Dlaczego polimery są lepsze od nanotechnologii?

Polimery w dłoni

W dziedzinie utrzymania czystości i higieny technologie nieustannie się rozwijają, a innowacje stają się coraz bardziej zaawansowane. Polimery, długo uważane za istotny składnik wielu produktów, teraz odgrywają kluczową rolę w tej dziedzinie, zyskując przewagę nad nanotechnologią. Poniżej rozwijamy kilka kluczowych aspektów, które wyjaśniają, dlaczego polimery stały się bardziej pożądanym rozwiązaniem.

Co to są polimery?

Polimery

Polimery to długie łańcuchy cząsteczek złożone z powtarzających się jednostek zwanych monomerami. Mają one szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, w tym w produktach do sprzątania. W kontekście sprzątania, polimery są stosowane w środkach czyszczących, gdzie mogą tworzyć powłoki ochronne na powierzchniach. To ułatwia usuwanie brudu i zapobiega jego ponownemu osadzaniu się. Do tego mogą działać jako absorbenty, wychwytując i usuwając zanieczyszczenia z powierzchni.

Co to jest polimeryzacja?

polimery w ręce

Polimeryzacja to proces łączenia się monomerów w długie łańcuchy. Jakie są rodzaje polimeryzacji? Addycyjna, gdzie monomery łączą się bez utraty atomów, oraz kondensacyjna, gdzie podczas łączenia się monomerów dochodzi do utraty małych cząsteczek, takich jak woda. Proces ten jest kluczowy dla produkcji polimerów w produktach do sprzątania, bo pozwala na kontrolowanie właściwości końcowych materiałów, takich jak ich elastyczność, wytrzymałość i zdolność do tworzenia powłok ochronnych. W kontekście sprzątania, polimeryzacja to zazwyczaj zabezpieczanie posadzek.

Efekt hydrofobowy lub hydrofilowy w procesie płukania

Efekt hydrofobowy

Polimery są stosowane w produktach czyszczących. Pomagają w usuwaniu brudu, tworząc powłoki ochronne na powierzchniach lub absorbując zanieczyszczenia. Są one skuteczne w różnych formułach czyszczących, w tym w detergentach, środkach do polerowania oraz preparatach do pielęgnacji podłóg.

Efekt hydrofobowy lub hydrofilowy w procesie płukania

Clinex Textile EXT

Polimery wykazują zdolność do wytworzenia zarówno hydrofobowych, jak i hydrofilowych powierzchni, w zależności od ich struktury i zastosowania. Co to oznacza? Efekt hydrofobowy oznacza, że woda nie przylega do powierzchni, zwiększając odporność na plamy i zabrudzenia. Z kolei efekt hydrofilowy ułatwia proces płukania i usuwania zabrudzeń.

Szybsze wysychanie powierzchni

Clinex M6

Hydrofobowe właściwości polimerów przyspieszają proces wysychania powierzchni. Woda i inne płyny są odrzucane, a nie wchłaniane, co skraca czas potrzebny na osuszenie obszaru. To szczególnie korzystne w przemyśle, gdzie szybkie wysychanie jest kluczowe do utrzymania wysokiej wydajności.

Usuwanie zarysowań

Clinex Nano Protect Floral

Polimery wykazują unikalną zdolność do wypełniania i maskowania delikatnych zarysowań. Co to oznacza? Dzięki elastycznym i wytrzymałym właściwościom mogą wchodzić w interakcje z mikroskopijnymi uszkodzeniami, wygładzając je i przywracając pierwotny wygląd powierzchni. To nie tylko zwiększa estetykę, ale także przedłuża żywotność przedmiotów.

Połysk mytych powierzchni

Sprzątanie za pomocą Clinex W3 Active Shield

Dobre wyniki mycia nie kończą się na samym oczyszczeniu. Polimery mogą poprawić wygląd mytych powierzchni, nadając im połysk i świeżość. Struktura polimeru może zostać zaprojektowana tak, aby odbijała światło w sposób, który zwiększa blask, dodając elegancji i profesjonalizmu.

Jakich preparatów polimerowych używać?

Mycie podłogi mopem

W Clinex dobrze zdajemy sobie sprawę z zalet polimerów. Z tego powodu w naszej ofercie mamy wiele takich preparatów:

 • Do sanitariatów:
  • Clinex Green Sanit — ekologiczny preparat, który chroni powierzchnię przed kolejnymi zabrudzeniami,
  • Clinex W3 Active Shield — polimery w preparacie opóźniają efekt ponownego osadzania się brudu oraz ułatwiają proces kolejnego mycia, tworząc na mytych powierzchniach warstwę ochronną.
 • Do tekstyliów:
 • Do powierzchni zmywalnych:
  • Clinex Delos Shine — głęboko pielęgnujące drewniane powierzchnie. Przywraca naturalny kolor powierzchni.
 • Do mycia podłóg:
  • Clinex Nano Protect Floral — nanopreparat do mycia podłóg, który szybko odparowuje,
  • Clinex Glazur — redukuje możliwość ponownego zabrudzeniaoraz pogłębia naturalny kolor powierzchni,
  • Clinex 4Hall — zabezpiecza przed ponownym zabrudzeniem i ułatwiaproces bieżącej pielęgnacji
  • Clinex M6 — pielęgnuje oraz zabezpieczająca mytą powierzchnię przed ponownymi zabrudzeniami.
 • Do zabezpieczania podłóg:

Podsumowanie

 

Sprzątanie za pomocą Clinex Green Sanit

Polimery przewyższają nanotechnologię w środkach utrzymania czystości. Wszystko dzięki swojej wszechstronności, wydajności i estetyce. Od szybszego wysychania po wyjątkową zdolność do naprawy i poprawy wyglądu, oferują rozwiązania, które są zarówno praktyczne, jak i ekonomicznie korzystne. W dobie zrównoważonego rozwoju i innowacji, polimery wyznaczają nowy kierunek dla przemysłu chemicznego, pozwalając na osiągnięcie wyższych standardów czystości i pielęgnacji.

Podobne artykuły: