Zapobieganie przeziębieniom w miejscu pracy dzięki profesjonalnym środkom czystości? Higiena w miejscu pracy?

Higiena - praca

Jak zapobiegać przeziębieniu w miejscu pracy?

Chcąc uchronić swoich pracowników od skutków infekcji wirusowych, należy przede wszystkim zadbać o higienę w miejscu pracy. Warunki nie powinny dawać wirusom możliwości namnażania się na powierzchniach, z którymi potencjalny chory ma kontakt. Dlatego tak ważna jest higiena w pomieszczeniach, z których w czasie pracy korzystamy.

Regularne sprzątanie to nie wszystko. Należy także stosować preparaty dezynfekujące. Dobre właściwości wykazuje płyn do mycia i dezynfekcji Clinex W3 Bacti. To rozwiązanie umożliwia czyszczenie oraz dezynfekcję pomieszczeń sanitarnych, z których korzysta każdy pracownik. Produkt usuwa również bakterie i grzyby, nie dając im szansy na spowodowanie infekcji.

Dezynfekcja i sterylizacja w pracy

Zarówno dezynfekcja, jak i sterylizacja w pracy ma kluczowe znaczenie, aby uniknąć zapalenia dróg oddechowych i kaszlu. Należy poddawać regularnej dezynfekcji zarówno miejsce pracy pracownika, jak i sprzęt. Jako że do wielu narzędzi mają zwykle dostęp również inni pracownicy, należy je też wysterylizować. Jeśli nie ma takiej możliwości, musi wystarczyć możliwie sterylna ochrona rąk. Ręce są bardzo dobrym transportem dla wirusów i innych drobnoustrojów.

Warto w okresie, kiedy często dochodzi do przeziębień, stosować środki dezynfekujące w pracy. Stół, czy biurko, przy którym pracujemy, dobrze jest zdezynfekować, używając Nano Protect Silver Table. Usuwa on drobnoustroje chorobotwórcze, pozostawiając miejsce pracy czyste i sterylne. Środek ten równie dobrze spisuje się w domu. Zapewnia powierzchnie wolne od wszelkich zanieczyszczeń, wirusów, niszczy bakterie i zarodniki grzybów.

Zapobieganie chorobom przez stworzenie optymalnych warunków

Nie tylko sterylizacja oraz dezynfekcja miejsca pracy ma wielkie znaczenie. Wiadomo, że wirusy powodujące przeziębienie dostają się do organizmu wraz ze wdychanym powietrzem. Należy więc zadbać o powietrze wolne od wirusów i bakterii.

Powietrze dostaje się kanałami wentylacyjnymi, ale jest ono później mieszane przez klimatyzatory. Urządzenia te pracują w zmiennych warunkach. Środek chłodniczy naprzemiennie grzeje się i chłodzi, przez co namnażają się bakterie i grzyby. Konieczne staje się zatem dezynfekowanie filtrów powietrza klimatyzatorów. W tym celu bardzo dobrym jest preparat Clinex Nano Protect Silver Nice. Oczyszcza on klimatyzację i dezynfekuje z drobnoustrojów. Nie pozwala na ich mnożenie się i rozprzestrzenianie wraz z powietrzem na całą halę, czy pomieszczenie.

Prawidłowo zachowana higiena w miejscu pracy – zapobieganie chorobom

Aby higiena w miejscu pracy była zachowana na wysokim poziomie, bardzo ważna jest dezynfekcja i sterylizacja. Pozwala to na zapobieganie chorobom już w zarodku. Zostają zniszczone, zanim dojdzie do ich powstania i rozprzestrzenienia się „zarazków” na pozostałych pracowników. Najważniejsze, aby stosować odpowiednie środki, które zostały do tego przeznaczone. Należy wiedzieć, że każdą powierzchnię, która nadaje się do zmywania, można potraktować uniwersalnym do tego środkiem Clinex Barren. Pomaga on utrzymaniu powierzchni doskonale higienicznej i wolnej od wirusów.

Stosując profesjonalne środki czystości o właściwościach dezynfekujących i sterylizujących można mieć pewność zachowania higieny pracy. Niekorzystne warunki, jakie panują w okresach o znacznych zmianach pogody, nie wpłyną już na zdrowie pracowników. Należy przy tym pamiętać, że nie tylko zdrowie pracowników jest tu zagrożone. W  równej mierze tyczy się to kadry zarządzającej, co klientów, którzy również mają kontakt z drobnoustrojami. Prawidłowa dezynfekcja zapewni więc ochronę przed wirusami, czy bakteriami nie tylko pochodzącymi bezpośrednio od pracowników. Tak samo czynniki przenoszone przez osoby spoza firmy nie będą dla nikogo zagrożeniem.