W jaki sposób wspierać ekologiczne praktyki w sprzątaniu?

W jaki sposób wspierać ekologiczne praktyki w sprzątaniu?

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i troski o naszą planetę branża hotelarska podejmuje coraz większe wysiłki w kierunku zrównoważonego rozwoju. Jednym z kluczowych obszarów, który wymaga uwagi, jest sprzątanie. Jego tradycyjne metody często wiążą się z użyciem dużej ilości chemii i energii, co nie tylko szkodzi środowisku, ale także może negatywnie wpłynąć na zdrowie gości i personelu. Dlatego coraz więcej hoteli wybiera ekologiczne praktyki w  sprzątaniu, a produkty firmy Clinex oferują zrównoważone rozwiązania w tym zakresie.

Oszczędność wody i energii.

Zrównoważone praktyki sprzątania to nie tylko kwestia stosowania ekologicznych środków czystości, ale także efektywnego wykorzystywania zasobów. Dlatego też Clinex propaguje używanie koncentratów, dzięki którym można oszczędzać zarówno środowisko, jak i koszty operacyjne. Wśród wielu oferowanych produktów można znaleźć na przykład Clinex Profit Sanit – super skoncentrowany i delikatny preparat myjący na bazie kwasu cytrynowego do codziennego sprzątania sanitariatów lub przeznaczony do mycia wszelkiego rodzaju wodoodpornych posadzek preparat Clinex Profit Floor.

Więcej na temat superkoncentratów w poniższym artykule:

Koncentraty, prosty sposób na oszczędność.

Recykling i zrównoważone składy produktów – certyfikat ECOLABEL.

Firma Clinex dba o ekologiczność swoich preparatów nie tylko poprzez ich skład, ale także przez zastosowanie zrównoważonych opakowań. Aby otrzymać certyfikat ECOLABEL, produkt musi podołać rygorystycznym wymaganiom na wszystkich etapach jego cyklu życia. Strategia Clinex opiera się nie tylko na działaniach w obrębie specyfiku i jego opakowania, ale również związanej z nim produkcji, sprzedaży i komunikacji. Program ECOLABEL wyróżnia prawdziwie ekologiczne produkty i cieszy się zaufaniem konsumentów.

Biodegradowalne środki czystości Clinex.

Tradycyjne środki czystości mogą zawierać szkodliwe substancje chemiczne, które nie tylko zanieczyszczają wodę i powietrze, ale również mogą pozostawiać szkodliwe resztki na powierzchniach. Clinex może pochwalić się tym, że aż 90% produktów z jego oferty jest biodegradowalnych i przyjaznych dla środowiska. Świetnym przykładem jest tu Clinex 4Dirt Foam. Dzięki takim środkom sprzątającym hotele mogą zachować czystość, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na planetę.

Minimalizacja zużycia chemii – kalkulatory.

Produkty Clinex zostały opracowane specjalnie z myślą o branży HoReCa. Co oznacza, że są skuteczne i efektywne w usuwaniu powstających w jej obrębie zabrudzeń. To pozwala na ograniczenie ilości zużywanej chemii, co jest nie tylko bardziej ekologiczne, ale również korzystne dla zdrowia gości i personelu. Co więcej, na stronie Clinex przy prezentacji praktycznie każdego produktu możemy znaleźć kalkulator wydajności, który szacuje średni koszt zużycia w zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni, a także przelicza wydajność koncentratów.

Szkolenia i porady.

Clinex oferuje również szkolenia dla personelu hotelowego w zakresie ekologicznych praktyk sprzątania. To pomaga zwiększyć świadomość i zaangażowanie w kwestiach zrównoważonego rozwoju, co przekłada się na lepsze wyniki w zakresie ochrony środowiska. Na stronie www.clinex.com.pl w sekcji „blog” znajdziemy bazę wiedzy, porady oraz poradniki wideo. Ogromną wartością dodaną dla wielu dyrektorów hoteli oraz kierowników housekeepingu i pomaga im wdrażać odpowiednie praktyki w ich obiektach i działach.

Wprowadzanie ekologicznych praktyk sprzątania i zrównoważonych rozwiązań w hotelach to krok w kierunku odpowiedzialnego społecznie biznesu. Produkty Clinex pomagają w realizacji tych celów, zapewniając nie tylko efektywne rozwiązania, ale także dbając o ekologię. Dzięki nim hotele mogą przyciągać bardziej świadomych gości i jednocześnie zmniejszać swój negatywny wpływ na środowisko. Ekologiczne praktyki w sprzątaniu to nie tylko trend, to także inwestycja w przyszłość naszej planety oraz w rozwój prowadzonego biznesu.

Więcej podobnych artykułów:

Profesjonalna chemia może być EKO – co znaczy certyfikat ECOLABEL?

Clinex EDU – Kierunek ekologia

Poznaj nowe ekologiczne produkty Clinex Green z certyfikatem Ecolabel