Czy odświeżacz powietrza może być stosowany w aeromarketingu?

Aeromarketing

Zapach jest w życiu każdego człowieka niezwykle ważny. Przywołuje wspomnienia, te dobre i niestety również te złe. Zmysł powonienia jako jeden z pięciu jest więc zmysłem, z którego informacje docierają do człowieka nawet szybciej, aniżeli wrażenia wzrokowe, czy słuchowe. Wiele firm usługowych, czy marketingowych, zdając sobie sprawę z tego, jak ważny w życiu człowieka jest zapach, postanowiło to wykorzystać. Tak samo również firmy sprzątające wykorzystują zapach w swojej pracy.

Aeromarketing co to? Jak działa aeromarketing?

Mówiąc ogólnie, aeromarketing jest jedną z dziedzin oddziaływania na ludzkie zmysły w celu skupienia uwagi na danym przedmiocie, sytuacji czy miejscu. Nasze zmysły bardzo szybko reagują na bodźce docierające do oczu, uszu, czy nosa. Jak się okazuje, mózg najszybciej reaguje na bodźce zapachowe.

Aromaty wykorzystują na przykład markety odzieżowe, aby skłonić klienta do bliższego zapoznania się z ich ofertą. Odkryto, że skoro zapach w tak wielkim stopniu działa na człowieka, możliwości wykorzystania zmysłu powonienia są ogromne.

Dowodem na pozytywne działanie aeromarketingu jest uzyskanie poniższych skutków:

 • Dobrany zapach działa kojąco na umysły klientów, uspokaja i odstresowuje.
 • Przyjemny zapach sprawia, że klienci kiedy go poczują, kojarzą z danym sklepem, co sprawia, że wracają do niego w myślach.
 • Nuta zapachowa sprawia, że klienci chcą wracać do danego sklepu, co przekłada się na wzrost zainteresowania znajdującym się tam asortymentem.
 • Przyjemna woń panująca w sklepach powoduje wzrost sprzedaży, bo o około 30%, co zostało naukowo sprawdzone i udowodnione.
 • Konsumenci nie zwracają uwagi na czas pobytu w danym markecie, w którym przyjemnie pachnie.
 • Nie skarżą się również nawet na dłuższe oczekiwania w kolejkach.

Można z całą pewnością rzec, że aeromarketing jest niezwykle skutecznym narzędziem w rękach profesjonalistów. Właściwe dobranie zapachu staje się niejako kluczem do sukcesu prawie każdej z branż handlowych.

Odświeżacz powietrza w aeromarketingu

Dobre firmy sprzątające używają specjalistycznych produktów czystości w swojej pracy. Nie tylko są to płyny do mycia podłóg, glazury, czy innych powierzchni zmywalnych, ale korzystają z profesjonalnych odświeżaczy powietrza. Zastosowanie odświeżacza powietrza o określonej nucie zapachowej z pewnością sprawi, że pobyt w danym pomieszczeniu stanie się przyjemniejszy.

W  zależności od tego, w jakim pomieszczeniu chcemy użyć odświeżacza, marka Clinex ma do zaoferowania kilka rozwiązań:

 • Unikalnym odświeżaczem powietrza do zastosowań w pomieszczeniach o przeznaczeniu biurowym jest clinex scent paryski wdzięk. Neutralizuje on nieprzyjemne i męczące zapachy w biurach, salach wykładowych, czy nawet firmowych jadalniach. Powietrze po jego użyciu staje się przyjemne i świeże.
 • Pomieszczenia, które wymagają utrzymania świeżego i owocowego zapachu, doskonale się prezentują, kiedy w powietrzu daje się wyczuć nutkę owoców egejskich. Do tego celu służy odświeżacz powietrza clinex scent egejski owoc. Jest to przyjemny i lekki zapach, który nadaje się do rozpylenia w biurze, gdzie uprzyjemni pracę.
 • Odświeżacz clinex scent alpejska łąka to odświeżacz o przyjemnych i niezwykle orzeźwiającym zapachu górskich łąk alpejskich. Może być rozpylany w biurach, na korytarzach, a także w toaletach, gdzie zneutralizuje nieprzyjemne zapachy.
 • Skoncentrowany odświeżacz powietrza clinex scent tasmański czar daje bardzo przyjemną nutę zapachową w biurach, salach wykładowych, a także w biurze szefa. Zapach kojarzy się z przyjemną wonią morską dziewiczych rejonów Tasmanii.
 • Marka Clinex dysponuje również odświeżaczem powietrza celowo do zastosowania w toaletach publicznych i w miejscach dla palaczy. Jest nim clinex scent słoneczny dzień. Jest to zapach o działaniu neutralizującym nieprzyjemne zapachy i woń tytoniu. Pozostawia powietrze świeże i wolne o tytoniowego aromatu.
 • Osoby, które często zarywają noc w pracy, poczują się wyjątkowo klimatycznie dzięki odświeżaczowi clinex scent magiczna noc. Jest to odświeżacz, który pomoże w nocnej pracy biurowej przez odświeżenie powietrza i umysłu. Zapach jest niezwykle przyjemny, a także skutecznie usuwa nieprzyjemną woń tytoniu.

Odświeżacz powietrza i jego skuteczność

Zastosowanie odświeżacza powietrza jest wyjściem z sytuacji, kiedy atmosfera robi się ciężka z nadmiaru zapachów. Zapach potu, tytoniu, czy inny nieprzyjemny aromat zakłóca pracę. Profesjonalne odświeżacze marki Clinex charakteryzują się bezkonkurencyjną skutecznością i trwałością zapachu.

Jako skoncentrowane produkty nadają pomieszczeniom żądanej woni już przy minimalnym rozpyleniu. Zapachy są trwałe, długo utrzymują się w powietrzu i są całkowicie bezpieczne. Po ich użyciu nie pojawia się ból głowy jak w przypadku innych odświeżaczy.

Popularność swą zyskały jako bezpieczne również dla osób uczulonych na sztuczne składniki odświeżaczy powietrza. Z tego względu produkty marki Clinex są bardzo skuteczną bronią w walce z nieprzyjemnym odorem i nadają pomieszczeniom świeżej woni.