Profesjonalne środki czystości dla utrzymania porządku w pojazdach komunikacji miejskiej

Sprzątanie w pojazdach
(zdj. pxhere)

Każdego dnia na drogi większych Polskich miast w okresie szczytu komunikacyjnego wyjeżdża nawet do kilkuset pojazdów, z których korzysta nawet do  kilkaset tysięcy pasażerów. Spółki, które są właścicielami takich pojazdów muszą dbać nie tylko o stan techniczny tych pojazdów, ale także odpowiednio przygotować je pod względem czystości.

Każdego dnia pojazdy są myte, zamiatane, czyszczone są siedzenia, poręcze, uszczelki oraz szyby. Należy pamiętać także o bardzo ważnym elemencie, jakim jest dezynfekcja, ze względu na bardzo dużą rotację ludzi – powinna być wykonywana przynajmniej kilka razy w tygodniu. Raz w miesiącu odbywa się gruntowne mycie całego pojazdu. Oczywiście doraźne czyszczenie oraz dezynfekcja mogą być wykonywane częściej. Potrzebę taką zgłaszają kierowcy lub motorniczy pojazdów.

Mycie szyb

Dużą powierzchnią każdego pojazdu komunikacji miejskiej są szyby. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni preparat, który szybko i sprawnie poradzi sobie z codziennymi zabrudzeniami. Przykładami takich preparatów mogą być Clinex Glass oraz Clinex Glass Foam. Są to skuteczne preparaty do mycia szyb, luster, a także powierzchni emaliowanych czy ze stali nierdzewnej. Skutecznie usuwają nawet najtrwalszy, zaschnięty brud i tłuszcz, a nawet insekty. Dodatki antystatyczne sprawiają, że proces kolejnego mycia będzie łatwiejszy.

Pamiętajmy także o produkcie Clinex Profit GLASS, który dzięki swojej skoncentrowanej formule po odpowiednim rozcieńczeniu starczy na skuteczne umycie bardzo dużej ilości szyb – w każdym tramwaju czy autobusie.

Uniwersalne środki czystości do usuwania tłustych zabrudzeń

W każdym pojeździe komunikacji miejskiej możemy spotkać bardzo dużą ilość różnorodnych  materiałów. Najlepszą opcją dla firm sprzątających, jest tak dobrać chemię sprzątającą, aby bezpiecznie i skutecznie umyć jak największą część czyszczonego pojazdu. Przykładem takiego preparatu jest Clinex 4Dirt oraz Clinex 4Dirt Foam.

Są to produkty uniwersalne do usuwania tłustych zabrudzeń. Bardzo dobrze radzą sobie z zabrudzeniami olejowo-tłuszczowymi, zanieczyszczeniami ropopochodnymi oraz wielowarstwowymi powłokami brudu. Clinex 4 Dirt może być stosowany w myciu ręcznym oraz maszynowym. Clinex 4 Dirt Foam, ze względu na swoje właściwości pienne, nadaje się do mycia podłóg i ścian.

Czyszczenie miejsc siedzących w środkach komunikacji miejskiej

Elementami pojazdów komunikacji miejskiej, po których najbardziej widać zużycie, są siedzenia pasażerów. Wykorzystywane codziennie przez ogromną ilość ludzi, szybko i łatwo zbierają zabrudzenia, do usunięcia których – należy użyć specjalistycznych środków. Najlepiej poradzą sobie profesjonalne środki czyszczące przeznaczone do czyszczenia tapicerki.

W ofercie firmy Clinex znajdziemy trzy takie preparaty:  Clinex Textile EXT, Clinex Testile SHP oraz gotowy do użycia Clinex Textile Foam. Pierwsze dwa są to skoncentrowane preparaty przeznaczone do usuwania typowych zabrudzeń z obić tapicerskich.

Clinex Textile EXT jest to preparat stosowany do ekstrakcyjnego prania tapicerek i obić tapicerskich za pomocą odkurzaczy lub maszyn piorących. Natomiast Clinex Textile SHP służy do czyszczenia pianowego. Pianę wraz z brudem po czyszczeniu zbiera się specjalnym odkurzaczem na mokro. Ostatni z nich Clinex Textile Foam to pianka do tapicerki, gotowa do użycia, która czyści tapicerkę oraz odświeża jej kolor.

Dezynfekcja i odświeżanie w środkach komunikacji miejskiej

Jednym z najważniejszych elementów czyszczenia pojazdów komunikacji miejskiej jest dezynfekcja. Należy pamiętać, aby zdezynfekować uchwyty oraz rurki, które pomagają pasażerom bezpiecznie przejechać całą trasę. Do tego zadania możemy użyć Clinex Nano Protect Silver Table (NPS Table). Dzięki formule gotowej do użycia doskonale sprawdza się w codziennej, jak i okresowej dezynfekcji. Aby uprzyjemnić pasażerom podróż, można na koniec po dokładnym posprzątaniu zastosować nowoczesne odświeżacze powietrza. Na rynku mamy dostępne odświeżacze powietrza oparte na kompozycji niezawierającej alergenów, a więc ich używanie jest bezpieczne dla  pasażerów. Dodatkowo w swoim składzie posiadają neutralizator nieprzyjemnych zapachów, co powinno znacznie umilić podróż pasażerom. Przykładem takich produktów jest linia Clinex Air Plus dostępna w nutach: Orientalny oraz Świeża Bryza.

Utrzymanie czystości w pojazdach komunikacji miejskiej to zadanie bardzo trudne. Kilkadziesiąt, a w większych miastach nawet kilkaset tysięcy pasażerów każdego dnia sprawia, że pojazdy takie powinny być czyszczone każdego dnia przed wyjechaniem na trasę. W takim przypadku najlepszym wyborem chemii czyszczącej są profesjonalne środki. Nie tylko w szybki sposób poradzą sobie z codziennymi zabrudzeniami, ale także zabezpieczą czyszczoną powierzchnię – co znacznie ułatwi proces kolejnego mycia. Po umyciu należy pamiętać także o dokładnej dezynfekcji. Jeżeli jakaś powierzchnia jest dokładnie wyczyszczona, nie oznacza to, że jest wolna od bakterii czy grzybów groźnych dla zdrowia człowieka.

Przejdź do bazy wiedzy