Dezynfekcja powierzchni w siłowni i na basenie [Poradnik]

Dezynfekcja urządzeń sportowych
(zdj. Unsplash)

Bycie „fit” w obecnych czasach staje się coraz bardziej popularne. Bycie zdrowym i wysportowanym stało się rodzajem mody. Kluby fitness, siłownie, baseny cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Stale wzrasta liczba osób odwiedzających te miejsca. Nie lada wyzwaniem zatem staje się również utrzymanie czystości w salach ćwiczeń, halach basenowych czy w szatniach – to jeden z czynników wpływających na frekwencję w tego typu obiektach.

Czystość w klubach fitness – w jaki sposób?

Aby spełnić wymogi klientów odnośnie czystości, higieny, warunków sanitarnych oraz  świeżości, dającej się wyczuć” nosem, obiekty fitness i kluby sportowe powinny stosować profesjonalne środki czystości. Przede wszystkim należy pamiętać o dezynfekcji.

Z badań Fit Rated przeprowadzonych w 27 siłowniach w USA wynika, że 70 proc. bakterii znalezionych na przyrządach do ćwiczeń może być groźnych dla zdrowia. Aż 31 proc. to bakterie oporne na antybiotyki (tzw. gram ujemne), a 41proc. to bakterie gram-dodatnie powodujące choroby skóry. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o regularnej dezynfekcji przedmiotów do ćwiczeń, a także powierzchni, z którymi klienci placówek sportowych mają bezpośredni kontakt.

Dezynfekcja w obiektach sportowych

W obiektach sportowych takich jak baseny, hale sportowe czy siłownie możemy spotkać bardzo dużą ilość powierzchni wykonanych z różnych materiałów. Dlatego najlepszym wyborem do wyczyszczenia zabrudzeń będzie produkt uniwersalny, bezpieczny dla każdej czyszczonej powierzchni. Przykładem takiego preparatu jest Clinex 4 DIRT, uniwersalny preparat do usuwanie wszelkiego typu tłustych zabrudzeń z różnych powierzchni. Zastosowanie tego preparatu gwarantuje wyczyszczenie typowych zabrudzeń, które możemy znaleźć w obiektach sportowych.

W przypadku omawianych powierzchni musimy pamiętać nie tylko o wyczyszczeniu. Ważna jest również dezynfekcja powierzchni użytkowej. Dobrym wyborem do dezynfekcji podłóg będzie Clinex Barren. Jest to preparat o działaniu bakterio- oraz grzybobójczym. Sprawdza się do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni wodoodpornych, takich jak podłogi w szatniach, na siłowniach czy basenach.

Dezynfekcja urządzeń sportowych i szatni

Jeżeli zależy nam na preparacie do dezynfekcji elementów takich, jak: klamki, siedzenia czy elementy maszyn do ćwiczeń możemy zastosować Clinex Nano Protect Silver Table. Jest to produkt gotowy do użycia z wygodnym triggerem do dezynfekcji wszystkich powierzchni zmywalnych. Dzięki zawartości aktywnych NANO cząsteczek preparat niszczy bakterie, grzyby oraz zarodniki. Doskonale nadaje się do codziennej i okresowej dezynfekcji.

Dezynfekując szatnie, gdzie codziennie przewija się spora ilość osób, należy pamiętać o dokładnym pozbyciu się bakterii i grzybów z toalet. Są to miejsca gdzie tych bakterii jest wyjątkowo dużo. Z pomocą w tym przypadku przyjdzie nam Clinex W3 Bacti, kwaśny preparat o właściwościach dezynfekujących w zakresie bakteriobójczym i grzybobójczym. Przeznaczony jest od mycia i dezynfekcji pomieszczeń sanitarnych.

Wszystkie wymienione produkty dezynfekujące posiadają pozwolenie na obrót produktem biobójczym. 

Podsumowanie

Dbając o czystość w szatniach, na siłowniach, basenach czy innych ośrodkach sportowych należy pamiętać, że oprócz dokładnego wyczyszczenia wszystkich powierzchni, należy je także dokładnie zdezynfekować. Wyczyszczone, pachnące świeżością  i zdezynfekowane miejsce na pewno będzie się cieszyło dużą popularnością i pozytywną opinią osób tam przebywających.

Przejdź do bazy wiedzy