Jaki odkurzacz do biura wybrać? Odkurzacze piorące i przemysłowe

Biuro jest naszą reklamą, dlatego o każdej porze musi świecić czystością, ażeby współpracownicy, czy klienci komfortowo się w nim czuli. Często jest tak, że właściciel firmy posiada własnych ludzi, którzy odpowiadają za utrzymanie w niej porządku. W gestii przedsiębiorcy pozostaje jedynie zakup odpowiednich przyrządów i akcesoriów. Najważniejszym urządzeniem, od którego tak wiele zależy, jest odkurzacz. Należy się więc zastanowić nad wyborem najlepszego. A jaki odkurzacz będzie idealny do biura? Odkurzacz piorący, a może zwykły? Profesjonalne odkurzacze do biur to niemały wydatek, dlatego trzeba go dobrze przemyśleć!

Jaki odkurzacz jest najlepszy do sprzątania biura?

Biura są różnie wyposażone i mają indywidualnie zaprojektowane podłogi. Niezależnie, czy biuro będzie mieć na podłodze dywan, czy parkiet, albo też innego rodzaju wykończenie, sama miotła nie wystarczy. Zakup odkurzacza jest bezwzględną koniecznością.

Jaki jego rodzaj wybrać? Okazuje się, że odkurzacze do biura znacznie różnią się od produktów domowych:

 • mają znacznie wyższą siłę ssania, aniżeli modele do użytku domowego,
 • są wykonane w innej technologii, trwalsze i niezawodne,
 • są znaczne bardziej mobilne, cięższe i stabilne na każdym podłożu,
 • posiadają worki o większej pojemności i doskonalsze filtry przeciwpyłowe,
 • są wydajne i pozwalają na długą i bezproblemową pracę,
 • mają dłuższe okablowanie,
 • są cichsze.

Modele do użytku domowego są znacznie mniej trwałe i dużo słabsze. Materiały wykorzystane do ich produkcji także są mniej wytrzymałe. Poza tym nie można zbyt długo pracować na takim odkurzaczu, gdyż zawiera turbinę ssącą o niższej jakości od odkurzaczy profesjonalnych. Zatem nietrudno o jej awarię i uszkodzenie. Odkurzacze domowe nadają się tylko do celu, w jakim zostały stworzone. Natomiast biuro wymaga już profesjonalnych urządzeń, zwanych przemysłowymi, które wytrzymają intensywne użytkowanie. Profesjonalne odkurzacze w razie kłopotów objęte są konkretną gwarancją i serwisem pogwarancyjnym.

Odkurzacz profesjonalny – jaki odkurzacz piorący czy zwykły?

Właściciel biura ma do wyboru 2 z najczęściej wybieranych profesjonalnych odkurzaczy do użytku przemysłowego, a są to:

 • odkurzacze jedynie zasysające zanieczyszczenia,
 • odkurzacze piorące podłoża.

Wybór jest w zasadzie podyktowany rodzajem wykończenia podłogi, na którym ma pracować odkurzacz. Stąd płyną cele, do jakich jest stosowany. Podłoga może być wykończona na kilka sposobów. Tym wykończeniem może być:

 • ceramiczna płytka podłogowa,
 • panele podłogowe z tworzywa sztucznego albo drewna,
 • dywan albo wykładzina.

Są to najczęściej stosowane rodzaje wykończeń podłogowych. Ich zastosowanie zależy od indywidualnych cech. Na podłogi z tworzywa albo panele wystarczy w zupełności odkurzacz typowo ssący i mop. Istnieje jednak możliwość użycia odkurzacza z funkcją prania, który zastąpi mop, gdyż zawiera zbiornik na ciecz piorącą.

Jednakże taki odkurzacz piorący sprawdzi się idealnie na podłogach z dywanami lub wykładzinami. Wykładziny i dywany muszą być od czasu do czasu prane. Zatem odkurzacz, który wykona pranie za każdym razem, kiedy będzie używany, jest bardzo wygodnym urządzeniem.

Do okurzania i prania dywanu najlepiej stosować profesjonalne środki. Uzupełniając zbiornik na ciecz piorącą np. środkiem Clinex Textile SHP, możesz mieć pewność, że doskonale się sprawdzi. Dywan po takim praniu zostaje pozbawiony wszelkich plam i zanieczyszczeń, a także wystarczająco suchy i gotowy do użytkowania.

Mogą się jednak trafić zanieczyszczenia trudne do usunięcia. Do trudnych zabrudzeń doskonale nadaje się płyn Clines Textile EXT. Poradzi sobie z zabrudzeniami każdego pochodzenia, dając nawet bardzo sfatygowanym dywanom nowe życie, kolor i świeżość.

Profesjonalny odkurzacz to podstawa

Morał z tego artykułu płynie dosyć jasny. Najważniejsze jest właściwe utrzymanie podłogi, jakkolwiek by nie była wykończona. Aby zadbać o nią, należy używać zarówno urządzeń, jak i środków czystości docelowo przeznaczonych do danej podłogi. Tylko takie podejście do tematu pozwoli na zachowanie biura w czystości. Używanie mopa jest czasochłonne i pozbawione sensu. Okazuje się, że zastosowanie odpowiedniego rodzaju odkurzacza oraz profesjonalnych środków czystości, daje więcej zalet i pozwala oszczędzić czas. Podłoga świeci czystością i jest zakonserwowana aż do kolejnego odkurzania. Nie ma żadnych plam, a praca wykonana jest szybko i rzetelnie.