Szklane powierzchnie – czyste, estetyczne, bez smug i widocznych zabrudzeń

Szklane powierzchnie - czyszczenie

(zdj. Clinex)

Powierzchnie szklane należą najprawdopodobniej do najbardziej uciążliwych w usuwaniu zabrudzeń. O ich estetycznym wyglądzie decyduje się nie tylko systematyczność mycia, ale również wybór odpowiednich środków i technika czyszczenia. Często pozostają na nich nieestetyczne smugi, które nie prezentują się najlepiej i tym samym pozbawiają szkło jego pięknego wyglądu. Najwięcej szklanych powierzchni znajduje się w łazience, nie brakuje ich także w kuchni i innych pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami okiennymi.

Nie tylko osad z mydła

Szkło, mimo że wygląda niezwykle efektownie, jest również łatwym kąskiem dla różnego rodzaju klejących się zanieczyszczeń. Są to plamy różnego pochodzenia. W łazienkach będą to resztki kosmetyków do makijażu, a w salonie plamy od szklanek czy odciski palców, które również możemy spotkać na szybach mebli. Na powierzchniach szklanych nieustannie pojawia się osad z mydła, zacieki, a także insekty. Szkło jest materiałem, które bardzo trudno wyeliminować z wnętrz użytku publicznego, szczególnie z łazienki. Częstotliwość użytkowania tego pomieszczenia dodatkowo potęguje ryzyko występowania zabrudzeń.

Szklane powierzchnie znajdują się także w pomieszczeniach przeznaczonych do przygotowywania posiłków – w hotelach, restauracjach oraz kawiarniach. Uciążliwy osadzający się regularnie tłuszcz to jeden z częściej występujących problemów, z którym w przypadku nieregularnego czyszczenia powierzchni może pozostawić niemożliwe w usunięciu ślady. W miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia powierzchni szklanych konieczne jest korzystanie z preparatów cechujących się intensywnym i skutecznym działaniem, co jest spowodowane wzmożoną częstotliwością ich użytkowania. Uwzględniając wszystkie te czynniki opracowano specjalną formułę na bazie polimerów i składników antystatycznych, tworząc preparat Clinex Glass Foam. To właśnie polimery i składniki antystatyczne są tak pożądane. Dlaczego? Otóż nie tylko ułatwiają sam proces czyszczenia szkła, ale też uniemożliwiają powierzchniom przyciąganie drobinek kurzu oraz powstawanie plam. Pomiędzy kolejnymi myciami szkło, a także powierzchnia emaliowana pozostają czyste. Mycie powierzchni staje się znacznie łatwiejsze i szybsze. Pozostaje doskonały blask powierzchni szklanych i emaliowanych.

Mycie okna - Glass Foam - Szklane powierzchnie

(zdj. Clinex)

Do powierzchni szklanych, emaliowanych i laminowanych

Środek Clinex Glass Foam przeznaczony jest do czyszczenia szyb, luster, powierzchni laminowanych i emaliowanych. Bardzo dobrze sprawdza się do usuwania zabrudzeń w łazience i kuchni, a także z dużych przeszkleń. Jest wygodny w stosowaniu, a dzięki swojej pianowej formule nie tylko nie spływa po szybach, ale również jest znacznie bardziej wydajny, a  tym samym bardziej ekonomiczny niż inne dostępne na rynku środki. Niewątpliwą jego zaletą jest brak konieczności wstępnego mycia, co pozwala zaoszczędzić cenny czas. Nie pozostawia na powierzchni nieestetycznych smug i zacieków, a szyba jest czystsza nawet 2 razy dłużej.

Glass Foam dozowanie

(zdj. Clinex)

Przed zastosowaniem środka Clinex Glass Foam należy wstrząsnąć pojemnik. Wygodny dozownik umożliwia łatwe spryskanie czyszczonej powierzchni, którą następnie przecieramy czystą szmatką, niepylącym czyściwem lub mikrofibrą. Preparat usuwa wymagające, zaschnięte zabrudzenia, osady, tłuszcz i insekty. Efektem jest krystalicznie czysta i lśniąca szyba zabezpieczona dodatkowo antystatyczną powłoką zabezpieczającą przed szybkim pojawieniem się kolejnych zabrudzeń. Produkt dostępny jest w 2 pojemnościach – 650 ml w opakowaniu z atomizerem oraz 5 l.

Szklane powierzchnie - jak wyczyścić?

(zdj. Clinex)

Szklane powierzchnie wymagają szczególnej dbałości, nawet najmniejsze smugi oraz zacieki potrafią niekorzystnie wpłynąć na ich estetyczny wygląd. Clinex Glass Foam na bazie polimerów to nie tylko środek czyszczący, ale również zabezpieczający szkło, stal i emaliowane powierzchnie. Jest przeznaczony do codziennego stosowania, dzięki jego wydajności doskonale sprawdza się nawet na dużych powierzchniach o dużym stopniu zabrudzenia i częstej eksploatacji.

Czystość szkła

Czystość powierzchni szklanych jest niezwykle ważna. Nie chodzi wyłącznie o domowe łazienki, w których lustra muszą zapewniać doskonałą widoczność na przykład podczas golenia się, czy innych zabiegów. Owszem, lustra łazienkowe rzucają się w oczy przede wszystkim gościom, a brudne byłyby złą reklamą dla gospodarzy. To jednak nie wszystko. Lustra obecnie są wszechstronnie wykorzystywane w salonach, czy kuchniach, ale to i tak nieliczne ich zastosowania.

Warto wiedzieć, że szczególnie kuchnie są narażone na obecność w powietrzu pary wraz z drobnymi zanieczyszczeniami, co pogarsza estetyką powierzchni szklanych. Profesjonalne środki czystości, które zapobiegają przyleganiu i klejeniu się zanieczyszczeń do powierzchni, są w takich miejscach idealnym rozwiązaniem. Zapewniają to antystatyczne produkty marki Clinex, zawierające w swoim składzie aktywne polimery.

Co się dzieje, jeśli zaniedbujemy szkło i elementy emaliowane?

Może się wydawać, że nieregularnie czyszczone powierzchnie szklane, czy emaliowane nie wpływają na stan użytkowy tychże przedmiotów. To błąd, bo początkowe zanieczyszczenia w postaci plam, zacieków, czy tak zwanych mazaków wywierają poważne skutki. Co prawda, negatywnych skutków nie widać od razu. Jednakże trzeba mieć świadomość tego, że nie zawsze wiadomo, jakimi substancjami zostało szkło, czy emalia zabrudzone. Substancje te mogą okazać się szkodliwe nie tyle dla szkła, ile dla ramek, czy innych elementów. Samo szkło również nie pozostaje w idealnym stanie. Mogą po jakimś czasie wystąpić zmatowienia, które z pewnością nie będą dobrze się prezentować.

Nie w lepszym stanie może znaleźć się emalia, która jest obecna na przedmiotach dekoracyjnych. Ona również potrzebuje pieczołowitej pielęgnacji i regularnego oczyszczania. W przeciwnym razie jej powierzchnia wyblaknie, zmatowi się i straci swój urok oraz żywe kolory.

Poza tym, jeśli chodzi o szkło i emalię, w końcu jedną z ich najważniejszych cech jest nietuzinkowy walor estetyczny. Jednak nawet najbardziej rzadkie, najciekawsze dla oka eksponaty będą pomniejszać swój urok, jeśli na ich powierzchni znajdą się niechciane zanieczyszczenia.