Trudne zabrudzenia, łatwe metody czyszczenia. Jak usunąć kamień i osady w łazience?  

Clinex W3 Multi

(zdj. Moje Auto)

Czy wiesz, że w łazience spędzamy ok. 2 lat całego swojego życia? Korzystamy z niej zarówno w domu, jak też podczas pobytu w hotelu, restauracji bądź też na stacji benzynowej. Ze względu na jej wyjątkowy charakter, sposób oraz intensywność eksploatacji jest szczególnie narażona na zabrudzenia, które są trudne w usunięciu.

Największymi naszymi przeciwnikami podczas walki o czystość są rdza, kamień wodny i osad mydlany. Kamień wodny zalega w toalecie i na ściankach prysznica, osad z mydła gromadzi się fugach, a także na armaturze łazienkowej. Regularne sprzątanie w warunkach mieszkalnych często wystarcza, aby panowała w łazience czystość i świeżość. W przypadków sanitariów w miejscach publicznych, w których korzysta z nich więcej osób wymagane jest korzystanie ze specjalnych środków o mocno skoncentrowanym działaniu.

Uniwersalny środek do czyszczenia łazienek

Dlaczego uniwersalny? W przypadku sanitariów użytku publicznego powinny one być czyszczone znacznie częściej niż łazienka w domu. Mają na to wpływ przede wszystkim dwa główne czynniki. Pierwszym jest częstotliwość użytkowania, która jest znacznie większa. Po drugie w warunkach domowych często regularnie dbamy o czystość, np. wycieramy powierzchnie wanny po każdej kąpieli. Uniwersalny środek czyszczący pozwala usunąć zabrudzenia ze wszystkich powierzchni bez konieczności używania kilku preparatów. Wymaga to opracowania bardzo skutecznej, o wszechstronnym działaniu formuły. Przykładem takiego środka jest Clinex W3 Multi.

Powstał na bazie kwasu fosforowego dobrze rozpuszczalnego w wodzie, niewykazującego właściwości utleniających. To wysokowydajny koncentrat przeznaczony do natychmiastowego użycia, czyści posadzki, wanny, pisuary, muszle, glazurę podłogową, brodziki i umywalki. Usuwa kamień wodny, osady wapienne, urynowe, rdzę i osady mydlane. Doskonale sprawdza się w przypadku uporczywego zabrudzenia gromadzącego się w fugach.

Sposób użycia

Środek Clinex W3 Multi dostępny jest w 3 pojemnościach – 1l, 5l i 10l Opakowanie 1L dzięki swojemu aplikatorowi pozawala na rozprowadzenie płynu w trudno dostępnych miejscach. Jest przeznaczony do rozcieńczania w wodą. Przy myciu powierzchni zmywalnych stosujemy od 50 do 300 ml/10 l wody, umiarkowane zabrudzenia usuwamy koncentratem otrzymanym z połączenia 300 ml środka z 1 l wody. Jeżeli mamy do czynienia z silnymi oraz trudnymi w usunięciu zabrudzeniami, powinno się zastosować stężony preparat. Przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnik. Następnie nanosimy preparat na czyszczoną powierzchnię i odczekujemy ok. 1 minuty, co pozwala aktywnym składnikom rozpuścić zabrudzenia. Spłukujemy powierzchnie wodą. Clinex W3 Multi pozbawiony jest chloru, co zwiększa bezpieczeństwo jego stosowania. Co więcej, po użyciu pozostawia świeży zapach w łazience.

Środek Clinex W3 Multi zastępuje kilka preparatów, jakie są przeznaczone do czyszczenia poszczególnych powierzchni w łazience. Został opracowany w celu ułatwienia zachowania czystości sanitariów, a także ograniczenia kosztów związanych z zakupem dużej ilości, nie zawsze skutecznych produktów.