Skuteczniej, szybciej i oszczędniej…zmywanie w zmywarkach gastronomicznych

Zmywarki Gastronomiczne

(zdj. Fotolia)

Nowoczesne zmywarki gastronomiczne zużywają coraz mniej wody i energii, są to urządzenia energooszczędne, sprzyjają optymalizacji kosztów eksploatacji. W lokalach usługowych są jednymi z ważniejszych urządzeń, nie tylko przyśpieszają pracę i odciążają pracowników z ich obowiązków, ale również zapewniają im wyższy komfort pracy. Chcąc, by zmywarka spełniała swoją rolę, należy wybrać tę odpowiednią, dostosowaną do potrzeb lokalu i ilości obsługiwanych osób, jak też dobrać odpowiednie środki myjące.

Zmywarki gastronomiczne coraz bardziej nowoczesne

Zmywarka została wynaleziona ponad 120 lat temu przez kobietę, która nigdy samodzielnie nie zmywała naczyń. Jaki był jej cel? Chciała zadbać o swoją porcelanę, nie niszcząc jej podczas ręcznego zmywania. To jest jedna z zalet tego urządzenia – pozwala skutecznie ograniczyć straty wynikające ze stłuczek zastawy stołowej. Jak już zostało wspomniane, zmywarki gastronomiczne sprzyjają oszczędności energii oraz wody, co jest ich kolejnym atutem.

Naczynia zmywane są w temperaturze od 35 do 65°C, w związku z tym łatwiej jest usunąć trudne, zaschnięte zabrudzenia, w tym również uciążliwy tłuszcz. Używamy do nich specjalnie dedykowanych środków myjących, które jeszcze potęgują efekt czystych naczyń. To przede wszystkim od nich zależy, czy naczynia będą czyste, wszystkie zabrudzenia z nich usunięte, a także czy będą estetycznie się prezentowały. Do zmywarek gastronomicznych, tych wykorzystywanych w domach również, używa się nie tylko środków myjących, ale też nabłyszczających. Płynem przeznaczonym do zmywarek gastronomicznych jest Clinex DishWash, który zalecamy stosować równocześnie z płynem nabłyszczającym Clinex DiShine, dzięki czemu naczynia będą nie tylko umyte, ale również nabłyszczone.

Jak zmywać w zmywarce skutecznie i oszczędnie?

Należy wybrać zarówno dobrą i dostosowaną do naszych potrzeb zmywarkę, jak też odpowiednie środki myjące. Płyn Clinex DishWash przeznaczony jest do mycia w zmywarkach gastronomicznych naczyń wykonanych ze stali nierdzewnej, porcelany i tworzywa sztucznego, wyjątkiem są naczynia aluminiowe. Stosując go wraz z płynem nabłyszczającym Clinex DiShine, należy oba podłączyć do zmywarki oraz dozować we właściwej ilości:

Clinex DishWash jest bardzo wydajny, skutecznie czyści naczynia w niskich stężeniach, usuwa zabrudzenia niezależnie od twardości wody. Jego formuła nie zawiera NTA, EDTA, chloru i fosforanów, jest zatem ekologiczny. Płyn Clinex DiShine to gwarancja długotrwałego nabłyszczenia, ponadto płyn przyspiesza proces osuszania mytych naczyń, nie pozostawiając przy tym smug i zapobiega odkładaniu się osadów wapiennych.

W lokalach gastronomicznych zaleca się stosowanie obu rodzajów płynów jednocześnie. Dzięki temu naczynia po wyjęciu ze zmywarki są nie tylko czyste, ale dodatkowo nabłyszczone. Ich skład został opracowany w taki sposób, aby dzięki wydajności zapewnić oszczędność pieniędzy bez obniżenia jakości zmywania.