Świeżość, czystość i ochrona – uniwersalny płyn do mycia podłóg

Czysta podłoga

(zdj. photogenica)

Utrzymanie czystych powierzchni w miejscach publicznych stanowi konieczność. Ma to związek nie tylko z estetycznym wyglądem, ale również z bezpieczeństwem. Zabrudzenia powodują, iż podłogi są śliskie, co może skutkować wypadkiem zarówno pracowników, jak również klientów czy gości w zależności od przeznaczenia budynku. Do mycia podłóg i użytku zawodowego przeznaczone są specjalne uniwersalne płyny, które jednocześnie usuwają zabrudzenia, pielęgnują posadzki i pozostawiają świeży zapach.

Dlaczego uniwersalny?

Utrzymanie powierzchni w czystości w miejscach często użytkowanych wymaga regularnego mycia podłóg, aby nie doprowadzić do powstania trwałych zabrudzeń. Najczęściej posadzki czyszczone są codziennie, aby usunąć zabrudzenia po całym dniu użytkowania oraz zabezpieczyć je przed kolejnymi zanieczyszczeniami. W budynkach użytku publicznego powierzchnie wykonane są z różnych materiałów, co powoduje, iż do pielęgnacji każdej z nich konieczne byłoby zastosowanie innego środka. W rezultacie koszty zakupu preparatów byłyby wyższe, jak też czas przeznaczony na codzienne porządki znacząco by się wydłużył.

Uniwersalne płyny do mycia podłóg mają zapewnić oszczędność kosztów i czasu wykonywania czynności porządkowych przy zachowaniu skuteczności czyszczenia powierzchni. Opracowuje się specjalne formuły bezpieczne dla czyszczonych powierzchni odpornych na działanie wody. Są uzupełniane o składniki antystatyczne zapobiegające osadzaniu się kurzu i zanieczyszczeń, co powoduje, że na ich powierzchni tworzy się ochronna warstwa. Ponadto powinny cechować się świeżym zapachem, który przez długi czas utrzymuje się w pomieszczeniu.

Do codziennej pielęgnacji i czyszczenia

Wśród produktów marki Clinex dostępny jest uniwersalny płyn do mycia podłóg Floral w  4 wariantach zapachowych – Clinex Floral Blush, Clinex Floral Citro i Clinex Floral Ocean i jako nowość w tym roku Clinex Floral Fruit. To skoncentrowany preparat przeznaczony do codziennego użytku, do pielęgnacji i czyszczenia posadzek odpornych na działanie wody. Jego dużą zaletą jest zdolność do szybkiego odparowania, dzięki czemu na powierzchni nie pozostają zacieki i smugi. Co więcej, nabłyszcza posadzki, pozostając na nich delikatny połysk, i co ważne, długo utrzymujący się zapach.

Płyn do mycia podłóg Floral sprawdza się w codziennym, bieżącym użytkowaniu, przeznaczony jest do mycia ręcznego. Przed zastosowaniem należy wstrząsnąć, a następnie rozcieńczyć z wodą w odpowiednich proporcjach w zależności od stopnia zabrudzenia, 50 – 200 ml na 10 l wody. Następnie z wykorzystaniem miękkiego mopa myjemy podłogi metodą „ósemkową”.

Płyn jest bardzo wydajny i można go wykorzystać do wszystkich rodzajów podłóg odpornych na działanie wody. Czyści, pielęgnuje, nabłyszcza i odświeża, a także zabezpiecza przed wystąpieniem kolejnych zabrudzeń, co przekłada się na wydłużenie żywotności posadzek. Do gruntowego czyszczenia polecamy Clinex Floral Forte o doskonałych właściwościach czyszczących. Stosujemy go w taki sam sposób, jak inne preparaty z serii Floral.