Sprzątanie apartamentów — czym i jak to zrobić? 

Sprzątanie apartamentów na wynajem wiąże się z wykonaniem usługi sprzątania szybko i solidnie. Klienci wynajmujący apartament wymagają czystości oraz nieskazitelnej higieny. Z tego powodu nie wystarczy powierzchowne starcie kurzy czy zwykłe odkurzanie. Podczas sprzątania apartamentów wskazany jest szereg czynności mający na celu przygotowanie pomieszczeń do pobytu gości w jak najlepszych warunkach.

Przygotowanie listy kontrolnej sprzątania apartamentów

lista-kontrolna

Sprzątanie apartamentów na wynajem musi odbywać się bardzo szybko, bo odstęp pomiędzy kolejnymi najemcami może wynosić zaledwie 3 godziny. w związku z tym warto określić, które zadania należy wykonać i w jakiej kolejności trzeba to zrobić. Wszystko to po to, by sprzątanie przebiegło sprawnie i skutecznie. Jak się przygotować do sprzątania apartamentu? Zdecydowanie przyda się lista kontrolna. Pomoże nam zaplanować sprzątanie. Lista kontrolna powinna być podzielona na obszary, które będą sprzątane, a następnie wypisane czynności, które muszą zostać wykonane przez serwis sprzątający. Posiadanie listy kontrolnej znacząco skróci czas wykonywania usługi.

Przygotowanie profesjonalnych środków czystości

Po przygotowaniu listy kontrolnej trzeba zaopatrzyć się w profesjonalne środki czystości. To ważne. W końcu profesjonalne środki czystości do sprzątania apartamentów są znacznie silniejsze od tych używanych w domach. Do tego gwarantują oszczędzanie czasu i pieniędzy. Oprócz zaopatrzenia się w odpowiednie preparaty — ważne jest także stosowanie się do zaleceń producenta. W przeciwnym wypadku ryzykuje się popełnienie błędów podczas stosowania chemii profesjonalnej. 

Dokładne czyszczenie się opłaca

sprzątanie w apartamencie

Jeżeli czasu na sprzątanie apartamentu jest więcej, zalecamy wykonanie gruntownego czyszczenia. Gruntowne czyszczenie spowoduje, że dotąd obszary często pomijane podczas rutynowego sprzątania zostaną wyczyszczone. O jakie obszary chodzi? Są to głównie miejsca trudno dostępne jak miejsca za urządzeniami, wnętrza szafek czy wnętrza okien.

Dobrze doczyszczony apartament na pewno nie ujdzie uwadze najemcom. Dzięki temu otrzyma wyższą ocenę na różnego rodzaju portalach związanych z wynajmem apartamentów. 

Higiena i czystość łazienki jest kluczowa

Łazienka to miejsce, które budzi najwięcej kontrowersji wśród wynajmujących. To właśnie to miejsce musi być czyste i higieniczne. W związku z tym trzeba dołożyć największej staranności podczas utrzymania czystości tego obszaru. Czym umyć łazienkę w apartamencie na wynajem? Tutaj z pomocą przychodzi preparat Clinex W3 Forte, który skutecznie usuwa rdzę, kamień wodny, osady wapienne oraz resztki mydła. Aby wzmocnić efekt czyszczenia łazienek, można wykorzystać Clinex W3 Bacti. Produkt ma silne właściwości czyszcząco — dezynfekujące. Z tego powodu doskonale sprawdzi się w obszarach takich jak łazienki i sanitariaty.

Sprzątanie kuchni w apartamencie

czyszczenie tłustych powierzchni

Bez względu na to, czy najemcy będą gotowali sami, czy też będą jedli na mieście — kuchnia w wynajmowanym apartamencie musi być czysta. Sprzątanie apartamentów to nie tylko odkurzanie czy wymiana pościeli. To także zachowanie w czystości kuchni oraz znajdujących się w niej naczyń.

