Nowość od Clinex! Profesjonalny produkt do dezynfekcji Clinex DEZOFast – skuteczny również w walce z koronawirusami!

lead-dezofast-1200

Informujemy, że w dniu 6 marca 2020 produkt Clinex DEZOFast uzyskał pozwolenie na obrót produktem biobójczym wydane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych nr. 8010/20

W trosce o najwyższą jakość produktów i gwarancję bezpieczeństwa oraz higieny, marka Clinex wprowadziła na rynek innowacyjny preparat do dezynfekcji. Clinex DEZOFast to nowoczesny środek dezynfekujący, który gwarantuje wyjątkową skuteczność bakteriobójczą oraz wirusobójczą. Jest to jeden z nielicznych preparatów do dezynfekcji, który działa również na koronawirusy!

Clinex DEZOFast w walce z koronawirusem

Koronawirus stał się w ostatnim czasie niezwykle „popularnym” wirusem, którego „imię” słyszymy średnio kilkanaście razy na dobę. Walka z epidemią, która opanowuje praktycznie cały świat, postawiła na nogi wszystkich producentów środków chemicznych. Zapotrzebowanie na preparaty czyszczące i dezynfekujące drastycznie wzrosło. Jednak nie wszystkie środki ogólnodostępne, są w stanie skutecznie zniszczyć koronawirusa. Większość z nich to preparaty głównie grzybobójcze i bakteriobójcze.

Apel władz

Ministerstwo apeluje do wszystkich o zachowanie wysokiej higieny. Zapewnia, że częste i dokładne mycie rąk w dużym stopniu pozwala uchronić się przed koronawirusem. Również dokładna dezynfekcja jest na ten moment jedyną walką z rozprzestrzenianiem się tego niewidzialnego wroga. Wszelkie instytucje użytku publicznego powinny zaopatrzyć się w profesjonalne preparaty dezynfekujące, które gwarantują skuteczność wirusobójczą. Odpowiedzialność spoczywa na każdym z nas, dlatego też powinniśmy do sprawy podejść w sposób wyjątkowy. Nie można panikować, ale nie wolno też lekceważyć problemu. Dlatego też chcąc uchronić się przed koronawirusem, musimy świadomie dbać o higienę osobistą oraz odpowiednie czyszczenie i dezynfekcję powierzchni, z którymi mamy kontakt.

 

Nowy preparat DEZOFast

 

W związku z powyższym obecna na rynku chemii profesjonalnej marka Clinex postanowiła wyprodukować zupełnie nowy rodzaj preparatu do dezynfekcji. Tak oto powstał środek DEZOFast – profesjonalny preparat dezynfekujący do powierzchni zmywalnych. Jego największą zaletą jest fakt, że jest to środek dezynfekujący, który skutecznie walczy również z wirusami! DEZOFast charakteryzuje się szybkim działaniem i skutecznością w zwalczaniu koronawirusów.

Dokumenty z wytycznymi

Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób opracowało dokumenty zawierające wytyczne dla placówek opieki zdrowotnej oraz czyszczenia, jak również niebędących placówkami opieki zdrowotnej (np. pokojach, urzędach publicznych, transporcie, szkołach itp.), które mają na celu zapobieganie oraz kontrole przebiegu rozprzestrzenianiu się wirusa. W wytycznych podkreślano, że ze względu na potencjalne przetrwanie wirusa w środowisku przez kilka dni, pomieszczenia i obszary potencjalnie zanieczyszczone SARS-CoV-2 należy oczyścić przed ich ponownym użyciem, stosując produkty zawierające środki przeciwdrobnoustrojowe, o których wiadomo, że są skuteczne przeciwko koronawirusom.

Dwóch silnych graczy

Marka Clinex posiada w swojej ofercie produkt Clinex DEZOFast, do którego niebawem dołączy skoncentrowana forma. To innowacyjne produkty dezynfekujące o szerokim spektrum działania. Ich potwierdzona skuteczność w zwalczaniu zarodników oraz różnych rodzajów wirusów sprawia, że możemy stosować je na wszystkie powierzchnie zmywalne. Preparat wykazuje doskonałe właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. Staje się więc idealnym produktem do zastosowania w szpitalach czy innych obiektach opieki długoterminowej. Zalecany jest także przy dezynfekcji w szkołach, restauracjach, zakładach przetwórstwa spożywczego czy innych instytucjach użytku publicznego. Skutecznie przeciwdziała sporom oraz wirusom. Jest jedną z najlepszych prewencyjnych broni do ograniczenia tempa rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa!

DEZOFast jako produkt dezynfekujący o szerokim spektrum działania

Ideą marki Clinex jest zawsze najwyższa jakość, skuteczność oraz prostota użytkowania.. Doskonale czyści oraz dezynfekuje powierzchnie również w obecności brudu, krwi czy białek. Działa zabójczo na bakterie, drożdże, grzyby, wirusy otoczkowe i bezotoczkowe oraz zarodniki Clostridium difficile. Jest wysokowydajny i wyjątkowo skuteczny, co potwierdziły liczne badania. Dodatkowym atutem, szczególnie wartym podkreślenia jest fakt, że DEZOFast jest produktem bezaldehydowym.

