Czym się różni chemia profesjonalna od domowej? Porównanie

Profesjona ekipa sprzątająca w trakcie sprzątania

Prowadząc firmę sprzątającą lub chcąc ją otworzyć, warto znać różnicę między chemią profesjonalną a domową. W tym artykule porównamy oba te rodzaje środków czystości. Sprawdzimy też, dlaczego korzystanie ze specjalistycznych środków czystości bardziej opłaca się firmom sprzątającym.  Wyjaśnimy też, jak profesjonalne produkty mogą pomóc w osiągnięciu czystego i bezpiecznego środowiska.

Chemia profesjonalna ma większą moc czyszczenia

Mycie lustra za pomocą profesjonalnego preparatu Clinex Glass
Jakie są różnice między chemią profesjonalną a domową, jeśli chodzi o moc czyszczenia? Przede wszystkim ta pierwsza nie ma sobie równych w zakresie mocy czyszczenia w porównaniu do jej domowych odpowiedników. Dlaczego? Przede wszystkim chemia profesjonalna ma znacznie silniejsze składniki do usuwania trudnych zabrudzeń w dużych przestrzeniach komercyjnych. Składniki stosowane w chemii profesjonalnej są skoncentrowane i bardziej skuteczne niż te znajdujące się w domowych środkach czystości. To ma znaczenie nawet w przypadku małych firm sprzątających.

Produkty profesjonalne do utrzymania czystości różnią się od chemii domowej także pH. W przypadku profesjonalnych preparatów poziom pH jest znacznie wyższy lub niższy niż dostępne produkty czyszczące do użytku domowego. Dzięki wyższemu lub niższemu pH niż w preparatach domowych chemia profesjonalna może skuteczniej usuwać zabrudzenia i rozpuszczać nawet nagromadzony wieloletni brud.

Chemia profesjonalna ma mocniejszy skład

Mycie grilla profesjonalnym środkiem czystości Clinex Grill
Czym się różni skład chemii profesjonalnej od domowej? Oczywiście skład obu rodzajów preparatów się różni. Składniki, z jakich produkuje się chemię do profesjonalnego użytku, mogą zawierać rozpuszczalniki czy kwasy, które mają na celu zintensyfikować całość procesu czyszczenia i usuwania trudnych zabrudzeń.

Profesjonalne środki czystości w zależności od produktu i jego przeznaczenia mogą zawierać składniki dezynfekujące przeznaczone do zabijania i niszczenia bakterii czy wirusów na szeroką skalę. Z tego powodu chemię profesjonalną stosuje się w placówkach medycznych, szkołach czy budynkach użyteczności publicznej, gdzie utrzymanie czystości oraz higieny musi być dokładne i skuteczne w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa.

Różnice w sposobie użycia

 Kobieta wykonująca profesjonalne sprzątanie
Różnice między chemią profesjonalną a domową widoczne są także w sposobie użycia. Profesjonalne środki czystości w zależności od potrzeb można stosować zarówno do ręcznego, jak i maszynowego czyszczenia powierzchni. Chemia do użytku domowego niestety nie nadaje się do użycia w urządzeniach czyszczących.

Z czego wynika brak możliwości stosowania chemii domowej w maszynach czyszczących? Głównie z tego, że ma małą siłę czyszczenia i dodatkowo bardzo się pieni. To znacząco utrudnia skuteczne usuwanie zabrudzeń podczas czyszczenia. Chemię profesjonalną produkuje się w taki sposób, by podczas użycia jej w maszynach czyszczących nie powstawała piana.

Chemia profesjonalna to oszczędność czasu i pieniędzy

 

 Profesjonalna ekipa sprzątająca
Czym różni się chemia profesjonalna od domowej w zakresie oszczędności czasu i pieniędzy? Główna różnica to stężenie aktywnych składników czyszczących. Domowe środki czyszczące są zazwyczaj znacznie mniej skoncentrowane niż chemia profesjonalna, która może być rozcieńczana z wodą. W związku z tym, że chemia gospodarcza jest mniej skoncentrowana, może oznaczać to, że do osiągnięcia pożądanych rezultatów czyszczenia i usuwania zabrudzeń będzie potrzebna dużo większa ilość preparatu czyszczącego niż w przypadku chemii profesjonalnej. Użycie większej ilości preparatu czyszczącego będzie skutkowało koniecznością zakupu większej ilości środków czystości. To przełoży się na wyższe koszty i wydłużenie procesu czyszczenia.

Co więcej, chemię profesjonalną można wykorzystać bardziej efektywnie. Stosowanie chemii profesjonalnej pozwala na ograniczenie liczby produktów używanych do czyszczenia, by osiągnąć ten sam poziom czystości i higieny. Ponadto chemię profesjonalną często stosuje się na określonych powierzchniach lub materiałach. Dzięki używaniu odpowiedniego produktu do każdego zadania można zaoszczędzić czas i pieniądze. Z tego powodu nawet małym firmom sprzątającym zdecydowanie bardziej opłaca się korzystać z chemii profesjonalnej.

Warto pamiętać, czym różni się chemia profesjonalna od domowej. Korzystanie ze specjalistycznych środków czystości gwarantuje szybsze, efektywniejsze i tańsze sprzątanie. Dzięki temu jest bardziej opłacalne, nawet w przypadku małych firm sprzątających.

Podsumowując, świadczenie profesjonalnych usług sprzątających wiąże się też z optymalizacją kosztów. Jeśli stosujemy chemię profesjonalną, możemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana szybciej, a także z lepszym efektem w postaci czystej, higienicznej i bezpiecznej powierzchni.