Utrzymanie czystości w hotelach

Pokój hotelowy - utrzymanie czystości

(zdj. pxhere)

Zapewnienie czystości hotelu to jedna z podstawowych kwestii wpływających na samopoczucie gości. Klienci cenią sobie czystość i świeżość, co znacząco podnosi późniejszą ocenę hotelu. Goście pragną przebywać w zadbanych pomieszczeniach, ciesząc się z oferowanych usług.

Chcąc zapewnić wysoki standard czystości, hotele muszą przestrzegać szczegółowych procedur mycia i dezynfekcji. Bardzo ważnym czynnikiem jest dobranie odpowiednich środków myjących. Najkorzystniej wypadają tu profesjonalne preparaty, dedykowane do konkretnych zastosowań. Środki takie dużo lepiej sobie radzą z zabrudzeniami, dodatkowo pielęgnują czyszczoną powierzchnię i są bardziej wydajne, co przekłada się w ogólnym rozrachunku na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy.

Utrzymanie czystości hotelu nie należy do łatwych zadań, proces ten rozpoczynamy od dobrania grupy produktów spełniających najwyższe standardy i wymogi panujące w tym sektorze usług. Należy pamiętać o tym, że różne pomieszczenia hotelowe wymagają nieco innego podejścia do zachowania czystości. W niektórych pomieszczeniach, jak łazienki, znacznie większy nacisk kładzie się na dezynfekcję. Szczegółowej i pieczołowitej dezynfekcji podlega całe pomieszczenie oraz wszystkie przedmioty w nim się znajdujące.

Powierzchnie zmywalne a utrzymanie czystości

Podstawowym preparatem powinien być produkt do mycia powierzchni zmywalnych, a więc podłóg, mebli, powierzchni szklanych i innych wodoodpornych materiałów. Priorytetem w przypadku doboru takiego preparatu powinno być niepozostawianie smug na czyszczonej powierzchni, szybkie odparowywanie, a także przyjemny, niedrażniący zapach utrzymujący się długi czas po myciu. Produktem, który można polecić do takiego zastosowania, jest Clinex Blink, uniwersalny preparat do czyszczenia powierzchni wodoodpornych o przyjemnym zapachu cytryny. Stosowanie tego produktu zapewnia szybki czas odparowywania, brak smug oraz delikatny połysk na czyszczonej powierzchni.

Powierzchnie podłogowe w hotelu wykonane są rzadko z identycznych materiałów. Można spotkać podłogi glazurowane, wykonane z lakierowanego drewna, czy panele laminowane. Prezentowany środek czystości doskonale radzi sobie z każdą z tych powierzchni i inteligentnie dopasowuje się do jej wymagań. Niektórzy mogą powiedzieć, że uniwersalne środki nie są idealne ta tyle, aby zabezpieczać powierzchnie tak różniące się do siebie. Okazuje się, że nie do końca jest to prawdą. Aktywne substancje z prezentowanego środka czystości są doskonałe, jeśli chodzi o usuwanie brudu, a tym samym bezpieczne i konserwujące dla danej powierzchni.

 Szyby i lustra – Clinex Glass Foam dla utrzymania czystości szkła

Kolejnym bardzo ważnym preparatem jest płyn do mycia szyb i luster. Preparat taki musi się charakteryzować wysoką wydajnością ze względu na dużą ilość okien i luster w całym hotelu. Dodatkowo nie może pozostawiać smug, musi posiadać przyjemny zapach oraz szybko wysychać. Nowoczesne preparaty do takiego zastosowania posiadają w swoim składzie specjalistyczne polimery, które na szybie tworzą powłokę, ułatwiając tym samym proces kolejnego mycia i pozostawiając powierzchnię dłużej czystą.  Dobrym przykładem takiego preparatu jest Clinex Glass Foam. Skuteczna pianka do szyb, luster i kryształów. Skutecznie usuwa najtrwalszy, zaschnięty brud i tłuszcz a dodatkowo posiada wyżej opisywany polimer, ułatwiający proces kolejnego mycia.

