3 obszary w miejscu pracy, które wymagają dokładnego czyszczenia

Niektóre obszary w różnego typu obiektach będą wymagały więcej uwagi niż inne podczas wykonywania usługi profesjonalnego utrzymania czystości. Ważne jest, aby wiedzieć, które miejsca pracy wymagają dokładnego czyszczenia i szczególnej uwagi przez serwis sprzątający. Jakie obszary wymagają dokładnego sprzątania? Podpowiadamy!

Miejsca o dużym natężeniu dotyku

Czyszczenie blatu

Wiele obszarów w miejscu pracy lub budynkach narażonych są na dużą aktywność dotykową. W często dotykanych miejscach gromadzą się niewidoczne zarazki i bakterie. Miejsca często dotykane powinny być dokładnie i często oczyszczane oraz dezynfekowane. Gdzie wymagane jest dokładne sprzątanie? Takimi miejscami są przede wszystkim włączniki energii elektrycznej, biurka, klawiatury komputerowe czy krzesła i stoły w poczekalniach.

Czyszczenie powierzchni biurowych

Clinex DEZOTable - zdjęcie produktu

W pierwszej kolejności musimy usunąć widoczne zabrudzenia w zależności od czyszczonej powierzchni. Clinex Table dokładnie oczyści stoły i biurka. Clinex FastPlast usunie zabrudzenia z powierzchni plastikowych. Następnie możemy przejść do wykonania dezynfekcji najbardziej dotykalnych miejsc używając Clinex DEZOFast. Jego skuteczność została potwierdzona badaniami porównawczymi zrealizowanymi przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Dezynfekcja powierzchni przy regularnym stosowaniu Clinex DEZOFast będzie przynosiła zaskakująco dobre efekty. Produkt często wykazuje się lepszymi właściwościami dezynfekującymi niż płyn do dezynfekcji powierzchni z alkoholem.

Toalety i pomieszczenia sanitarne

Czyszczenie muszli klozetowej

Kolejnym obszarem, wymagającym regularnego czyszczenia są toalety i sanitariaty. Dlaczego czyszczenie toalet i sanitariatów jest tak ważne? W tych miejscach panuje idealne środowisko do rozwoju wilgoci, bakterii i zarazków, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia. Powyższe powierzchnie wymagają cyklicznego, jak i gruntownego czyszczenia.

Preparaty do mycia toalet

Clinex W3 Sanit

Do codziennego mycia toalet i sanitariatów polecamy Clinex W3 Sanit. Doskonale usuwa zabrudzenia takie jak osady, resztki mydła. Na czyszczonej powierzchni tworzy warstwę ochronną, która zapobiega odkładaniu się brudu. Gruntowne czyszczenie sanitariatów również powinniśmy wykonywać cyklicznie, by usunąć nagromadzony brud. Clinex W3 Forteto kwaśny preparat do gruntownego czyszczenia uporczywych zabrudzeń w sanitariatach i łazienkach. Może być stosowany na wszystkich odpornych na działanie kwasów materiałach i nawierzchniach. Skutecznie radzi sobie z takimi zadaniami jak usuwanie rdzy, kamienia wodnego, osadów wapiennych oraz resztek mydła. To płyn do mycia muszli klozetowych, pisuarów, bidetów oraz umywalek. Likwiduje przykre zapachy urynowe. Więcej piszemy w artykule o czyszczeniu i pielęgnacji toalet w miejscach publicznych.

Obszary o dużym natężeniu ruchu

Sprzątanie korytarza

Miejsca, w których przebywa bardzo dużo osób, należy dokładnie i regularnie czyścić. Z tego powodu tak ważne jest sprzątanie korytarzy, po których porusza się w ciągu dnia duża ilość osób, poczekalni, holi wejściowych czy recepcji. W tym wypadku zabrudzenia będą nanoszone głównie z zewnątrz. W przypadku czyszczenia obszarów o dużym natężeniu ruchu musimy dokładnie wykonać zamiatanie lub odkurzanie, a dopiero wtedy przejść do usuwania zabrudzeń za pomocą profesjonalnej chemii do utrzymania czystości.

Jak myć obszary o dużym natężeniu ruchu?

Clinex Floral Citro

Proces sprzątania rozpoczyna się od góry do dołu. To ważne. Jakich produktów użyć? Produkty dobieramy w zależności od czyszczonej powierzchni, by uniknąć uszkodzeń materiału. Preparaty z serii Clinex Floral zapewnią codzienną czystość i niezwykle przyjemny zapach. Jeżeli zabrudzenia są nietypowe i trudne do usunięcia, bo wniknęły w strukturę posadzki podłogowej (gres) – zachęcamy do zastosowania Clinex M9 Strong. Produkt w szybkim tempie rozpuszcza nagromadzone zanieczyszczenia. Dodatkowo wnika głęboko w pory, usuwając nagromadzony brud, co pozwala na dokładne wyczyszczenie posadzki podłogowej.

Sprzątanie to bardzo ważna czynność. Zwłaszcza w miejscu pracy. Warto więc wiedzieć, że są 3 obszary, które wymagają dokładnego sprzątania. Nie warto więc o nich zapominać.

Podobne artykuły:

Przejdź do bazy wiedzy