6 obszarów dezynfekcji w komunikacji miejskiej

Obszary dezynfekcji w komunikacji miejskiej

(zdj. pixabay)

Koronawirus wymusił na wielu branżach zmianę nawyków związanych z dbaniem o czystość. Jeśli chodzi o komunikację miejską, to na samorządach spoczywa obowiązek zapewnienia odpowiedniej dezynfekcji wszystkich newralgicznych miejsc. W związku z wprowadzonym reżimem sanitarnym, władze miast wdrażają środki bezpieczeństwa w masowej komunikacji miejskiej. Jak wygląda czyszczenie transportu publicznego w czasach pandemii koronawirusa?

Ograniczone kursy, zmniejszona ilość miejsc oraz obowiązkowa, częsta dezynfekcja

Nie da się ukryć, że koronawirus wywrócił świat do góry nogami. Wymusza na nas zmianę nawyków oraz zupełnie inne podejście do dbania o czystość powierzchni i higienę. W momencie największej zachorowalności w kraju zostały wprowadzone liczne obostrzenia, które również dotknęły mocno transport publiczny. Wiele kursów zostało odwołanych, a liczba miejsc w środkach transportu została ograniczona do połowy. Dodatkowo wzmożone zostały nakłady na środki czystości i znacznie częstszą niż dotychczas dezynfekcję. Takie ograniczenia miały sens, bo dzisiaj widzimy ich pozytywne efekty. Dzięki temu powoli zaczynamy wracać do równowagi. Coraz więcej osób może podróżować w komunikacji miejskiej oraz przywracane są wstrzymane kursy. Jedyne co nie uległo i jeszcze długo nie ulegnie zmianie, to częsta i dokładna dezynfekcja.

Newralgiczne obszary w komunikacji miejskiej, które wymagają częstej dezynfekcji

W komunikacji miejskiej mamy wiele takich miejsc. Szczególnie newralgiczne są te często dotykane przez pasażerów obszary. Zaliczamy do nich między innymi:

  • poręcze i uchwyty,
  • krzesełka,
  • szyby
  • przyciski
  • obudowa pojazdów
  • przystanki

Warto nadmienić, że w wielu miastach autobusy czy tramwaje zawsze były regularnie myte i dezynfekowane. Pandemia nie zmieniła więc wiele, aczkolwiek wymusiła znacznie częstsze wykonywanie tych czynności. W związku z powyższym niezbędne stało się wyposażenie w skuteczne w walce z koronawirusem środki dezynfekujące. Większość elementów poddawanych częstej dezynfekcji w komunikacji miejskiej wykonanych jest z elementów metalowych oraz z tworzywa sztucznego. Wymagane jest więc zastosowanie preparatu, który będzie skuteczny, ale zarazem łagodny dla czyszczonych powierzchni. Zaleca się stosowanie profesjonalnych środków myjąco-dezynfekujących produkowanych przez doświadczone i znane w branży sprzątającej marki, takie jak np. Clinex.

Clinex DEZOFast, jako wysokowydajna i silna broń do walki z bakteriami oraz wirusami

Profesjonalne środki utrzymania czystości marki Clinex gwarantują swoją skuteczność, która jest potwierdzona badaniami. To właśnie dlatego wygrywają na tle innych środków, nierzadko niewiadomego pochodzenia czy składu. W przypadku marki Clinex, mamy do czynienia z produktami wysokiej skuteczności, świetnej wydajności oraz bezpieczeństwa i prostoty użytkowania.

Produkt DEZOFast został odpowiednio przebadany w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach pod względem skuteczności w porównaniu do alkoholu etylowego 61%. Badania jednoznacznie wskazują, że preparat Clinex DEZOFast jest blisko 7 razy skuteczniejszy, niż alkohol etylowy 61%, który bardzo często wykorzystywany jest w dezynfekcji. Niestety, alkohol przy częstym stosowaniu może doprowadzić do zniszczenia lub korozji materiału. W przypadku komunikacji miejskiej są to ogromne koszta. Dlatego też miasta nie mogą sobie pozwolić na stosowanie niesprawdzonych preparatów o podwyższonym ryzyku bezpieczeństwa.

Sekret skuteczności i bezpieczeństwa DEZOFast oraz jego wykorzystanie w dezynfekcji komunikacji miejskiej

Preparat myjąco-dezynfekujący Clinex DEZOFast jest bezaldehydowym, wysokowydajnym środkiem bakterio i wirusobójczym o szerokim spektrum działania. Powstał na bazie chlorku didecylodimetyloamonu, który jest znacznie skuteczniejszy w zwalczaniu wirusów i bakterii niż alkohol etylowy 61%. Co więcej, chlorek didecylodimetyloamonu jest również łagodniejszy dla czyszczonych powierzchni. Dlatego też częste i regularne stosowanie odkażającego do powierzchni DEZOFast na takich powierzchniach jak przyciski, uchwyty, poręcze czy krzesełka nie stanowi ryzyka uszkodzenia materiału. Wykorzystanie Clinex DEZOFast w dezynfekcji komunikacji miejskiej jest łatwe i szybkie. Wystarczy spryskać czyszczone powierzchnie preparatem, a po chwili rozetrzeć go ściereczką, pozostawiając na wierzchu warstwę aktywną. Preparat nie wymaga spłukiwania, dlatego też jest wygodny w użytkowaniu i gwarantuje szybkie oraz skuteczne działanie.

Wersja skoncentrowana, jako ekonomiczne rozwiązanie dezynfekcji w komunikacji miejskiej

Produkt dostępny jest w wersji gotowej do użytku oraz skoncentrowanej. Ta druga wersja świetnie sprawdzi się w czyszczeniu i dezynfekcji podłóg oraz innych większych powierzchni wodoodpornych. Skoncentrowany środek można także wykorzystać do przygotowywania roztworu środka dezynfekującego do innych powierzchni. Środek rozcieńczony o stężeniu 1% sprawdzi się do dezynfekcji podłóg czy obudowy pojazdu. Zaś przygotowanie roztworu o stężeniu 6% będzie pełnowartościowym preparatem dezynfekującym do pozostałych obszarów.

Clinex DEZOFast koncentrat to ekonomiczne rozwiązanie dla dezynfekcji w komunikacji miejskiej, gdzie wymagane jest częste jej przeprowadzanie. Zaopatrzenie się w profesjonalne i co najważniejsze skuteczne oraz bezpieczne środki to podstawa, by móc świadczyć równie bezpieczne usługi.