Przydatny sprzęt i akcesoria do sprzątania

Wszędzie tam, gdzie należy zadbać o należytą czystość, potrzebny jest sprzęt do sprzątania. Dotyczy to zarówno firm sprzątających, jak też budynków, w których sprzątaniem zajmuje się wyznaczony do tego zespół pracowników. Zestaw do sprzątania powinien składać się z odpowiednich sprzętów, akcesoriów i środków chemicznych. W zależności od miejsca, w jakim będzie użytkowane, decydujemy się na tradycyjne mopy lub mechaniczne szorowarki. Na dużych powierzchnia, w przemyśle, gastronomii i biurach potrzebne będą też profesjonalne środki czystości.

Z artykułu dowiesz się:

Co sprzątamy?

Rzeczy potrzebne przy sprzątaniu wybieramy, uwzględniając miejsce, w którym będą użytkowane. Jeżeli zarządzasz firmą sprzątającą, skoncentrowany jesteś na świadczeniu usług w prywatnych domach, biurach i sklepach lub w zakładach przemysłowych i gastronomii. Inaczej wybieramy sprzęt do sprzątania małych i dużych powierzchni, ponieważ kompletując zestaw do sprzątania biura czy sklepu, zazwyczaj wybieramy tradycyjne akcesoria i sprzęty. Rezygnujemy z dużych maszyn samojezdnych. Zatem pierwsze kryterium wyboru sprzętu to miejsce i wielkość powierzchni.

Profesjonalne środki czystości

Do domowego sprzątania używamy środków ogólnodostępnych w sklepach. Ich skład i formuła dostosowane są do czyszczenia powierzchni w budynkach prywatnych. Zabrudzenia w nich są znacznie mniejsze, niż w dużych zakładach przemysłowych, warsztatach, na halach produkcyjnych oraz w gastronomii. Profesjonalny zestaw do sprzątania powinien zawierać środki do czyszczenia powierzchni, charakteryzujące się silnym działaniem. Przyda się preparat do czyszczenie wodoodpornych posadzek, jak np. Clinex 4Hall. Usuwa najbardziej uporczywe zabrudzenia, ponieważ cechuje się wszechstronnym przeznaczeniem – do czyszczenia ręcznego i mechanicznego.

Jak wybrać odpowiednie środki czystości?

Przydatne w każdej firmie sprzątającej, biurze, sklepie i gastronomii są uniwersalne środki czystości. Clinex 4Hall można stosować do mycia podłóg gresowych, betonowych, terazzo, , z żywic epoksydowych, PCV, linoleum i kauczuku. Jednym środkiem czyścimy wszystkie powierzchnie. Nie tylko czyści, ale również tworzy powłokę polimerową, która zabezpiecza przed kolejnym zabrudzeniem. W każdej firmie z branży przemysłowej i gastronomicznej musi znaleźć się też środek do czyszczenia urządzeń sanitarnych. Polecamy Clinex W3 Multi przeznaczony do codziennej pielęgnacji. Jego unikalna formuła sprawia, iż skutecznie penetruje w trudno dostępne miejsca. Bardzo dobrze czyści fugi.

Podstawowe akcesoria do sprzątania

Obowiązkowy zestaw do sprzątania zawiera zazwyczaj akcesoria i sprzęty, z których korzystamy w domu. W pomieszczeniach sanitarnych muszą znaleźć się rękawiczki, gąbki i ściereczki, mop z wiadrem, ścierka do mycia podłogi, zmiotka i szufelka, plastikowa miska i wiadro, uniwersalna szczoteczka i worki na śmieci. W łazienkach nie może zabraknąć szczotki do WC. Oprócz tego przydadzą się eksploatacyjne akcesoria do sprzątania, jak np. ręczniki papierowe. W przypadku sprzątania dużych powierzchni magazynowych, przemysłowych oraz gastronomicznych to jednak niewystarczający sprzęt do sprzątania.

Wózki do sprzątania dla wygodniejszej pracy

To akcesoria do sprzątania, które znacząco ułatwiają czyszczenie większych powierzchni. Przeznaczone są do transportu sprzętu sprzątającego i środków czystości. Musi posiadać mocną i stabilną konstrukcję i skrętne koła, dzięki którym możliwe będzie dotarcie w trudno dostępne miejsca. Nowoczesne wózki do sprzątania wyposażone są dodatkowo w wózki osłonowe. Służą do zabezpieczenia odpadów przed wilgocią. Dzięki temu nieprzyjemny zapach nie rozprzestrzenia się po wszystkich pomieszczeniach.

Profesjonalne urządzenia do sprzątania

Firmy sprzątające wyposażają się urządzenia do sprzątania, dzięki którym praca wykonywana jest mechanicznie. Do najpopularniejszych należą maszyny sprzątające ze szczotkami, silnikiem i pojemnikami na środek czyszczący. Można wyposażyć je w dodatkowe akcesoria, jak różnego rodzaju szczotki oraz pady. Mając profesjonalne urządzenia do sprzątania, trzeba wybierać odpowiednie środki czystości. Muszą charakteryzować się przeznaczeniem do czyszczenie mechanicznego. Należy do nich Clinex 4Hall. Inne profesjonalne urządzenia do sprzątania to szorowarki, odkurzacze na sucho i mokro, parownice i zamiatarki.

Uniwersalne akcesoria do sprzątania – podstawa każdego zestawu

W przypadku środków czystości, te przeznaczone do czyszczenia różnych powierzchni, skutkują dużymi oszczędnościami. Decydując się na taki produkt, możemy umyć nim wszystkie powierzchnie w budynku, ponieważ Clinex 4Hall wyczyści m.in. gres, beton, PCV, kauczuk i linoleum. Wybierając sprzęt do sprzątania, najbardziej praktycznym będzie urządzenie wielofunkcyjne, gdyż wśród nich są odkurzacze czyszczące na mokro i sucho oraz maszyny sprzątające z wymiennymi szczotkami i padami.

Akcesoria do sprzątania domu nie wystarczą

Należy odróżnić profesjonalny sprzęt do sprzątania i środki czystości od tych, które przeznaczone są do użytku domowego. Magazyny, hale produkcyjne, restauracje czy hotele muszą spełniać określone standardy czystości. Ponadto mają większą powierzchnię i znacznie częściej pojawiając się w nich trudne zabrudzenia. Wymaga to stosowania specjalistycznych maszyn, nowoczesnych akcesoriów i środków czystości o skoncentrowanej formule. Profesjonalny zestaw do sprzątania charakteryzuje się więc większą wydajnością i zapewnia odpowiednio wysoki komfort pracy.

Podsumowanie

Przejdź do bazy wiedzy