Mydło w płynie czy mydło w pianie? Które wybrać do biurowej łazienki?

Mydło jest jednym z podstawowych preparatów niezbędnych w każdej biurowej łazience. Nie ważne, czy biuro jest do wyłącznej dyspozycji właściciela, czy pracowników, musi być zaopatrzone w podstawowe środki czystości i higieny osobistej. Niektóre łazienki są do wyłącznego użytku przez pracowników, natomiast wiele jest takich, z których wspólnie korzysta kadra i petenci. Najważniejszym środkiem pozwalającym na zachowanie czystości rąk jest więc mydło. Ono nie tylko dba o czystość rąk, ale zabezpiecza je przed szkodliwymi drobnoustrojami. Do wyboru mamy wiele rodzajów mydeł, w kostkach, w płynie czy w pianie. Które najlepiej wybrać do biurowej łazienki?

Mydło mydłu nierówne. Jakie więc opcje są dostępne na rynku?

Jeżeli chcemy wybrać naprawdę dobry środek czystości do biurowej łazienki, to na szczególną uwagę zasługują dwa rodzaje. Do przeszłości należy już mydło w kostce. Choć stosowane było z powodzeniem przez wiele lat, to jednak nie jest do końca higienicznym rozwiązaniem. Obecnie cieszą się dużą popularnością dwa rodzaje mydła, czyli mydło w płynie i mydło w pianie. Oba mają swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Należy bliżej się przyjrzeć ich zaletom i wadom, aby móc dokonać słusznego wyboru.

Klasyczne i popularne mydło w płynie

Ten rodzaj mydła występuje z dozownikiem, co zapobiega nagromadzaniu się bakterii, wirusów i grzybów na jego powierzchni. Poza tym na ręce trafia we wcześniej opracowanej i przygotowanej, optymalnej konsystencji. Ma ciekawe właściwości w zależności od wybranego gatunku mydła. Można wybrać antybakteryjne mydło w płynie, ciekłą odmianę klasycznego mydła szarego, czy wyjątkowo aromatyczne mydła z dodatkiem olejków nawilżających i regenerujących skórę. Jeśli postawimy na profesjonalne preparaty, możemy wybrać np. Clinex Liquid Soap, który dodatkowo nawilży skórę dłoni przy każdym zastosowaniu. To wydajny i łatwy w użytkowaniu preparat zawierający delikatne środki myjące. Dodatkowo wzbogacony o składniki ochronne dla ludzkiej skóry, dzięki czemu nie wysusza dłoni. Wybór mydła w płynie jest ekonomicznym rozwiązaniem. Do biura najlepiej zakupić większy kanister, co pozwoli uzupełniać dozownik. Mydła w płynie są wygodne w użyciu, dlatego też często można je spotkać w biurowych łazienkach.

Mydło w pianie – czy sprawdzi się w biurze?

Mydło w pianie ma kilka istotnych zalet. Jest bardzo wydajne, a co za tym idzie ekonomiczne. W dozowniku wystękuje jako forma cieczy, jednakże przy pompowaniu porcji spienia się i powstaje wówczas bardzo wydajne mydło pianka. Mydło w pianie sprawia, że zmniejsza się niezbędna ilość użytego preparatu, jak i zużycie wody do mycia rąk jest również mniejsze w porównaniu do innych rodzajów mydeł. Tak więc można zauważyć różnice w kosztach.

Kolejną zaletą, jaką posiada mydło pianka, jest możliwość używania jej nawet bez dostępu do wody. Taką piankę rozprowadza się po powierzchni dłoni, a następnie osusza się je ręcznikiem papierowym. Można więc uznać, że mydło w pianie jest doskonałe. Choć prawdą jest, że jest wysoko higienicznym i ekonomicznym w użytkowaniu produktem, to niestety jest też droższe. Zarówno dozowniki, jak i samo mydło w pianie ze względu na swoją wydajność, są znacznie droższym w zakupie rozwiązaniem, niż mydło w płynie.

Jaki wariant mydła wybrać?

Przyszedł moment na konfrontację obu rodzajów mydeł, a także na wyłonienie zwycięzcy. Można powiedzieć, że lepiej wypadają mydła w pianie, gdyż:

Niemniej jednak mydło w płynie również ma dobre własności myjące. Za jego wyborem przemawia też bardziej rozbudowana niż w przypadku mydła w pianie oferta handlowa co do zapachów i funkcjonalności. No i najważniejsze, mydła w płynie są jednak tańsze.

Ostateczne zdanie zależy jednak od właściciela biura i kosztów, jakie jest zdolny ponieść.

Przejdź do bazy wiedzy