Świeżość, czystość i ochrona – uniwersalny płyn do mycia podłóg

Czysta podłoga

(zdj. photogenica)

Utrzymanie czystych powierzchni w miejscach publicznych stanowi konieczność. Ma to związek nie tylko z estetycznym wyglądem, ale również z bezpieczeństwem. Zabrudzenia powodują, iż podłogi są śliskie, co może skutkować wypadkiem zarówno pracowników, jak również klientów czy gości w zależności od przeznaczenia budynku. Do mycia podłóg i użytku zawodowego przeznaczone są specjalne uniwersalne płyny, które jednocześnie usuwają zabrudzenia, pielęgnują posadzki i pozostawiają świeży zapach.

Dlaczego uniwersalny?

Utrzymanie powierzchni w czystości w miejscach często użytkowanych wymaga regularnego mycia podłóg, aby nie doprowadzić do powstania trwałych zabrudzeń. Najczęściej posadzki czyszczone są codziennie, aby usunąć zabrudzenia po całym dniu użytkowania oraz zabezpieczyć je przed kolejnymi zanieczyszczeniami. W budynkach użytku publicznego powierzchnie wykonane są z różnych materiałów, co powoduje, iż do pielęgnacji każdej z nich konieczne byłoby zastosowanie innego środka. W rezultacie koszty zakupu preparatów byłyby wyższe, jak też czas przeznaczony na codzienne porządki znacząco by się wydłużył.

Uniwersalne płyny do mycia podłóg mają zapewnić oszczędność kosztów i czasu wykonywania czynności porządkowych przy zachowaniu skuteczności czyszczenia powierzchni. Opracowuje się specjalne formuły bezpieczne dla czyszczonych powierzchni odpornych na działanie wody. Są uzupełniane o składniki antystatyczne zapobiegające osadzaniu się kurzu i zanieczyszczeń, ponieważ to powoduje, że na ich powierzchni tworzy się ochronna warstwa. Ponadto powinny cechować się świeżym zapachem, który przez długi czas utrzymuje się w pomieszczeniu. Można bardzo łatwo stwierdzić, że uniwersalnym płynom stawia się dość duże wymagania i często muszą poradzić sobie z różnorodnymi powierzchniami. Tylko najlepsze i najbardziej zaawansowane płyny do mycia są w stanie tego dokonać.

Do codziennej pielęgnacji i czyszczenia

Do niedawna jeden uniwersalny płyn do mycia podłóg był tylko w sferze marzeń. Wszyscy wiedzą, jak wiele trudności wynika z dźwigania różnych rodzajów płynów. Jest to strata czasu i zwiększenia obciążenia wózka oraz osób zajmujących się zawodowo sprzątaniem. Na szczęście dostępny od niedawna bardzo dobry produkt uniwersalny, jest zadowalającym preparatem do mycia podłóg wykonanych nawet z niespokrewnionych materiałów. Wśród produktów marki Clinex dostępny jest uniwersalny płyn do mycia podłóg Floral w  4 wariantach zapachowych – Clinex Floral Blush, Clinex Floral Citro i Clinex Floral Ocean i jako nowość w tym roku Clinex Floral Breeze. To skoncentrowany preparat przeznaczony do codziennego użytku, do pielęgnacji i czyszczenia posadzek odpornych na działanie wody. Jego dużą zaletą jest zdolność do szybkiego odparowania, dzięki czemu na powierzchni nie pozostają zacieki i smugi. Co więcej, nabłyszcza posadzki, pozostając na nich delikatny połysk, i co ważne, długo utrzymujący się zapach.

Płyn do mycia podłóg Floral sprawdza się w codziennym, bieżącym użytkowaniu, przeznaczony jest do mycia ręcznego. Przed zastosowaniem należy wstrząsnąć, a następnie rozcieńczyć z wodą w odpowiednich proporcjach w zależności od stopnia zabrudzenia, 50 – 200 ml na 10 l wody. Następnie z wykorzystaniem miękkiego mopa myjemy podłogi metodą „ósemkową”.

Płyn jest bardzo wydajny i można go wykorzystać do wszystkich rodzajów podłóg odpornych na działanie wody. Czyści, pielęgnuje, nabłyszcza i odświeża, a także zabezpiecza przed wystąpieniem kolejnych zabrudzeń, co przekłada się na wydłużenie żywotności posadzek. Do gruntowego czyszczenia polecamy Clinex Floral Forte o doskonałych właściwościach czyszczących. Stosujemy go w taki sam sposób, jak inne preparaty z serii Floral.

Uniwersalny płyn do mycia podłóg – niezaprzeczalna oszczędność

Mając w rękach uniwersalny płyn do mycia, można wiele zaoszczędzić. Nie ma potrzeby zabezpieczania się w kilka płynów do różnych rodzajów podłoży. Wystarczy jeden. Każdy kolejny płyn to kolejny wydatek.  Uniwersalny płyn jest swoistym wspólnym mianownikiem dla wszystkich tych płynów. Oszczędności, jakie za tym idą, są zatem duże.

W zawodowym sprzątaniu nie tylko chodzi o pieniądze, ale o czas potrzebny do przygotowania się do pracy z kolejnym płynem. Poza tym jeden płyn zajmuje znacznie mniej miejsca na wózku transportowym. Pozostałe miejsce można z powodzeniem wykorzystać na coś innego. Albo po prostu zmniejszyć obciążenie wózka, co z pewnością ułatwi transport i pracę. Wszystkich tych oszczędności nie da się nie zauważyć, dlatego uniwersalny płyn zdobył i wciąż zdobywa rzesze zadowolonych użytkowników, których praca stała się lżejsza i przyjemniejsza.

Reasumując temat, co daje uniwersalny płyn do mycia podłóg?

Na samą nazwę ludzie reagują bardzo różnie. Jedni są zadowoleni, że do każdej powierzchni nie muszą używać kolejnego z dedykowanych płynów, a inni uważają zgoła co innego. Do sceptyków przemawiają słowa: „Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”, ponieważ tak utarło się w naszym społeczeństwie. Na pierwszy rzut oka słowa te wprawiają w konsternację, bo mają coś z prawdy. Na szczęście nowoczesna technologia mówi coś zupełnie przeciwnego.

Uniwersalny płyn do mycia to oszczędność sama w sobie. Nie ma już potrzeby używania różnych płynów do różnych powierzchni. Biorąc pod uwagę uniwersalne płyny marki Clinex, sceptycyzm bardzo szybko ustępuje miejsca zadowoleniu z efektów. Wtedy właśnie okazuje się, że uniwersalny płyn do mycia może się sprawdzać doskonale na każdej mytej powierzchni. Czy to glazura, czy lakierowana podłoga, podłoże każdego rodzaju jest doskonale umyte, a przy tym nie traci nic ze swych właściwości użytkowych. Wszystko za sprawą precyzyjnie dobranych składników i uniwersalnej kompozycji środków czyszczących i konserwujących. To dzięki innowacyjnej recepturze preparaty marki Clinex podbijają rynek.

Jak widać, uniwersalny płyn doskonale się sprawdza w codziennym myciu. Jest wysoce oszczędny, a jego specjalistyczna i unikalna receptura pozwala mu na zachowanie własności myjących na każdej powierzchni.            `