W kuchni nie mogą znajdować się złogi tłuszczu, które nie wyglądają estetycznie. Do tego dochodzi sam zapach, który jest odpychający. Czym usunąć tłuszcz? Do usuwania tłuszczu w kuchni polecamy Clinex FastGast. To gotowy do użycia preparat do usuwania wszelkiego typu tłustych i olejowych zabrudzeń. Dzięki zdolności do emulgowania tłuszczu rozpuszcza silne i uporczywe zabrudzenia olejowo tłuszczowe, przypalone resztki jedzenia. Do tego nie zostawia smug i zacieków na czyszczonych powierzchniach. 

Sprawdź, jak wyczyścić grill, piekarnik czy ruszt!

Czysty piekarnik to podstawa

Sercem kuchni jest piekarnik, który musi być zawsze perfekcyjnie doczyszczony. W końcu niedopuszczalne jest pozostawienie piekarnika, który oblepiony jest tłuszczem. Czym umyć piekarnik w apartamencie? Takim preparatem jest Clinex Grill, który poradzi sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Idealnie rozpuszcza i usuwa nawet najbardziej zapieczone resztki potraw. 

Pranie wykładzin i usuwanie plam

przygotowanie do prania ekstrakcyjnego

Jeżeli apartament posiada wykładziny lub dywany muszą być one regularnie prane. Najszybszą metodą prania wykładzin i dywanów będzie pranie ekstrakcyjne za pomocą odkurzacza piorącego. Jaki preparat do prania wykładzin i dywanów w apartamencie? Do tego rodzaju czyszczenia warto wybrać Clinex Textile EXT. Dlaczego akurat ten środek czystości? Textile EXT został opracowany, by sprostać wyzwaniom związanym z czyszczeniem dywanów, wykładzin czy obić tapicerskich. Do tego zapewnia doskonałą pielęgnację i ożywienie kolorów materiałów. Świetnie poradzi sobie z brudem i tłustymi plamami na tapicerce czy czyszczeniem wykładzin dywanowych.

Na każdym dywanie i wykładzinie mogą pojawić się plamy, które nie wyglądają zbyt estetycznie i świadczą o tym, że miejsce nie jest zbyt często sprzątane. Podczas sprzątania apartamentu liczą się detale, a właśnie takim detalem są plamy, które należy usunąć. Jak usunąć uporczywe plamy? Z Clinex Anti-Spot usuwanie plam będzie bardzo szybkie i proste. Dzięki wyjątkowej formule i wygodnemu opakowaniu w formie areozolu preparat można aplikować punktowo na widoczną plamę.

Wymiana pościeli

Czas na ostatni punkt. Sprzątanie apartamentów na wynajem to również wymiana pościeli każdorazowo po opuszczeniu przez najemców wynajmowanego mieszkania. To bardzo istotne. W końcu klienci natychmiast zauważą, że pościel nie jest świeża i posiada ślady użytkowania. Z tego powodu warto mieć to na uwadze. W przeciwnym wypadku można narazić się na negatywne opinie. 

Odpowiedni zapach czystości

Na koniec warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Chodzi o zapach czystości. Co to jest zapach czystości? Przez odpowiedni zapach ludzie uznają pomieszczenia za czystsze. Wszystko przez to, że przyjemna woń pozytywnie wpływa na emocje. Warto więc zadbać o to, by poczuli go wynajmujący. Z tego powodu warto postawić także na środki czystości jak Clinex Floral Blush, a także stosować odświeżacze powietrza, które wypełniają pomieszczenie przyjemnym zapachem. Do tego sprawdzi się np. Clinex Scent Paryski Wdzięk.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie pomocny i będzie inspiracją podczas sprzątania apartamentów na wynajem. Warto pamiętać, by korzystać z odpowiednich środków czystości i posprzątać wszystkie obszary. 

Zobacz też: 

Przejdź do bazy wiedzy