Jak prawidłowo przygotować się do sprzątania w nowym obiekcie?

Jak prawidłowo przygotować się do sprzątania w nowym obiekcie?

Zdobycie nowego kontraktu przez firmę sprzątającą to pozytywna wiadomość. Jednakże wprowadzenie na nowy obiekt i rozpoczęcie świadczenia usług sprzątających może być problematyczne. W niniejszym materiale dowiecie się jak przygotować się do sprzątania w nowym obiekcie.

Rekrutacja personelu

Pierwszym krokiem podczas przygotowań do świadczenia usług sprzątania w nowym obiekcie jest rekrutacja personelu oraz jego przygotowanie. Znalezienie właściwych ludzi, którzy będą rzetelnie i solidnie sprzątać to bardzo ważna sprawa. Niestety obecnie nie jest to takie proste, dlatego po powzięciu informacji o zdobyciu nowego kontraktu niezwłocznie rozpocznijcie proces rekrutacji personelu.

Przygotowanie do świadczenia usługi sprzątania

Jeżeli już proces rekrutacji został zakończony i udało nam się znaleźć osoby, które będą świadczyć usługi sprzątania w nowym obiekcie to możemy przystąpić do przeprowadzenia podstawowego szkolenia w zakresie profesjonalnego utrzymania czystości. Odpowiednie przygotowanie nowego pracownika do świadczenia usług sprzątania w sposób profesjonalny jest konieczne, aby jakość usług stała na najwyższym poziomie.

Sprzęt do sprzątania

W zależności od typu obiektu w jakim przyjdzie nam świadczyć usługi sprzątające należy skompletować niezbędny sprzęt. Wybór sprzętu do sprzątania jest o tyle ważny, że podczas świadczenia usługi musimy być przygotowani na różne sytuacje. Poniżej znajdziecie przykładową listę sprzętu, który znajdzie zastosowanie na różnych typach obiektów:

 • Wózki serwisowe
 • Wózek dwuwiaderkowy
 • Kije i stelaże do mopów płaskich
 • Nakładki do mopów płaskich
 • Ścierki z mikrofibry w różnych kolorach
 • Szczotki ręczne
 • Skrobak kieszeniowy
 • Odkurzacz na sucho
 • Worki na odpady
 • Butelki ze spryskiwaczem
 • Przedłużacz do podłączenia do sieci

Profesjonalna chemia do sprzątania

Profesjonalne środki czystości umożliwią Wam świadczenie usługi na najwyższym poziomie. Bez względu na to jakiego rodzaju sprzętu do sprzątania będziecie używali to profesjonalna chemia do sprzątania będzie kluczem do sukcesu w zakresie pozbycia się zabrudzeń i świadczenia usługi całościowo. Warto zaznaczyć, że profesjonalna chemia do utrzymania czystości charakteryzuje się intensywnym działaniem i wysokim skoncentrowaniem.

Doczyszczanie nowego obiektu

Przed rozpoczęciem cyklicznych usług sprzątających warto wykonać gruntowne czyszczenie obiektu tzw. doczyszczanie. Do tego typu usługi niezbędna będzie silna chemia do usunięcia nagromadzonych zabrudzeń. Clinex M9 Strong świetnie się sprawdzi przy doczyszczaniu, produkt jest niskopienny co oznacza, że można go używać zarówno do mycia ręcznego jak i maszynowego. Sprawdź również Clinex Floral Forte, który skutecznie usunie uporczywe zabrudzenia z kamiennych posadzek podłogowych. W przypadku powierzchni sanitarnych, jak na przykład toalety, do usunięcia wapienia, czy resztek mydła i brudu, który nagromadził się przez dłuższy czas niezwykle pomocny będzie Clinex M3 Acid.

Codzienne sprzątanie

Po wykonaniu doczyszczania możemy przejść do wykonywania usługi codziennego sprzątania obiektu. Do utrzymania czystości i higieny posadzek podłogowych dobrym rozwiązaniem będzie seria Clinex Floral, która oprócz skutecznego usuwania zabrudzeń odznacza się intensywnym i przyjemnym zapachem.

Pomieszczenia sanitarne w cyklu codziennym skutecznie utrzymamy w czystości poprzez zastosowanie skoncentrowanego Clinex W3 Sanit. Jest to produkt na bazie kwasu cytrynowego, który jest bezpieczny dla każdego rodzaju powierzchni.

Clinex Blink świetnie nadaje się do mycia wszelkich powierzchni wodoodpornych jak na przykład biurka. Dzięki odpowiedniej formule  szybko odparowuje nie pozostawiając zacieków oraz smug. Clinex Fast Plast pomoże Wam uporać się z zabrudzeniami, które znajdziecie na powierzchniach wykonanych z plastiku. Preparat doskonale usuwa brud z porowatych powierzchni i dodatkowo pozostawia niewidoczną powłokę antystatyczną, która ogranicza osiadanie kurzu.

O pomieszczenia socjalne i kuchnie zadbamy dzięki Clinex GreaseOff. Usuwanie zabrudzeń na bazie tłuszczu jest łatwe i przyjemne bez konieczności długotrwałego szorowania. Nie zapominajmy również o czyszczeniu przeszkleń i usuwaniu tłustych śladów po palcach. Do tego typu zabrudzeń idealnie sprawdzi się Clinex Glass . Produkt nie pozostawia smug i posiada właściwości zabezpieczające.

Plan higieny

Idealnym rozwiązaniem podczas przygotowywania się do sprzątania na nowym obiekcie jest stworzenie dedykowanego planu higieny. Jest to szczegółowy plan mycia konkretnych rodzajów powierzchni z wykorzystaniem dopasowanych produktów wraz z instrukcją i opisem ich użycia. Jeżeli nie wiesz jak przygotować plan higieny skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy przygotują dla Ciebie dedykowany plan higieny z uwzględnieniem Twoich potrzeb i problemów.