Sprzątanie po remontach.

Sprzątanie po remontach.

Celem sprzątania po pracach remontowych jest zapewnienie, że przestrzeń jest czysta, bezpieczna i gotowa do zamieszkania lub uruchomienia innej działalności. Proces sprzątania po remontach obejmuje czyszczenie wszelkich powierzchni, gdzie był wykonywany remont, ponieważ skala rozprzestrzeniania się zabrudzeń podczas prac remontowych jest wysoka.

Usuwanie pyłu po remoncie

Prace remontowe mają to do siebie, że generują dużą ilość pyłu, który osiada na powierzchni i wnika w każdą szczelinę. Usunięcie pyłu jest podstawową czynnością jaką musimy wykonać przed rozpoczęciem usuwania innych zabrudzeń powstałych podczas remontu. Pierwszym krokiem będzie oczywiście dokładne odkurzenie, lecz należy mieć świadomość, że nie usuniemy pyłu w 100%.

Po wykonaniu odkurzania, należy wykonać mycie na mokro powierzchni w celu całkowitego usunięcia pyłu. Do usunięcia pyłu z powierzchni takich, jak stoły, krzesła, biurka używamy Clinex Delos Mat   lub Clinex Blink. Oba produkty dzięki wyjątkowej formule świetnie wiążą zabrudzenia i pozostawiają czystą i higieniczną powierzchnię.

Po umyciu powierzchni ponadpodłogowych przychodzi czas na posadzki podłogowe. W zależności od wielkości powierzchni z jaką nam przyszło się zmierzyć możemy użyć środków czystości do mycia ręcznego lub maszynowego. My polecamy jeden produkt, który sprawdzi się w przypadku mycia ręcznego, jak i maszynowego, a jest nim Clinex M3 Acid. Preparat charakteryzuje się bardzo skutecznym usuwaniem zabrudzeń takich jak wapień, cement i gips, dlatego nadaje się idealnie do użycia podczas sprzątania po remoncie.  M3 Acid to niezwykle silny kwasowy preparat, który nie może być stosowany na kamieniach naturalnych zawierających wapień jak np. trawertyn, wapień muszlowy, aluminium, powierzchniach lakierowanych i szkle akrylowym. Nie stosujemy go również na materiałach o uszkodzonej nawierzchni emaliowanej lub pokrytej chromem.

Jeżeli już gruntownie usunęliśmy pył i przy okazji czyszczenia inne zabrudzenia jakie znajdowały się na posadzce, zneutralizujmy powierzchnię czystą wodą. Następnie do codziennego mycia podłogi wystarczy Clinex Floral o uniwersalnym działaniu i przyjemnej nucie zapachowej.

Więcej na temat doczyszczania powierzchni podłogowych znajdziesz tutaj:

ClinexEDU – Podłogi (Kompendium wiedzy)

Resztki kleju i farby

Mimo odpowiedniego zabezpieczenia przed rozpoczęciem prac remontowych może się zdarzyć, że gdzieniegdzie powierzchnie zostaną zachlapane materiałami, jak farba i klej. Nie jest to coś z czym nie można sobie poradzić, wystarczy, że użyjesz skutecznych produktów do tego rodzaju zabrudzeń. W gamie produktów, jakie oferuje Clinex jest Anti-Spot do usuwania punktowych zanieczyszczeń jak resztki farby, kleju, tuszu czy nawet smoły. Pamiętajcie, żeby przed użyciem przeprowadzić próbę w niewidocznym miejscu w celu sprawdzenia czy preparat nie odbarwi czyszczonej powierzchni. Anti-Spot w połączeniu z użyciem plastikowych skrobaków usunie szybko i skutecznie najtrudniejsze zabrudzenia poremontowe.

Więcej zastosowań bestsellowego środka Clinex Anti-Spot znajdziesz w poniższym artykule:

Trudne plamy – jak pozbyć się żywicy, kleju i wosku?

Rewolucyjny sposób na uporczywe zabrudzenia i plamy

Czyszczenie okien i ram okiennych po remoncie

Na sam koniec możecie zostawić mycie okien i ram okiennych, które ze względu na swoją specyfikę są wymagającą powierzchnią do czyszczenia. Mycie okien rozpoczynamy od wewnątrz, usuwamy zabrudzenia i nagromadzony pył za pomocą ścierek lub odkurzacza. Warto mieć pod ręką szczotki i parownicę co znacząco ułatwi usuwanie zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Jeżeli usunęliśmy nadmiar zabrudzeń, możemy użyć Clinex Fast Plast   do pełnego efektu czyszczenia ram okiennych. Czynność powtarzamy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pozostawiając na czyszczonych powierzchnia powłokę antystatyczną, która odpycha osiadanie zanieczyszczeń. Jeżeli zauważyliście, że na oknach znajdują się resztki kleju czy pozostałości po malowaniu czyli plamy farby możecie użyć Clinex Anti-Spot.

Kolejna faza czyszczenia okien to mycie szyb. Koncentrat Clinex Profit Glass wyjątkowo łatwo poradzi sobie z wieloma rodzajami zabrudzeń. Szybko wysycha i nie pozostawia po użyciu smug i zacieków co maksymalnie ułatwia mycie i skraca czas jaki na tę czynność możemy poświęcić. Po usunięciu nagromadzonych zabrudzeń użyjcie Clinex Glass lub Clinex Glass Foam. Oba produkty idealnie wykończą mycie szyb i pozostawią efekt WOW na czyszczonej szklanej powierzchni.

Więcej na temat doczyszczania ram okiennych znajdziesz w poniższym artykule: 

Czyszczenie ram okiennych po remoncie