Clinex Floral – zapachowy zawrót głowy w myciu podłóg

Clinex Floral

(zdj. Clinex)

Czystość podłóg to podstawa w zadbanym pomieszczeniu. Podłogi zadbane, o pięknym kolorze pięknie się prezentują. Jednak, gdyby dodatkowo w pomieszczeniu unosił się przyjemny zapach, wyczuwalny zaraz po wejściu, byłoby naprawdę miło. Przyjemny zapach zawsze kojarzy się z czystością i potęguje to wrażenie.

Cechy dobrego płynu do podłóg

Dobry produkt do pielęgnacji podłóg nie powinien zostawiać smug i zacieków oraz odkładać się na czyszczonej powierzchni. Musi natomiast skutecznie myć, szybko wysychać, pozostawiać ładny połysk i przyjemny zapach. Niektóre kompozycje zapachowe są prawdziwymi dziełami sztuki. Kompozycje zapachowe składają się z trzech elementów, czyli trzech nut zapachowych rozwijających się jedna po drugiej. Dzieje się tak dlatego, że jedne substancje, będące składnikami kompozycji zapachowej, odróżniają się od innych szybkością parowania. Wąchając zapach, w pierwszej kolejności wyczuwamy górną nutę czyli nutę głowy, następnie środkową nutę serca, a jako ostatnią dolną, nazywaną nutą bazy, głębi bądź podstawy.

Nuta głowy, serca i podstawy – w zapachu

Nuta głowy, wyczuwana jako pierwsza, decyduje – czy dany zapach nas zainteresuje czy też nie. Jest ona bardzo intensywna, lecz bardzo szybko się ulatnia. Wyczuwalna jest przez kilkanaście minut. Zazwyczaj składa się z owoców. Po około 10 minutach poczujemy nutę serca. Jest ona połączeniem nut głowy i podstawy. Zdarza się, że nie zwracamy na nią uwagi, ale to ona jest odpowiedzialna za istotę połączenia aromatów i decyduje o charakterze zapachu. Składnikami w tej nucie są akordy korzenne oraz kwiatowe. Wraz z upływem czasu zapach przechodzi przemianę i na samym końcu docieramy do nuty bazowej. Można poczuć ją po ok 20 minutach. Jest to nuta o niewielkiej intensywności, ale ma decydujący wpływ na charakter kompozycji zapachowej. Decyduje ona o trwałość zapachu, ulatnia się bardzo powoli i jest bardzo długo wyczuwalna. W jej skład wchodzą cybet, leśne żywice, piżmo, ambra, wanilia, przyprawy drzewne i korzenne. Aby poznać prawdziwą woń kompozycji zapachowej, należy uzbroić się w cierpliwość i poczuć zapach wszystkich trzech nut.

Clinex Floral – płyn do mycia podłóg w ciekawych kompozycjach zapachowych

Marka Clinex posiada wśród swoich produktów do mycia podłóg serię Clinex Floral. Produkt występuje w czterech, bardzo ciekawych nutach zapachowych: Fruit, Blush, Citro oraz Ocean.

Clinex Floral Fruit zawiera kompozycję zapachową, w której w pierwszej chwili poczujemy woń niedojrzałych leśnych poziomek, następnie pojawia się patera dojrzałych, aromatycznych poziomek i malin w akompaniamencie soczystych owocowych akordów: jagód, porzeczek i jeżyn, a jako ostatnia pojawia się woń wanilii i karmelu oraz słodycz owocowych cukierków.

W Clinex Floral Blush, jako nutę głowy, wyczujemy zapach owocowy i białych kwiatów, w następnej kolejności pojawia się nuta cytrusów i kwiatów, a bazą całej kompozycji jest zapach drewna i piżma.

Clinej Floral Citro najpierw zaskoczy nas zapachem mandarynki, następnie pojawia się imbir, który doskonale komponuje się z cytrusami i jako nutę podstawową poczujemy zapach piżma.

Clinex Floral Ocean przyciąga nas zapachem świeżej morskiej bryzy, lekko owocowej (skórka cytryny, bergamotka, kwiat lipy, kwiat brzoskwiniowy). Po chwili poczujemy zapach świeżych kwiatów białej róży, lilii, irysów. A na koniec zapach drzewa sandałowego i cedrowego oraz piżma.

Produkty Clinex Floral

(zdj. Clinex)

Podsumowanie

Produkty Clinex Floral, poza wyjątkowymi zapachami, posiadają również doskonałe właściwości czyszczące i nabłyszczające. Są to produkty uniwersalne, odpowiednie do każdego rodzaju powierzchni wodoodpornych. Po ich użyciu w pomieszczeniu pozostaje długo utrzymujący się zapach. Zawierają w składzie polimery, które wypełniają mikrorysy. Dzięki temu powierzchnia staje się gładsza, brud nie dostaje się do wnętrza rys, podłoga ma ładny połysk i łatwiej utrzymać jej czystość. A każde kolejne mycie jest łatwiejsze.

Stosując produkty marki Clinex możemy cieszyć się długo utrzymującym się w pomieszczeniu zapachem. Różnorodność zapachów zaskakuje i pozytywnie działa na nasze zmysły. A jednocześnie nasze podłogi są czyste, błyszczące i zadbane.