9 miejsc w biurze, których prawdopodobnie nie sprzątasz, a powinieneś!

9 miejsc w biurze, których nie sprzątasz

(zdj. pxhere)

Każdy pracodawca wie, że dbanie o czystość w biurze to podstawa. W utrzymaniu porządku nierzadko pomagają profesjonalne firmy sprzątające. Jednak bardzo często, kiedy przyjdzie nam negocjować umowę, ograniczamy się jedynie do podstawowych prac, które pozwolą zachować ogólny ład i porządek. Tymczasem jest wiele miejsc, których prawdopodobnie nie sprzątasz wcale, lub robisz to zdecydowanie za rzadko. W konsekwencji stają się one wymarzonym miejscem dla chorobotwórczych drobnoustrojów. Sprawdź więc, o które miejsce szczególnie warto zadbać, by zapewnić higieniczną czystość w Twoim biurze.

Z artykułu dowiesz się:

  • gdzie drobnoustroje lubią się gromadzić,
  • jakich miejsc w biurze lepiej nie pomijać przy rutynowych porządkach,
  • jak zadbać o higieniczną czystość w swoim biurze.

 

Gdzie patogeny budują swoje osiedla?

Praca w biurze wiąże się najczęściej z wielogodzinnym wykonywaniem zadań przy swoim stanowisku. Biurko, komputer, telefon, stos dokumentów i różnych akcesoriów biurowych – to wszystko, co otacza nasze miejsce pracy. Tablice korkowe, teczki, segregatory, a także wiele urządzeń wspólnych, z których korzystają wszyscy. Każdego dnia dotykamy setki razy różnych przedmiotów, na których pozostawiamy mnóstwo drobnoustrojów. Niestety wiele z nich pozostaje tam na dłużej, a towarzyszące warunki dają im możliwość swobodnego namnażania się. Tak powstają kolonie wirusów, bakterii i grzybów, które tylko czekają na kolejny transport. Jako pasażer na gapę trafiają na kolejne, rzadko czyszczone powierzchnie. Następnie rosnąc w siłę, doprowadzają do częstych infekcji u pracowników i masowych zwolnień lekarskich.

 

Fakty, o których nie miałeś pojęcia!

Czy wiesz, że myszka komputerowa może gromadzić trzy razy więcej bakterii niż spłuczka w toalecie? A teraz odpowiedz sobie na pytanie, jak często ją czyścisz? Szokujące, prawda? Ale to nie koniec ciekawostek! Całe biurko to jedno wielkie siedlisko zarazków. Zbiera bakterie i wirusy niczym magnes. Przypomnij sobie, ile razy zdarzyło Ci się kichać czy kaszleć w pracy? Albo ile razy opróżniałeś nos, bo męczył Cię katar? Nawet jeśli po każdej z tych czynności umyłeś ręce, to zapewne o zdezynfekowaniu biurka odpowiednim preparatem już zapomniałeś, prawda? A przecież prawie 80% zakażeń przenosi się właśnie poprzez dotyk.

 

Zadbaj o higieniczną czystość w biurze!

Aby zaradzić takim sytuacjom, musisz zadbać o higieniczną czystość w swoim biurze. Przy rutynowym sprzątaniu często pomijane są miejsca kluczowe. To powierzchnie, z którymi każdego dnia mamy styczność. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne preparaty, które będą nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne dla czyszczonych powierzchni. Marka Clinex wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje szereg produktów, które pomogą zachować higieniczną czystość w każdej pracy!

 

Tyle teorii, czas na praktykę! Które powierzchnie musisz czyścić częściej?

Wiesz już, że Twoje biurko i wszystkie przedmioty na nim się znajdujące mogą być siedliskiem groźnych drobnoustrojów. Najwyższa pora coś z tym zrobić! Jak na ironię, rozwiązanie jest prostsze, niż się może wydawać. Wprowadzenie odrobiny wysiłku i rutyny pozwoli zadbać o higienę i porządek w Twoim biurze. Nie zapominaj jednak o sprzątaniu tych miejsc, które do tej pory regularnie pomijałeś!

9 miejsc w biurze

(graf. Clinex)

Przy codziennych porządkach nie zapominaj o czyszczeniu monitorów, myszki i klawiatury. Do czyszczenia takich powierzchni warto sięgnąć po Clinex LCD. Jest to bezpieczny środek do czyszczenia ekranów i monitorów LCD rozmaitych urządzeń elektronicznych. Doskonale usuwa zalegający kurz oraz tłuszcz, tworząc nieprzyjemne środowisko dla zarazków. Sprawdzi się także przy czyszczeniu smartfonów.

Częściej przecieraj biurko oraz meble w biurze. Stosuj do tego bezpieczne preparaty o właściwościach antystatycznych np. Clinex Delos Shine. Pozwoli to zachować blask i czystość, a także zapobiegnie osadzaniu się kurzu. Pamiętaj również o regularnym czyszczeniu mebli tapicerowanych (krzesła, sofy, fotele). Materiał absorbuje wszystko, pot, kurz, tłuszcz, przez co jest idealnym siedliskiem dla bakterii. Choć gołym okiem możesz nie widzieć na nich zanieczyszczeń, to z całą pewnością znajdzie się tam mnóstwo różnych drobnoustrojów. Czyszczenie tapicerki może wydawać się trudne, ale sięgając po profesjonalny preparat, wcale takie nie będzie. Clinex Textil Foam to środek do szybkiego prania mebli tapicerowanych. Dzięki specjalnej formule czyści, odświeża kolory i skutecznie opóźnia osadzanie się zabrudzeń. Co najważniejsze, nie wymaga spłukiwania, a więc pozwala na szybkie odświeżenie wszystkich mebli tapicerowanych.

Podsumowanie

Podsumowując, do sprzątania biura warto się przyłożyć. W czystym i świeżym pomieszczeniu znacznie przyjemniej się pracuje. Dlatego też nie zapominajmy również o regularnym stosowaniu odświeżaczy powietrza. Do biura wybierajmy takie, których nuty zapachowe wprowadzają w przyjemny nastrój, ale także skutecznie neutralizują inne zapachy. Marka Clinex i w tym temacie przygotowała linię produktów Scent. Są to uniwersalne odświeżacze powietrza. Clinex Scent Magiczna Noc, skoncentrowany, unikalny odświeżacz powietrza, który został zaprojektowany z myślą o biurach czy pomieszczeniach użytku publicznego. Jego dopełnieniem są patyczki zapachowe Clinex Scent Sticks. Pełnią dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Neutralizują nieprzyjemne zapachy, pozostawiając w powietrzu piękny aromat.