4 błędy podczas stosowania chemii profesjonalnej. Czego unikać?

Profesjonalne środki czystości zdecydowanie różnią się od chemii gospodarczej, której na co dzień używa się w domach. Profesjonalne preparaty czyszczące w przeważającej większości są to produkty wysokoskoncentrowane, które trzeba rozcieńczyć w wodzie. Dodatkowo siła ich czyszczenia jest dużo większa. Z tego powodu podczas używania profesjonalnych produktów do utrzymania czystości należy wystrzegać się wielu rzeczy. Błędy podczas stosowania chemii profesjonalnej się zdarzają. Poniżej przybliżymy jak ich unikać podczas sprzątania.

Profesjonalne środki czyszczące – co to takiego?

Stosowanie wysokiej jakości środków czyszczących jest jednym z najważniejszych kroków w utrzymaniu higieny i czystości. Profesjonale środki czyszczące, to produkty, których docelowo nie ma na półkach w marketach. To preparaty przeznaczone do użytku profesjonalnego przez wyspecjalizowane firmy sprzątające, które wiedzą, jak ich używać, by nie wyrządzić niepotrzebnych szkód. W jednym z ostatnich artykułów porównywaliśmy, czym różni chemia profesjonalna od domowej. Stosowanie chemii profesjonalnej bez zapoznania się z dedykowanymi materiałami może prowadzić do wielu nieprzyjemnych sytuacji. W końcu błędy podczas stosowania chemii profesjonalnej mogą być kosztowne.

Błąd 1: Zakup produktów niskiej jakości

Kobieta myjąca stół

Nie każdy produkt, który ma w swojej nazwie słowo „profesjonalny”, faktycznie takim jest. Na rynku można spotkać się z wieloma produktami, które nie mają nic wspólnego z profesjonalnymi środkami czystości. Bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę kupowania bardzo tanich produktów w celu osiągnięcia większego zysku. Jednak w przypadku środków czyszczących do obiektów komercyjnych kupowanie tanich i niskiej jakości produktów doprowadzi jedynie do wyższych kosztów końcowych wykonywanej usługi sprzątania. Dlatego warto postawić na profesjonalne środki czystości dobrej jakości.

Produktami, które są z pewnością profesjonalnymi środkami czyszczącymi są preparaty marki Clinex. To produkty, które od wielu lat są produkowane z zachowaniem najwyższych standardów, ale też produkty, które znalazły uznanie w oczach największych firm sprzątających w Polsce.

Błąd 2: Niestosowanie się do zaleceń producenta

Kobieta czyszcząca blat biurka

Ogromnym błędem podczas stosowania profesjonalnych produktów czyszczących jest brak stosowania się do zaleceń producenta. Nieodpowiednie dozowanie produktów prowadzi do przygotowania zbyt słabych lub zbyt mocnych roztworów, które mogą nie spełniać oczekiwań podczas wykonywania usługi sprzątania. Wielokrotnie profesjonalne produkty czyszczące używane są wbrew ich przeznaczeniu lub podczas sprzątania wysokich temperaturach co prowadzi dość często do uszkodzeń czyszczonej powierzchni. W przypadku produktów marki Clinex informacje dotyczące stosowania oraz dozowania znajdują się każdorazowo na butelkach. Dodatkowo Clinex dla swoich Klientów oferuje dedykowane plany higieny i wsparcie merytoryczne w zakresie stosowania produktów.

Błąd 3: Mieszanie środków czystości

Kobieta czyszcząca sofę

Dość często dochodzi do mieszania profesjonalnych środków czystości między sobą. W opinii wielu użytkowników takie działanie ma na celu wzmocnienie działania roztworu czyszczącego. Rzeczywistość jest jednak inna. Takie działanie prowadzi do osłabienia czyszczącego roztworu oraz może generować niebezpieczne sytuacje nie tylko dla personelu sprzątającego i Klientów. Z tego powodu nie warto mieszać środków czystości!

Podczas wymieszania produktów nie ma możliwości kontroli nad tym, jakie związki i jakie działanie będzie miał czyszczony roztwór. Może się zdarzyć, że po zmieszaniu preparatów pojawią się trujące opary, które będą miały opłakane w skutkach konsekwencje dla zdrowia. Warto więc pamiętać, że mieszanie środków czystości to duży błąd!

Błąd 4: Brak cyklicznych szkoleń produktowych w związku ze stosowaniem profesjonalnych środków czyszczących

Mężczyzna czyszczący kanapę

Brak cyklicznych szkoleń produktowych związanych ze stosowaniem profesjonalnych środków czyszczących to jeden z błędów, które często popełniają przez firmy sprzątające. Jak wszystko na świecie technologia sprzątania rozwija się i zmienia. Tak samo jest z produktami czyszczącymi. Z tego powodu należy cyklicznie przeprowadzać szkolenia w zakresie stosowania produktów czyszczących. Brak odpowiednich szkoleń może przyczynić się do powstania szkód w usługach sprzątających!

Clinex w tym zakresie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klienów. Cyklicznie prowadzi szkolenia produktowe połączone z praktyczną wiedzą dotyczącą najnowszych technik i technologi sprzątania. Takie działania wpisane są w DNA firmy, która oprócz sprzedaży dba o dobre relacje z Klientami. Dodatkowo pomaga im poprzez przekazywaną wiedzę zaoszczędzić pieniądze i pomóc w procesach profesjonalnego utrzymania czystości.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże wyeliminować błędy podczas stosowania chemii profesjonalnej. W końcu może się to wiązać z poważnymi konsekwencjami i zwiększyć koszty sprzątania. By lepiej opanować sztukę skutecznego sprzątania i oszczędzania podczas sprzątania — zachęcamy do śledzenia naszego bloga.

Podobne artykuły:

Przejdź do bazy wiedzy