Wózki do sprzątania – jaki wybrać, aby ułatwić sobie pracę?

Wózki do sprzątania

Profesjonalne firmy sprzątające, korzystają z szeregu pomocnych narzędzi. Dzięki temu mogą zoptymalizować i ułatwić sobie pracę. Najważniejszym jest z pewnością wózki do sprzątania. W zależności od tego, w jakim obiekcie i co ma być posprzątane, tak też wózek może być zgoła inaczej wyposażony. Taki wózek ma być lekki, poręczny oraz zawierać komplet potrzebnych akcesoriów do sprzątania. Dlatego tak wiele wózków jest dostępnych na rynku, a każdy z własnym ściśle określonych przeznaczeniem. Udając się do określonego obiektu, często osoba taka musi mieć komplet danych akcesoriów „pod ręką”. Trzeba więc mieć wózek, który pomieści wszystko, co jest potrzebne na  miejscu sprzątania. Artykuł ten omówi najpopularniejsze rodzaje wózków, którymi posługują się firmy sprzątające i pomoże wybrać osobom zainteresowanym odpowiedni produkt.

Wózki sprzątające – podział wózków ze względu na przeznaczenie.

Można wyróżnić kilka rodzajów wózków, każdy o dedykowanym przeznaczeniu:

  • wózki do kompleksowego sprzątania – te modele zawierają niezbędne i kompletne wyposażenie, jakie jest potrzebne do sprzątania wybranego pomieszczenia. Mogą różnić się między sobą wyposażeniem w zależności od miejsca, gdzie są wykorzystywane. Posiadają wszystko, co jest potrzebne: wiadra, mopy, płyny do mycia podłóg, okien i wszelkie akcesoria. Są to największe z wózków, więc ich używanie nie będzie należało do Sprawdzają się tam, gdzie sprząta się powierzchnie różnego przeznaczenia.
  • wózki dla sprzątaczek do mycia podłóg – tutaj popularność zdobył model z dwoma wiadrami i wyciskarką. Pozwala on na używanie klasycznego mopa sznurkowego oraz mopa płaskiego. Bardzo często podczas sprzątania potrzebne są oba. Płaski mop nie dociera w każdy zakamarek i wówczas konieczne jest użycie mopa sznurkowego. Sprzątając na przykład duże powierzchnie biurowe, bardzo dobrym wyjściem jest płyn do podłóg Clinex Nano Protect Floral. Dlaczego? Nie dość, że szybko usuwa zabrudzenia, to dodatkowo konserwuje. Modyfikuje powierzchnie dzięki nanocząsteczkom krzemu, utrudniając tym samym przyleganie świeżego brudu. Sprzątanie daje więc efekty na dłużej.
  • wózki sprzątające do specjalistycznych powierzchni hotelowych i szpitalnych – zwykle muszą zawierać kompletne wyposażenie do mycia, sprzątania ręcznego i pojemniki na odpady. Jeśli chodzi o szpitale i hotele, zazwyczaj firmy sprzątające nie opuszczają obiektów, czy nawet poszczególnych ich kondygnacji, dopóki praca nie jest zakończona. Wszystko, co potrzebne, musi znajdować się na wózku.
  • wózki do sprzątania przeznaczone do magazynowania i przewożenia odpadów różnego pochodzenia – są to zwykle lekkie wózki na kółkach zawierające stelaże na worki na śmieci, pojemniki, albo też kompletne kosze.

Jaki wózek do sprzątania wybrać, aby ułatwić sobie pracę?

Jak można zauważyć, istnieje kilka rodzajów wózków do sprzątania w różnych miejscach. Mało tego. Każdy z rodzajów posiada wiele modeli dedykowanych konkretnej pracy. Zatem do firmy sprzątającej należy wybór wózka dla swoich celów. Czasami może być to więcej niż jeden.

Największym popytem cieszą się wózki do mycia podłóg. Nierzadko ma się do czynienia z wielkopowierzchniowymi obiektami, które trzeba myć na bieżąco ręcznie, każdego dnia. Tutaj sprawdzają się wózki z dwoma wiadrami, z wyciskarką do mopa płaskiego i na wszelki wypadek ze stelażem oraz workiem na śmieci. Dobrze jest używać profesjonalnych płynów do czyszczenia takich powierzchni. Do dużych powierzchni sprawdza się profesjonalny płyn Clinex Blink, ponieważ doskonale myje powierzchnie wodoodporne, nie zostawia smug i pozostawia świeży oraz miły dla nosa zapach. Jego działanie jest skuteczne, pozwala szybko usunąć zabrudzenia za jednym pociągnięciem mopa, nadając powierzchni połysk. Innym produktem wartym uwagi jest uniwersalny płyn Clinex Floral Ocean. Jest to płyn, który nadaje się do codziennego mycia wszystkich rodzajów powierzchni odpornych na działanie wody. Z dnia na dzień podłogi pozostają czyste i prawidłowo pielęgnowane.

Wózki dla sprzątaczek – nieoceniona pomoc w utrzymaniu czystości

Osoby sprzątające chwalą sobie każdy z wymienionych rodzajów wózków, jak też ich określone modele. Szczególnie tyczy się to profesjonalnych sprzątaczek, które dzięki wózkom mają znacznie ułatwioną pracę. Wózek do sprzątania przewozi wszystko, co jest niezbędne do wykonania określonych zadań. Dzięki temu osoba sprzątająca może skupić się już tylko na ich wykonywaniu. Należy wspomnieć, że dedykowane wózki sprzątające są ogromnym udogodnieniem każdej firmy sprzątającej i nie da się ich niczym zastąpić.