z powierzchniami biurowymi. Te miejsca mogą wymagać zastosowania kilku osobnych preparatów dezynfekujących, zależnie od rodzaju powierzchni. Aczkolwiek w tego typu obiektach spotykamy się w dużej mierze z powierzchniami wodoodpornymi. Należą do nich:

  • biurka z lakierowanego drewna, lakierowanych płyt z tworzywa sztucznego, kamienia, glazury i wszelkie przedmioty na nich umieszczone, jak przybory do pisania,
  • automaty i urządzenia: myszki, klawiatury, monitory dotykowe, szczególnie te w automatach informacyjnych oraz biletowych,
  • klatki schodowe w tym poręcze, włączniki świateł,
  • często dotykane elementy w windach, takie jak przyciski,
  • szklane lub wykonane z plexiglasu parawany oddzielające urzędnika od petenta,

Dbaniem o zachowanie odpowiedniej higieny i czystości w urzędach zajmują się często firmy outsourcingowe. To ich obowiązkiem jest zaopatrzenie się w odpowiedniej jakości preparaty do mycia i dezynfekcji. Niemniej jednak w dobie pandemii, urzędnicy muszą również mieć na wyposażeniu profesjonalny preparat do dezynfekcji rąk oraz powierzchni.

Profesjonalne preparaty dezynfekujące marki Clinex, jako podstawowy środek dezynfekujący w urzędach

Aby mieć pewność, że dana powierzchnia została odpowiednio odkażona, należy sięgać po produkty o wysokiej skuteczności potwierdzonej testami. Marka Clinex ma w swojej ofercie produkty o udokumentowanych i doskonałych właściwościach. Jednym z nich jest Clinex DEZOFast, z którym dezynfekcja powierzchni nie będzie stanowiła problemu. Produkt posiada szczególny skład, dzięki czemu wykazuje doskonałe własności dezynfekujące, co zostało sprawdzone i udowodnione przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Skład preparatu do dezynfekcji powierzchni Clinex DEZOFast to w głównej mierze chlorek didecylodimetyloamonu. Ten składnik trwale i dokładnie dezynfekuje powierzchnie zmywalne. Jak wskazuje raport z Uniwersytetu Śląskiego, DEZOFast usuwa o prawie 7 razy więcej czynników biologicznych, aniżeli alkohol etylowy w stężeniu 61%. DEZOFast wygrywa więc z wszelkimi preparatami na jego bazie. Co więcej, środek Clinex DEZOFast jest pozbawiony aldehydów, które należą do groźnych związków. Poza tym aplikacja preparatu jest łatwa i szybka, a skuteczność w walce z bakteriami, wirusami i wszelkimi innymi patogenami jest znacznie wyższa niż innych produktów o podobnym działaniu.

Jak zadbać o prawidłową ochronę biologiczną w urzędach?

Dzisiaj, kiedy walczymy z niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus, musimy szczególnie dbać o odpowiednią ochronę biologiczną w urzędach. W tym celu wiele samorządów wyposaża pracowników urzędów w maski, rękawice oraz płyny do dezynfekcji. Sięgając po produkty przebadane mamy gwarancję bezpieczeństwa użytkowania. Żele antybakteryjne to absolutne must have w każdym urzędzie. Korzystają z nich zarówno urzędnicy, jak i petenci. W tej roli sprawdzi się Clinex DEZOSept. Żel wzbogacony dodatkowo o substancje pielęgnujące, nie wysusza skóry nawet przy częstym stosowaniu.

Dezynfekcja rąk to podstawa odpowiedniej ochrony, jednak petenci roznoszą zarazki nie tylko na rękach. W trakcie rozmowy lub kichania pozostawiają na różnych powierzchnia tysiące drobnoustrojów. Dlatego regularna dezynfekcja wszystkich kontaminowanych powierzchni jest tak ważna. Clinex DEZOfast zapewnia pełną ochronę biologiczną wszystkich powierzchni zmywalnych. Profesjonalna dezynfekcja przy stosowaniu środków marki Clinex ogranicza się do użycia jednego, uniwersalnego preparatu. Jest to wielką zaletą tego produktu.

Warto podkreślić, że również podłogi są w równym stopniu narażone na zanieczyszczenie drobnoustrojami. Na odzieży, a także na obuwiu mogą zostać przeniesione szkodliwe bakterie, wirusy, grzyby i ich zarodniki. Do mycia i dezynfekcji dużych obszarów podłogowych sprawdzi się Clinex DEZOFast koncentrat. Można go dowolnie rozcieńczać z użyciem wody i aplikować za pomocą mopa. W celu umycia oraz dezynfekcji podłogi, producent zaleca przygotowanie 1% roztworu.

Przemyślanie rozplanowana, codzienna dezynfekcja pozwala na zachowanie doskonałej czystości w urzędach. Dlatego też firmy sprzątające zwykle opierają się na pewnych standardach oraz harmonogramie. W połączeniu doświadczenia z profesjonalnymi produktami mogą zagwarantować wysoką skuteczność w neutralizacji chorobotwórczych drobnoustrojów.