W trosce o naszą przyszłość Obieramy kurs na bezpieczeństwo Twoje i środowiska naturalnego

Safe for You | Safe for Earth

Znak Safe for You | Safe for Earth na produktach Clinex gwarantuje bezpieczeństwo stosowania dla użytkownika i środowiska naturalnego.

safe for You

 • Bezpieczne dla skóry

  Produkty zawierają substancje chemiczne w ilości, która nie zagraża uszkadzaniu bariery lipidowej skóry

 • Bezpieczne dla dróg oddechowych

  Produkty zawierają substancje chemiczne w ilości, która nie zagraża uszkadzaniu nabłonka układu oddechowego

 • Brak mutagennych składników

  Produkty pozbawione są substancji powodujących zmiany w komórkach organizmów oraz powodujących występowanie mutacji genetycznych

 • Nie powodują alergii wziewnej

  Produkty zawierają substancje chemiczne w ilości, które nie wywołują alergii wziewnej

safe for Earth

 • Bezpieczne dla organizmów wodnych

  Produkty nie zawierają fosforanów ani azotu powodujących m.in. eutrofizację wód

 • Zawierają minimum 90% naturalnych składników

  Produkty zawierają składniki pochodzenia naturalnego, oznacza znaczne ograniczenie wprowadzania szkodliwych substancji do środowiska

 • Biologicznie naturalne

  Produkty nie powodują degradacji gleb oraz eutrofizacji wód

 • Opakowania z surowców wtórnych

  Produkty posiadają opakowania z recyklingu co oznacza bardziej czystą planetę poprzez zmniejszenie ilość plastiku dostającego się do środowiska

Nowa kampania Clinex x Planet Heroes

W odpowiedzi na potrzeby ekologiczne, marka Clinex łączy siły z Planet Heroes, innowacyjną platformą wspieraną przez ONZ oraz polskim organizatorem globalnej inicjatywy World Cleanup Day. Clinex dołączył do grona partnerów platformy i znalazł się wśród takich firm jak Tefal, Brita czy McDonald.

Dzięki współpracy realizowana jest kampania #ClinexSprzątaPolskę, zachęcająca do sprzątania terenów i promowania zrównoważonego rozwoju. Celem tego partnerstwa jest wsparcie akcji sprzątania terenów w Polsce oraz promocja zrównoważonego rozwoju wśród społeczności lokalnych.

Czytaj więcej

Clinex zmniejsza swój ślad węglowy

W maju 2024 roku odbyła się wizyta przedstawicieli firm UPM Raflatac oraz Reganta w fabryce marki Clinex, aby uhonorować firmę za jej wkład w projekt RafCycle.

To innowacyjna usługa recyklingu stworzona przez UPM Raflatac, która umożliwia przekształcanie odpadów etykietowych w nowe, wartościowe produkty. Celem projektu jest redukcja ilości odpadów trafiających na składowiska i do spalarni oraz wspieranie gospodarki o obiegu zamkniętym. Korzystając z RafCycle marka Clinex realizuje swoje hasło przewodnie „Dbamy o czystość odpowiedzialnie” na wielu obszarach, począwszy od procesu produkcji, wyboru surowców, aż do szeroko rozumianej edukacji.

Czytaj więcej