Marketing w firmie sprzatającej

Ekipa sprzątająca w biurze i ikony marketingowe

Niezależnie od tego, czy dopiero będziesz zakładał własną firmę sprzątającą, czy jesteś już doświadczonym przedsiębiorcą zawsze warto pamiętać o marketingu, reklamie i promocji. Gdzie warto się reklamować? Jak wyróżnić się na tle konkurencji? Posiadamy odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Marketing w firmie sprzątającej – zacznij od marki!

W obecnych czasach Twoja firma sprzątająca musi wyglądać i brzmieć profesjonalnie. Dzięki temu potencjalni Klienci będą traktować ją poważnie oraz chętniej nawiązywać współpracę. Zaprojektuj unikalne logo i umieść je w swoich materiałach marketingowych takich jak: strona www, media społecznościowe, papier firmowy, faktury, oferty, katalogi, ubrania służbowe i e-mail. Stworzenie silnej i spójnej marki pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji.

Promuj swoją firmę sprzątającą poprzez polecenia i rekomendacje

Jeżeli oferujesz wysokiej jakości usługi możesz być pewien, że otrzymasz pozytywną rekomendację oraz polecenie Twoich usług. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z branżą sprzątającą możesz poprosić swoich znajomych o polecenie Twoich usług podczas spotkań itp. Rekomendacje i polecenia to bardzo skuteczne działania marketingowe. Zawsze zostawiaj więcej wizytówek swoim Klientom i poproś o przekazanie ich swoim znajomym i partnerom biznesowym.

Rozwijaj media społecznościowe

Media społecznościowe nie służą obecnie jedynie do utrzymywania kontaktów towarzyskich. Platformy społecznościowe takie jak Facebook, Instagram, X, i Linkedin świetnie nadają się do rozwijania kontaktów biznesowych i prezentowania swojej firmy wśród potencjalnych Klientów. Dużym atutem mediów społecznościowych jest fakt, że możesz rozpocząć całkowicie za darmo. Jeżeli masz pomysł i materiały do publikacji to możesz być pewien, że w niedługim czasie zbudujesz profil, który będzie przyciągał nowych Klientów.

Dodatkowo warto rozważyć użycie płatnej reklamy, która bezpośrednio dotrze do potencjalnych Klientów. Jest to szybki i niezwykle popularny sposób dotarcia ze swoją ofertą i usługami do szerokiego grona odbiorców.

Zbuduj stronę www

Strona internetowa to podstawa Twojego biznesu. Właściwie zbudowana strona internetowa połączona z właściwym pozycjonowaniem będzie wizytówką Twojej firmy. Na stronie www możesz zamieścić informacje o swojej firmie, cenach, zrealizowanych pracach i referencjach. Bardzo dobrym pomysłem jest rozpoczęcie prowadzenia bloga, dzięki któremu Twoi Klienci będą mogli dowiedzieć się, że mają do czynienia z ekspertem. Regularnie publikuj artykuły na blogu, nie zapominaj o umieszczeniu wybranych słów kluczowych, które będą miały wpływ na pozycjonowanie Twojej strony www.

E-mail marketing

Wysyłaj spersonalizowane wiadomości e-mail do obecnych lub potencjalnych Klientów. W swoich wiadomościach zainteresuj ich swoją firmą. W pierwszej wiadomości nie wysyłaj obszernej oferty na świadczone usługi sprzątające. Każda wysłana wiadomość powinna być przemyślana i zawierać podpis. Dodatkowo możesz wysyłać wiadomości związane z aktualnymi promocjami oraz informacjami z życia Twojej firmy sprzątającej.

Reklama na firmowym aucie

Wykorzystaj firmowe auto jako mobilną reklamę. Zamieszczenie reklamy na aucie to jednorazowa inwestycja, która z czasem przyciągnie nowych Klientów. Za każdym razem kiedy będziesz przemierzał miasto i kiedy Twoje auto będzie zaparkowane zamieszczona reklama będzie widoczna dla zainteresowanych podmiotów. Pamiętaj, aby projekt reklamy na Twoim aucie był oryginalny i zwracał na siebie uwagę.

Networking czyli okazja do nawiązania kontaktów biznesowych

Nawiązuj kontakty biznesowe z przedsiębiorcami podczas spotkań branżowych, targów czy lokalnych klubów biznesu. Budowanie trwałych relacji podczas spotkań pozwoli Ci na promowanie Twojej firmy sprzątającej. Również bierz udział w wydarzeniach związanych z lokalną, regionalną lub ogólnopolską społecznością. Pozwoli Ci to dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, co w przyszłości zaprocentuje nowymi umowami i zleceniami.