Zimowe zabrudzenia – jak je skutecznie usunąć?

Zima to pora roku, która oznacza wiele kłopotów dla osób i firm, które zajmują się profesjonalnym utrzymaniem czystości. Śnieg, lód, sól i piasek utrudniają sprzątanie zabrudzeń, które są przenoszone na obuwiu do wnętrz budynków. Jednakże skuteczne usuwanie zabrudzeń w zimę w tym okresie jest możliwe. Wystarczy trzymać się poniższych zasad.

Śnieg i lód to nieodłączny element w okresie zimowym. Należy się z tym pogodzić i szukać najlepszych rozwiązań technologicznych w zakresie utrzymania czystości i higieny. Dobrze dobrane preparaty chemiczne oraz zastosowanie właściwych technik pozwolą na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń. Dzięki nim zimowe zabrudzenia nie będą już problemem.

Zima to czas, w którym odśnieżanie i usuwanie oblodzeni staje się nieodzowne. Służby pracujące na zewnątrz budynków stosują materiały, które mają im pomóc w walce ze śniegiem. Najczęściej do tego rodzaju prac wykorzystywany jest piasek i sól drogowa, która zapobiega poślizgnięciom i roztapia lód. Jednakże dla profesjonalistów z branży utrzymania czystości sól i piasek to wielkie utrudnienie.

Zimowe zabrudzenia? Postaw na maty wejściowe

Maty wejściowe to nie tylko rozwiązanie na zimę. Sprawdzą się w każdej porze roku. Odpowiedni system mat wejściowych pozwoli na skuteczną ochronę przed wnoszeniem zimowych zabrudzeń do budynków. Odpowiednio przygotowane maty wejściowe, mogą przejąć nawet do 70% zabrudzeń z butów, w tym piasek oraz większe zabrudzenia.

System mat wejściowych może być dość kosztownym rozwiązaniem, na który nie każdy będzie mógł sobie pozwolić. Jednak i w takim przypadku skuteczne usuwanie zabrudzeń w okresie zimowym będzie możliwe i łatwe.

Odkurzanie przed czyszczeniem podłogi

Profesjonalne sprzątanie pomieszczenia przez mężczyznę i kobierę

Odkurzanie lub zamiatanie podłogi przed czyszczeniem to nieodłączny element i podstawa profesjonalnego utrzymania czystości. W okresie zimowym tym bardziej należy zwrócić na to szczególną uwagę. Można wyobrazić sobie sytuację, w której nieodkurzona podłoga jest od razu myta automatem szorująco-zbierającym. Drobinki piasku, który pozostał na posadzce, pod wpływem obrotu szczotek i dużego nacisku, rysują powierzchnię. Dlatego tak ważne jest odkurzanie w celu każdorazowego usunięcia trudno widocznych zanieczyszczeń.

Zastosuj odpowiednie środki czystości

Zabrudzenia w okresie zimowym, które powstają na posadzkach to głównie pochodne od śniegu, piasku i soli. W związku z tym należy użyć sprawdzonych produktów. Takich, które są przeznaczone do takich zabrudzeń i umożliwią ich usunięcie. W sytuacjach, kiedy zmuszeni jesteśmy działać szybko wystarczy użyć Clinex MaxDirt.  Nie tylko skutecznie usuwa trudne zabrudzenia, ale również szybko wysycha i nie pozostawia smug. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem, gdy wykonujemy usługę sprzątania w zimę w miejscach, gdzie jest duże natężenie ruchu przez ludzi.

W przypadku obiektów wielkopowierzchniowych logiczne będzie zastosowanie automatów szorująco-zbierających. Maszynowe mycie posadzek podłogowych oznacza szybsze i skuteczniejsze czyszczenie. Maszyna w połączeniu z Clinex 4Hall sprawi, że duże powierzchnie będą cieszyć czystością i higieną. Oprócz wysokich wskaźników usuwania trudnych i uporczywych zabrudzeń, jakie znajdują się na posadzkach, Clinex 4Hall dodatkowo zabezpiecza czyszczone powierzchnie. Na posadzce pozostaje niewidoczna cienka warstwa polimeru, która zapobiega wnikaniu i osadzaniu brudu.

Drewniane podłogi też mogą być bezpieczne

Profesjonalne sprzątanie pomieszczenia przez mężczyznę i kobierę

Skuteczne usuwanie zabrudzeń w okresie zimowym również odnosi się do utrzymania w czystości posadzek podłogowych z lakierowanego drewna czy drewnianych paneli. Podłogi drewniane są mniej odporne na działanie zanieczyszczeń, tym bardziej na działanie śniegu, błota czy soli. Zastosowanie specjalistycznego preparatu Clinex Wood&Panel  pozwoli nie tylko na utrzymanie czystości. Podłoga dodatkowo zyska ochronę przed szkodliwymi substancjami zawartymi w śniegu aż do kolejnego mycia.

Liczy się proaktywność

Do usuwania trudnych i uporczywych zabrudzeń w okresie zimowym należy się aktywnie przygotować. Zimowa pogoda jest nieunikniona. Jednocześnie konserwacja i czyszczenie powierzchni w tym okresie wymaga więcej czasu i uwagi niż w jakiejkolwiek innej porze roku. Z tego powodu nie warto czekać z zaopatrzeniem się w odpowiedni sprzęt i środki czystości. Konieczne jest też przeszkolenie personelu w tym zakresie i zwrócenie mu uwagi na szczegóły z tym związane.

Zobacz również:

Przejdź do bazy wiedzy