Szklane powierzchnie – czyste, estetyczne, bez smug i widocznych zabrudzeń

Glass Foam

(zdj. Clinex)

Powierzchnie szklane należą najprawdopodobniej do najbardziej uciążliwych w usuwaniu zabrudzeń. O ich estetycznym wyglądzie decyduje się nie tylko systematyczność mycia, ale również wybór odpowiednich środków i technika czyszczenia. Często pozostają na nich nieestetyczne smugi, które nie prezentują się najlepiej i tym samym pozbawiają szkło jego pięknego wyglądu. Najwięcej szklanych powierzchni znajduje się w łazience, nie brakuje ich także w kuchni i innych pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami okiennymi.

Nie tylko osad z mydła

Na powierzchniach szklanych nieustannie pojawia się osad z mydła, zacieki, a także insekty. Szkło jest materiałem, które bardzo trudno wyeliminować z wnętrz użytku publicznego, szczególnie z łazienki. Częstotliwość użytkowania tego pomieszczenia dodatkowo potęguje ryzyko występowania zabrudzeń.

Szklane powierzchnie znajdują się także w pomieszczeniach przeznaczonych do przygotowywania posiłków – w hotelach, restauracjach oraz kawiarniach. Uciążliwy osadzający się regularnie tłuszcz to jeden z częściej występujących problemów, z którym w przypadku nieregularnego czyszczenia powierzchni może pozostawić niemożliwe w usunięciu ślady. W miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia powierzchni szklanych konieczne jest korzystanie z preparatów cechujących się intensywnym i skutecznym działaniem, co jest spowodowane wzmożoną częstotliwością ich użytkowania. Uwzględniając wszystkie te czynniki opracowano specjalną formułę na bazie polimerów i składników antystatycznych, tworząc preparat Clinex Glass Foam.

Mycie okna - Glass Foam

(zdj. Clinex)

Do powierzchni szklanych, emaliowanych i laminowanych

Środek Clinex Glass Foam przeznaczony jest do czyszczenia szyb, luster, powierzchni laminowanych i emaliowanych. Bardzo dobrze sprawdza się do usuwania zabrudzeń w łazience i kuchni, a także z dużych przeszkleń. Jest wygodny w stosowaniu, a dzięki swojej pianowej formule nie tylko nie spływa po szybach, ale również jest znacznie bardziej wydajny, a  tym samym bardziej ekonomiczny niż inne dostępne na rynku środki. Niewątpliwą jego zaletą jest brak konieczności wstępnego mycia, co pozwala zaoszczędzić cenny czas. Nie pozostawia na powierzchni nieestetycznych smug i zacieków, a szyba jest czystsza nawet 2 razy dłużej.

Glass Foam dozowanie

(zdj. Clinex)

Przed zastosowaniem środka Clinex Glass Foam należy wstrząsnąć pojemnik. Wygodny dozownik umożliwia łatwe spryskanie czyszczonej powierzchni, którą następnie przecieramy czystą szmatką, niepylącym czyściwem lub mikrofibrą. Preparat usuwa wymagające, zaschnięte zabrudzenia, osady, tłuszcz i insekty. Efektem jest krystalicznie czysta i lśniąca szyba zabezpieczona dodatkowo antystatyczną powłoką zabezpieczającą przed szybkim pojawieniem się kolejnych zabrudzeń. Produkt dostępny jest w 2 pojemnościach – 650 ml w opakowaniu z atomizerem oraz 5 l.

Clinex Glass Foam

(zdj. Clinex)

Szklane powierzchnie wymagają szczególnej dbałości, nawet najmniejsze smugi oraz zacieki potrafią niekorzystnie wpłynąć na ich estetyczny wygląd. Clinex Glass Foam na bazie polimerów to nie tylko środek czyszczący, ale również zabezpieczający szkło, stal i emaliowane powierzchnie. Jest przeznaczony do codziennego stosowania, dzięki jego wydajności doskonale sprawdza się nawet na dużych powierzchniach o dużym stopniu zabrudzenia i częstej eksploatacji.