Innowacja w czyszczeniu powierzchni sanitariatów

Z przeprowadzonych przez NSF International badań wynika, że aż 90% użytkowników publicznych toalet i łazienek w hotelach nie czuje się komfortowo ze względu na brak zachowania w nich należytej czystości. Zmuszeni są do unikania kontaktu z nieczystościami, jednak nie zawsze jest to możliwe, co ma wpływ nie tylko na negatywną opinię o konkretnym miejscu, ale również przyczynia się do rozprzestrzeniania się bakterii i tym samym wystąpienia często niebezpiecznych dla zdrowia człowieka chorób.

Regularne mycie sanitariatów, usuwające powstałe zabrudzenia nie jest jedyną czynnością, która pozwala zachować czystość w łazienkach i WC. W miejscu o dużej częstotliwości użytkowania kluczową kwestią jest ochrona przed odkładaniem się brudu oraz skrócenie czasu kolejnego mycia. W tym celu powstał środek do codziennego mycia sanitariatów z aktywną ochroną Clinex W3 Active Shield. Ochrona ta jest niezwykle skuteczna i nie ogranicza się jedynie do samego usunięcia brudu. Używając tego preparatu, dochodzi do pokrycia powierzchni aplikowanej delikatną polimerową powłoką. Jakie ma to znaczenie? Otóż powłoka ta zabezpiecza powierzchnie czyszczone i opóźnia ponowne odkładanie się na nich zanieczyszczeń.  Dzięki temu czystość utrzymuje się na dłużej.

Czysta powierzchnia i aktywna tarcza

Sanitariaty publiczne wymagają częstego mycia ze względu na częstotliwość ich użytkowania, a także nadwrażliwość na rozprzestrzenianie się brudu, bakterii i grzybów. Środki czyszczące muszą więc charakteryzować się dużą skutecznością i ułatwiać osobom sprzątającym codzienne czynności. Clinex W3 Active Shield jest preparatem polimerowym dedykowanym dla sektora HoReCa, a zatem branży gastronomicznej i hotelarskiej, a także firm sprzątających. Powstał na bazie polimerów, które na powierzchni czyszczonej tworzą ochronny film zabezpieczający ją przed ponownym osadzeniem się osadów wapiennych i mydlanych oraz brudu.

Zastosowane w nim aktywne substancje usuwają tłusty brud, kamienne nacieki oraz rdzawe naloty, nadając powierzchni połysk i pozostawiając w pomieszczeniach świeży zapach. Jest to produkt przeznaczony do usuwania zabrudzeń z brodzików i kabin prysznicowych, wanien, armatury łazienkowej, pisuarów i muszli, umywalek, płytek ceramicznych i glazury, a także z wszelkich elementów wykonanych ze stali nierdzewnej. Powstała tarcza ochronna nie tylko korzystnie wpływa na estetyczny wygląd sanitariatów, ale również zmniejsza ryzyko namnażania się i rozprzestrzeniania bakterii, co ma kluczowe znaczenie dla gości korzystających z publicznych toalet i łazienek. 

Z lekcji biologii wiadomo, że w miejscach, gdzie panuje ustawiczna wilgoć i ciepło, tam organizmy chorobotwórcze mają dobre miejsce bytowania. Produkty marki Clinex w tym przypadku zabezpieczają sanitariaty przed mnożeniem oraz rozprzestrzenianiem się tych drobnoustrojów. Nigdy nie wiadomo, jacy ludzie będą korzystać z toalet w hotelu, lokalu, czy miejscach publicznych. Z tego względu należy szczególnie dbać o dezynfekcję tych obiektów. Zdecydowanie ograniczy ona przenoszenie wirusów, bakterii i grzybów pomiędzy poszczególnymi osobami.

W jaki sposób  stosować Clinex W3 Active Shield?

Produkt przeznaczony jest do codziennego stosowania, skoncentrowany na skutecznym usuwaniu zabrudzeń jak również ułatwieniu procesu kolejnego mycia.

KROK 1. Płyn należy nanieść na czyszczoną powierzchnię dokładnie spryskać nim zabrudzone miejsca.

Clinex W3 Active

KROK 2. Do czyszczenia stosujemy miękką szmatkę, po czym spłukujemy preparat.

Clinex W3 Active czyszczenie

KROK 3. W celu zabezpieczenia powierzchni, należy raz jeszcze nanieść Clinex W3 Active Shield, równomiernie go rozprowadzając.

KROK 4. Czekamy 30 sekund i spłukujemy, po czym pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Clinex Active shield

W ten sposób powierzchnia jest nie tylko czysta, ale także zabezpieczona przed trudnymi w usunięciu zabrudzeniami, co skraca i ułatwia kolejne mycie. Nawet świeże zanieczyszczenia nie kleją się do powierzchni. Dzięki temu jest czysto i schludnie na dłużej.

Sanitariaty skupiskiem niebezpiecznych bakterii

W toaletach i łazienkach są miejsca, które w sposób szczególny narażone są na namnażanie się bakterii i grzybów, to im powinno poświęcić się najwięcej uwagi. Wbrew przekonaniom deska w toalecie nie jest największym skupiskiem niebezpiecznych dla zdrowia człowieka organizmów, jednak ze względu na użytkowanie jej przez wiele osób nie można lekceważyć obaw tych, którzy z niej korzystają. Znacznie więcej gromadzi się ich na umywalkach i bateriach umywalkowych. Jest to spowodowane wysokim poziomem wilgotności i ciepła, co stwarza drobnoustrojom idealne warunki do rozwoju. Regularnemu czyszczeniu powinno poddawać się również podłogę. Rozpryskana woda w połączeniu z brudem naniesionym z zewnątrz stanowi czynnik niezwykle mocno sprzyjający bakteriom i grzybom.

Clinex mycie umywalki

(zdj. Clinex)

Utrzymanie czystości w sanitariach powinno obejmować zarówno regularne mycie powierzchni, jak też ich zabezpieczanie. Clinex W3 Active Shield jest zatem preparatem o działaniu dwukierunkowym – usuwa brud i zanieczyszczenia, tworząc przy tym aktywną tarczę ochronną. Jego skuteczność i uniwersalność jest wielopłaszczyznową korzyścią dla właścicieli budynków, osób odpowiedzialnych za prace porządkowe i gości. Jeden produkt zastępuje dwa różne, skraca czas czyszczenia i przyczynia się do tworzenia miejsca przyjaznego jego użytkownikom.

Na co należy zwracać uwagę, korzystając z toalet?

Może się wydawać, że korzystanie z toalety publicznej, czy każdej innej jest tak bezpieczne, że nie warto o nim pisać. Dokładne czyszczenie toalet z brudu i każdego rodzaju zanieczyszczeń oraz ich dezynfekcja ochroni przed ewentualnymi zagrożeniami. Najgorszym zagrożeniem są mikroorganizmy, które namnażają się, kiedy tylko mają ku temu okazję. Należy więc zawsze korzystać z profesjonalnych środków bakterio i grzybobójczych, które wykazują silne i bezlitosne działanie na wszelkie mikroorganizmy.

Przejdź do bazy wiedzy