Łazienka i toaleta

Przy wykonywaniu czynności sprzątających w hotelu nie możemy zapomnieć o łazience, pomieszczeniu wyjątkowo narażonym na zabrudzenia ze względu na wysoką wilgotność oraz wiele różnorodnych zabrudzeń (takich jak kamień wodny, osady z mydła czy pozostałości kosmetyków). Każda hotelowa łazienka powinna być nie tylko starannie umyta, ale również zdezynfekowana. W czynnościach tych najlepiej sprawdzą się dwa typy preparatów, gotowy do użycia środek delikatny o pH lekko kwaśnym, którym będziemy mogli posprzątać wszystkie powierzchnie oraz kwaśny dezynfekujący preparat w postaci żelu, który dzięki specjalnej konsystencji dłużej utrzyma się na pionowych powierzchniach toalety.

Przykładem preparatu gotowego do użycia, bezpiecznego dla każdej powierzchni jest Clinex W3 Active Shield. Polimerowy produkt przeznaczony do czyszczenia i zabezpieczania powierzchni kwasoodpornych. Skutecznie usuwa rdzawe i kamienne nacieki, osady wapienne i mydlane. Dzięki zastosowanym powłokom polimerowym proces ponownego osadzania się brudu jest opóźniany, a kolejne mycie znacznie łatwiejsze. Idealnym preparatem do mycia i dezynfekcji toalety w postaci żelu jest Clinex W3 Bacti. Płyn o właściwościach dezynfekujących w zakresie bakteriobójczym i grzybobójczym.

Odświeżanie

Nawet najdokładniej posprzątany hotel, gdzie czystość świeci w każdym zakamarku, nie może zapomnieć o odświeżaczu powietrza. Jest to o tyle ważne, gdyż produkty do sprzątania i dezynfekcji poszczególnych pokoi, łazienek i korytarzy, mają swój specyficzny zapach. Oczywiście, nie jest to przykry aromat, ale substancje czyszczące i dezynfekujące nie mają docelowo na celu odświeżać powietrze. Do tego celu firmy sprzątające mają dostęp do produktów z profesjonalnych linii zapachowych. Kiedy klient wchodzi do pokoju hotelowego, pierwszym zmysłem, który buduje opinię, jest zmysł węchu. Dlatego bardzo ważnym elementem jest stosowanie odświeżaczy powietrza, które zwiększają odczucie czystości w pomieszczeniu.

Innowacją na polskim rynku są odświeżacze powietrza na bazie kompozycji zapachowych bezalergenowych. Przykładem takich produktów jest linia Clinex Air Plus, składająca się z dwóch nut zapachowych Świeża Bryza oraz Orientalny. Odświeżacze te, dzięki rewolucyjnej formule, szybko i skutecznie odświeżają powietrze, ale także neutralizują nieprzyjemne zapachy. Utrzymanie czystości w hotelach nie jest prostym zadaniem, dlatego warto współpracować z profesjonalnymi firmami, które pomogą nam dobrać produkty oraz zapewnią nam profesjonalne szkolenie dla kadry sprzątającej. Zapewni nam to sukces, a opinia o hotelu będzie bardzo pozytywna.

Podsumowanie – Utrzymanie czystości w hotelach

Zachowanie czystości na najwyższym poziomie jest w przypadku hotelu rzeczą niezwykle ważną. Każdego dnia hotel odwiedzają ludzie o różnym poczuciu estetyki, dla których czystość ma zwykle wielkie znaczenie. Właśnie profesjonalne środki czystości używane przez firmy sprzątające mogą zadbać o doskonały komfort każdego gościa hotelowego. Wszystkie płyny i preparaty do użytku profesjonalnego Clinex Nanochem bardzo dobrze radzą sobie w tej roli. Zachowanie perfekcyjnej czystości ma bezpośredni wpływ na samopoczucie gości oraz komfort podczas ich zakwaterowania.