Trendy w branży sprzątającej w 2024

Profesjonalne czyszczenie blatu

W branży sprzątającej na przestrzeni kilkunastu lat zachodzą ogromne zmiany związane z technologią utrzymania czystości, robotyzacją czy doborem odpowiednich środków czystości i ekologią. Poniżej przybliżymy trendy w branży sprzątającej na 2024 rok.

Robotyzacja i postęp technologiczny w branży sprzątającej

Już w każdej branży możemy dostrzec, że najnowsza technologia stała się integralną częścią każdego aspektu działania biznesu. Jak więc będzie wyglądał rok 2024 w branży sprzątającej? Oczywiste jest, że robotyzacja i najnowsze technologie będą wdrażane, by zoptymalizować procesy związane z profesjonalnym utrzymaniem czystości i higieny.

Oprócz autonomicznych urządzeń sprzątających warto pochylić się nad technologią, która umożliwia podłączenie urządzeń, które automatycznie monitorują standardy higieny. Obiekty dzięki specjalnym czujnikom wykrywają poziom zabrudzeń czy śledzą natężenie ruchu poruszających się osób. Wszystko po to, by zoptymalizować harmonogramy i częstotliwość sprzątania.

Najnowsze technologie będą również pomagały zarządzać organizacją w firmie poprzez specjalne programy i aplikacje. Dzięki temu można uzyskać większą kontrolę nad organizacją czasu pracowników, zużyciem środków czystości i artykułów higienicznych.

Brand Hero Clinex rozmyślający nad rozwiązaniami AI w branży sprzątającej

 

Rośnie zapotrzebowanie na ekologiczne środki czystości

Rynek kształtowany jest przez konsumentów. Ich świadomość dotycząca ekologicznych rozwiązań jest wysoka, więc ten trend przełoży się i na firmy realizujące sprzedaż czy usługi. Klienci oczekują od firm sprzątających używania produktów, które mają ograniczony negatywny wpływ na środowisko naturalne.

W Clinex doskonale rozumiemy oczekiwania konsumentów. Z tego powodu już kilka lat temu wdrożyliśmy decyzje o zwiększeniu produkcji ekologicznych środków czystości, które zawierają minimum 90 % ekologicznych składników. Co więcej, produkty posiadają opakowania z recyklingu, co oznacza bardziej czystą planetę i zmniejszenie ilości plastiku.

Staramy się o to, by jak najwięcej produktów marki Clinex było bezpiecznych dla środowiska naturalnego i użytkowników. Takie produkty są bezpieczne dla skóry i dróg oddechowych, bo nie powodują alergii wziewnej.

Profesjonalne sprzątanie ekologicznym preparatem do szyb Clinex

 

Zwiększona kontrola kosztów

Optymalizacja kosztów to jeden z bardzo ważnych trendów w branży sprzątającej w 2024 roku. Przeprowadzenie kontroli kosztów w firmach sprzątających będzie bardziej szczegółowe niż zwykle. Wartość kontraktów związanych z utrzymaniem czystości nie rośnie tak dynamicznie jak koszty prowadzenia działalności, zatrudnienia personelu sprzątającego, zakupu środków czystości czy sprzętu do sprzątania. Rosnące koszty prowadzą do tego, że firmy związane z branżą sprzątającą głęboko zastanowią się przy wydawaniu pieniędzy.

Profesjonalne praktyki związane z utrzymaniem czystości i higieny

Już nie wystarczy zatrudnić kilka osób, wyposażyć ich w sprzęt do sprzątania oraz kupić podstawowe środki czystości. Obecnie firmy w branży sprzątającej muszą wykazywać się profesjonalnym podejściem do świadczonych przez siebie usług. Klienci dużą wagę przywiązują do firm, których organizacja oraz komunikacja stoi na najwyższym poziomie.

2024 rok dla branży sprzątającej będzie pod tym względem przełomowy. Nie tylko samo wykonanie usługi będzie dobrze wyglądało w oczach Klientów, ale również firma i jej styl prowadzenia będzie wyznacznikiem podczas wyboru partnera do współpracy.

 

Sprzątanie w nowym biurze

W branży sprzątającej zmiany zachodzą bardzo dynamicznie. Związane jest to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi profesjonalnego utrzymania czystości i higieny. Najbliższe 12 miesięcy może być kluczowe dla całej branży sprzątającej poprzez umiejętność wdrożenia koniecznych i potrzebnych zmian związanych z prowadzeniem firmy, optymalizacją kosztów czy wdrożeniem ekologicznych rozwiązań w zakresie środków czystości. Brak zmian i dostosowania się do realiów, jakie niesie nam 2024 rok, może sprawić wiele problemów.

Zobacz również:

Czysta kuchnia to gwarant jakości i bezpieczeństwa w restauracji
Czystość recepcji wizytówką hotelu
Sprzątanie po remontach