 

Gdzie najczęściej występuje zagrożenie koronawirusem?

Szczególnie narażone na pojawienia się wirusa są miejsca publiczne takie jak hotele czy restauracje. Ogromne skupiska ludzi zwiększają ryzyko zachorowania a tym samym rozprzestrzeniania się wirusa, dlatego niezbędne jest wprowadzenie rygorystycznych procedur odnośnie do utrzymania czystości w miejscach publicznych. Doskonale sprawdzą się tu produkty marki Clinex – DEZOFast, ich spektrum działania jest bardzo szerokie, a co ważne działają na wirusy. Produkt należy stosować na powierzchnię zmywalne i pozostawić zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na etykietach produktu. Musimy pamiętać, że wirus jest w stanie przetrwać na powierzchni nieożywionej do 9 dni, w organizmie ludzkim jest w stanie przez wiele dni nie wykazywać żadnych objawów zakażenia, dlatego tak ważne jest utrzymanie czystości w miejscach publicznych, może uchronić nas to przed poważnymi konsekwencjami.

Jak stosować DEZOFast?

Jako produkt czyszczący i silnie dezynfekujący, pozwala nie tylko usunąć zanieczyszczenia, ale także skutecznie zdezynfekować powierzchnię. Niemniej jednak dla lepszych efektów dezynfekujących, przed zastosowaniem preparatu zaleca się usunąć z powierzchni wszelkiego typu zanieczyszczenia.

W celu wykonania dezynfekcji należy założyć rękawiczki i dokładnie spryskać powierzchnię. Następnie rozprowadzić po niej produkt przy pomocy ściereczki.

 

Clinex DEZOFast

 

W przypadku stosowania preparatu na podłogi czy inne powierzchnie wodoodporne nie wymaga spłukiwania. Tylko w przypadku, kiedy podłoga ma być woskowana lub polerowana, produkt ten należy po zastosowaniu dokładnie spłukać z powierzchni.

Jak często można stosować DEZOFast i gdzie się sprawdzi?

Clinex DEZOFast można stosować codziennie lub nawet częściej, zależnie od potrzeb. Należy pamiętać o przygotowywaniu za każdym razem świeżego roztworu. DEZOFast można zastosować między innymi na wszystkie powierzchnie wodoodporne w:

 • gastronomii,
 • toaletach,
 • biurach,
 • salach konsumpcyjnych,
 • centrach handlowych,
 • środkach komunikacji miejskiej,
 • salonach kosmetycznych, fryzjerskich czy tatuażu,
 • żłobkach, przedszkolach oraz szkołach,
 • siłowniach i klubach fitness,
 • wszelkiego rodzaju salach zabaw dla dzieci,
 • izbach przyjęć,
 • prywatnych gabinetach stomatologicznych itp.
 • Numer pozwolenia 8010/20

 

 

Preparat Clinex DEZOFast

 

Jeśli chodzi o zakłady fryzjerskie, salony tatuażu, salony kosmetyczne czy gabinety medyczne, nie zaleca się stosowania produktu na narzędziach. W przypadku wykorzystania DEZOFast do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością należy je następnie spłukać bieżącą wodą, by usunąć pozostałości środków powierzchniowo czynnych.

DEZOFast w dezynfekcji wysokiego poziomu

Dezynfekcję możemy podzielić na trzy poziomy:

 • niski,
 • średni,
 • wysoki

Dezynfekcja niskiego poziomu to taka, w której dochodzi do znacznej redukcji wegetatywnych form bakterii, grzybów czy wirusów osłonkowych. W dezynfekcji średniego poziomu dochodzi do procesu zredukowania wszystkich gatunków form wegetatywnych bakterii, grzybów oraz wirusów w tym osłonkowych, jak i bezosłonkowych. Ostatnim poziomem jest dezynfekcja wysokiego poziomu. Tutaj redukowane są wszystkie gatunki form wegetatywnych grzybów, bakterii oraz wirusów osłonkowych i bezosłonkowych. Ponadto w tym procesie redukcji ulegają także przetrwalnikowe formy, czyli spory.

Aby móc przeprowadzić dezynfekcję wysokiego poziomu, należy zastosować odpowiedni środek dezynfekujący w określonym czasie kontaktu. Wówczas możliwa jest eliminacja odpowiednich gatunków sporów. Preparat DEZOFast z uwagi na swoją wysoką skuteczność i szerokie spektrum działania doskonale się do tego nadaje. Należy jednak pamiętać, że podstawowym elementem dezynfekcji wysokiego poziomu, jest uprzednie oczyszczenie powierzchni z wszelkich zabrudzeń.

 

Dezynfekcja DEZOFast