Zapach czystości pozytywnie wpływa na biznes

Wrażenia zapachowe w życiu każdego człowieka odgrywają bardzo ważną rolę. To oczywiste. W końcu przywołują wspomnienia, wprowadzają w dobry nastrój, pomagają się odprężyć i zrelaksować. Do tego szybciej docierają do nas informacje ze zmysłu powonienia niż wrażenia wzrokowe, czy słuchowe. Warto mieć to na uwadze, że zapach to istotny element utrzymania czystości!

Kompozycje zapachowe w środkach czystości

Mężczyzna odkurzający zakład optyczny

To, co ludzie widzą i czują, ma znaczenie. Także w przypadku usług sprzątających. W końcu przez pryzmat tych wrażeń oceniają jakość i skuteczność usługi sprzątania. Produkty chemii przemysłowej składają się ze środków powierzchniowo czynnych, wypełniaczy aktywnych i substancji wspomagających. W skład grupy tych ostatnich wchodzą między innymi kompozycje zapachowe. Dobierane są one tak, by klienci czuli woń, którą nazywają zapachem czystości.

Detergenty zawierają środki powierzchniowo czynne, które odpowiadają za właściwości użytkowe preparatu. Przez to często mają swój charakterystyczny, chemiczny zapach. By go przykryć, do produktów dodaje się odpowiednie kompozycje zapachowe. Dzięki temu drażniąca chemiczna woń staje się niewyczuwalna w preparacie, co podnosi walory estetyczne całego środka czyszczącego.

Dlaczego zapach czystości jest taki ważny?

Układanie ręczników na czystym łóżku hotelowym

Każdy lubi przebywać w pomieszczeniach wypełnionych przyjemnymi zapachami. Są one bardzo ważnym elementem utrzymania czystości. W końcu odczucia sensoryczne coraz częściej wpływają na oceny jakości usługi sprzątania. Zapach w produkcie jest dodatkiem niefunkcjonalnym, nie ma wpływu na właściwości czyszczące danego środka. Ma więc kluczową rolę w budowaniu wrażeń sensorycznych podczas stosowania preparatu oraz po zakończeniu procesu sprzątania. Dzieje się tak, bo zapach wpływa na nasze emocje, samopoczucie, pojęcie czystości oraz świeżości.

Przez zapachy, możemy przywoływać wspomnienia i towarzyszące im emocje. Gdy po raz pierwszy mamy kontakt z nieznanym dotąd zapachem, mózg go zapamiętuje. Szybko łączy tę woń z samopoczuciem i ogólnym stanem emocjonalnym, który nam towarzyszył w danej chwili.

Obecność zapachu ma wiele pozytywnych aspektów. Gdy przebywamy w otoczeniu zapachów, które lubimy, nabieramy energii i pozytywnego nastroju. Przykładem są odprężające i relaksujące zapachy. Mogą one obniżać tętno, zmniejszyć napięcie oraz stres, wprowadzając nas w stan ukojenia i ogólnego odprężenia. Pozytywny wpływ jest widoczny także w miejscu pracy. Zapachy mogą podnieść wydajność, wpływając pozytywnie na poprawę współpracy w zespole. Dlatego właśnie kompozycje zapachowe w środkach czystości są tak ważne.

Zapach czystości świadczy o dobrze wysprzątanej przestrzeni

Kobieta zachwycająca się zapachem czystości w pokoju hotelowym

Zapachy produktów są często sygnałem, że przestrzeń jest prawidłowo wyczyszczona, zdezynfekowana i przygotowana na przyjęcie gości. Przyjęło się, że pomieszczenie jest odpowiednio posprzątane, gdy pachnie czystością i świeżością. Podobnie jest z resztą w przypadku oceny skuteczności prania. Konsumenci często wąchają tkaniny, by ocenić ich stan czystości. Jeśli tkanina ładnie pachnie, skuteczność prania oceniana jest wysoko.

Wykorzystywanie zapachu otoczenia daje rezultaty. Istotny jest także w przypadku branży hotelarskiej. Przyjemny zapach w hotelowym lobby przyczynia się do pozytywnej oceny gości pod względem czystości i komfortu przestrzeni, w której chcą przebywać częściej z uwagi na swoje dobre samopoczucie.

By wprawić gości i pracowników w przyjemny nastrój dzięki miłej woni stworzyliśmy kilka produktów. To między innymi Clinex Floral ceniony nie tylko za uniwersalność i skuteczność w czyszczeniu, ale także przyjemną woń. W naszej ofercie mamy ten preparat w kilku lubianych wersjach zapachowych. Clinex Floral Blush wyróżnia się miłą kwiatowo-owocową nutą. Świeży, morski zapach, który cechuje Clinex Floral Ocean przenosi nad wodę. Clinex Floral Citro wyróżnia się natomiast świeżą, cytrusową kompozycją zapachową.

Dla tych, którzy obawiają się kompozycji zapachowych

Mężczyzna i kobieta jako zespół sprzątający

Zdecydowana większość decyduje się na produkty zawierające zapach. Jest jednak niewielka grupa osób, która preferuje preparaty bezzapachowe. Wywiady środowiskowe wykazały, że powodem są obawy zdrowotne. W ofercie mamy oczywiście produkty stworzone specjalnie z myślą o takich osobach. Clinex MaxDirt to skoncentrowany preparat do usuwania trudnych zabrudzeń. Dzięki temu, że nie ma kompozycji zapachowej, świetnie sprawdzi się na powierzchniach, które mają kontakt z żywnością!

Kompozycje zapachowe środków czystości są kontrolowane

The Intenational Fragrance Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Substancji Zapachowych) to organizacja członkowska, która reprezentuje interesy branży perfumeryjnej od producentów surowców po konsumenckie produkty zapachowe. Jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa substancji zapachowych przez wprowadzenie specjalnych wytycznych oraz programu naukowego. IFRA publikuje listę substancji zabronionych lub których użycie w produktach konsumenckich ogranicza do określonego progu procentowego. Nie stanowi prawa, ale formułuje zalecenia, które są uważane za standardy branżowe i „dobre praktyki produkcyjne”.

W Clinex poważnie podchodzimy do tematu bezpieczeństwa. Z tego powodu działamy zgodnie z zaleceniami IFRA. To sprawia, że nasze produkty są bezpieczne dla użytkowników!

Obecność przyjemnego zapachu tuż po sprzątaniu staje się pozytywnym sygnałem „czystości” i skuteczności procesu czyszczenia. To sprawia, że osoby chętniej przebywają w takich pomieszczeniach. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku przestrzeni użyteczności publicznej. Zapach wprowadza konsumenta w pozytywny nastrój. Sprawia też, że codzienne czynności stają się przyjemniejsze i mniej uciążliwe.

Przejdź do bazy wiedzy