Smar i tłuszcz – sposób na trudne zabrudzenia

Smar i tłuszcz

(zdj. fotolia)

Olej, smar i tłuszcz to substancje, które należą do najbardziej opornych, są trudne w usunięciu i często pozostawiają na powierzchni trwałe ślady. Szczególnie narażone są na nie podłogi w zakładach przemysłowych, gastronomii, warsztatach samochodowych oraz halach fabrycznych. Na obecność tłustych zabrudzeń powinno się zwracać uwagę nie tylko przy gruntownym myciu, ale też bieżących na co dzień. Im wcześniej i szybciej podejmiemy próbę usunięcia tłustego brudu, tym większa szansa na powodzenie.

Posadzki silnie zaolejone, pokryte smarem lub tłuszczem wymagają zastosowania specjalistycznych środków cechujących się skoncentrowanym składem. Wśród nich jest Clinex Anti-Oil o unikalnej formule. Przeznaczony do mycia podłóg metodą ręczną i maszynową.

Ręczne mycie posadzek krok po kroku

Konserwatyści i zwolennicy tradycyjny metod zawsze będą podkreślać zalety mycia ręcznego. Technikę tę stosują nawet na większych powierzchniach, co pochłania dużą ilość czasu i energii. Mycie ręczne należy traktować jako mycie bieżące, czyli codzienne. Sprawdzi się bardzo dobrze na małej przestrzeni. To, co należy do jego dużych zalet, to dokładność.

Mopem możemy dotrzeć do każdego zakamarka, usuwając przy tym zabrudzenia z każdego miejsca. Warto pamiętać o natychmiastowym usuwaniu szczególnie trudnych zabrudzeń – tłuszczy, olejów i smarów. W tym celu przed zastosowaniem płynu Clinex Anti-Oil należy dokładnie zamieść lub odkurzyć powierzchnie, a następnie wykonać test produktu na niewielkiej powierzchni, aby uniknąć wystąpienia ewentualnych skutków niepożądanych. Pojemnik z płynem wstrząsamy i rozcieńczamy go z wodą w proporcjach 50-100 ml na 10l w zależności od stopnia zabrudzenia i wielkości powierzchni. Mop zanurzamy w roztworze roboczym i wyciskamy. Najlepiej przy myciu sprawdzi się metoda ósemkowa. Mop wypłukujemy w wodzie i wyciskamy, powtarzając tę czynność tak często, jak jest to konieczne.

Silnie zaolejone posadzki – pokonać „tłustego” przeciwnika techniką maszynową

Mycie maszynowe jest wygodne i z pewnością w znaczącym stopniu odciąża pracownika, który musi jedynie zarządzać maszyną. Służą do tego specjalne szorowarki o szczotkach i padach różniących się twardością. Płyn do silnie zaolejonych posadzek Clinex Anti-Oil można również wykorzystać do mycia maszynowego. Jest on preparatem nisko pieniącym, pozwala na szybkie umycie dużej powierzchni w sposób skuteczny i łatwy. Cechuje go unikalna formuła bazująca na komponentach najnowszej generacji. Działa na zasadzie szpachelki, wnikając pod powierzchnię brudu i odczepiając  go od powierzchni. Środek jest bogaty w zwilżacze i detergenty. Nie jest wymagane stosowanie dodatkowych agresywnych produktów, jednocześnie mamy pewność, że stosujemy płyn bezpieczny dla czyszczonych powierzchni.

Płyn jest przeznaczony do mycia bieżącego i gruntownego, do mycia ręcznego i maszynowego, do usuwania najtrudniejszych zabrudzeń – po oleju, smarach czy tłuszczu.