5 obszarów dezynfekcji na przystankach

Obszary dezynfekcji na przystankach

(zdj. pxhere)

Bezpieczeństwo na  przystankach, czyli dezynfekcja najważniejszych obszarów

Aby korzystanie z przystanku było bezpieczne i nie dochodziło na nim do roznoszenia szkodliwych patogenów, należy je regularnie dezynfekować. Zwykle wykonuje się to metodą opryskową, która polega na dokładnym spryskaniu wszystkich obszarów, których podróżujący mogą dotykać. Warto jednak podkreślić, że w przypadku tej metody, niezbędne jest zużycie dużych ilości preparatu. Co za tym idzie, należy stosować środki wysokowydajne, najlepiej w skoncentrowanej wersji. Daje to możliwość samodzielnego przygotowania roztworu o stężeniu odpowiednim do czyszczonej powierzchni. To znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, które sprawdzi się przy dezynfekcji przystanków.

A co należy dezynfekować na przystankach? Do grupy obszarów wymagających regularnej dezynfekcji należą:

  • ławki,
  • wiaty na przystankach,
  • tablice informacyjne,
  • rozkłady jazdy,
  • kosze na śmieci

Najczęściej dotykanymi obszarami są oczywiście rozkłady jazdy oraz tablice informacyjne i ławki. Kosze również stanowią ogromne siedlisko różnych zarazków. Dlatego przyda się płyn odkażający do powierzchni i też przeprowadzając nim dezynfekcję, należy w dużej mierze skupić się na tych powierzchniach. Z uwagi na fakt, że wykonane one są z różnych materiałów, należy postawić na profesjonalny środek, który będzie dla nich łagodny. Co więcej, preparat musi być skutecznym środkiem nie tylko bakteriobójczym czy grzybobójczym, ale także wirusobójczym.

Czym i jak dezynfekować powierzchnie na przystankach?

Jak już zostało wspomniane, dezynfekcja przystanków wymaga dokładności i regularności. Wszystkie newralgiczne miejsca powinny być przemywane środkiem dezynfekującym za każdym razem, kiedy przystanek jest sprzątany. Szczególną uwagę należy skupić na dezynfekcji rozkładów jazdy, ławek oraz tablic ogłoszeniowych, które są często dotykane. W tym celu wszyscy zadają sobie pytanie jaki płyn do dezynfekcji wybrać? Warto skorzystać z preparatu Clinex DEZOFast koncentrat, który jest ekonomicznym rozwiązaniem. Dzięki skoncentrowanej formule można go stosować z powodzeniem do czyszczenia i dezynfekcji wyżej wspomnianych obszarów. W przypadku powierzchni takich, jak wiaty czy tablice informacyjne lub ławki, należy zastosować stężenie 6% preparatu biobójczego. To gwarancja wysokiej wydajności oraz skuteczności środka i profesjonalnej dezynfekcji.

Jak stosować DEZOFast? Po przygotowaniu roztworu, jego użycie jest niezwykle łatwe i szybkie. Wystarczy rozpylić środek na powierzchni, a następnie rozprowadzić go przy pomocy ścierki docierając do wszystkich zakamarków. Można również pozostawić produkt do całkowitego wyschnięcia. Nie wymaga spłukiwania, co pozwala na szybkie i dokładne przeprowadzenie dezynfekcji.

Dlaczego warto wybrać Clinex DEZOFast w dezynfekcji przystanków?

Preparat do dezynfekcji marki Clinex jest produktem wysokowydajnym i silnie skutecznym. Co więcej, jako preparat bezaldehydowy stanowi większe bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto Clinex DEZOFast został przebadany laboratoryjnie pod kątem skuteczności. Badania wykonane przez dr Sławomira Sułowicza z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, mówią jasno, że Clinex DEZOFast jest 6,8 raza bardziej skuteczny w dezynfekcji niż popularny alkohol etylowy 61%.

Czemu zawdzięczamy tę skuteczność? Profesjonalnemu składowi oraz ścisłej recepturze, która przekłada się na wysoką jakość produktu. Marka Clinex w swojej ofercie ma wiele profesjonalnych preparatów do mycia oraz dezynfekcji. Clinex DEZOFast zasługuje na szczególną uwagę w związku z jego skutecznością również w walce z koronawirusami. Jako profesjonalny środek wirusobójczy powinien stanowić podstawowe wyposażenie firm dbających o czystość przystanków w komunikacji publicznej.

Warto jeszcze podkreślić, że preparat Clinex DEZOFast nie wywiera negatywnego wpływu na czyszczone powierzchnie nawet przy częstym stosowaniu. Zupełnie inaczej sprawa wygląda przy stosowaniu preparatów na bazie alkoholu etylowego 61%. Bardzo często przy nagminnym użytkowaniu, powierzchnie zaczynają korodować i niszczeć. W efekcie dochodzi do trwałego uszkodzenia niektórych elementów czyszczonych obszarów. Przystanki wykonane są z różnych rodzajów materiału, w związku z czym należy postawić na produkt skuteczny, ale zarazem bezpieczny dla dezynfekowanych powierzchni. Wszystkie te warunki spełnia Clinex DEZOFast, dlatego też jest tak popularny w wielu firmach sprzątających.

Profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja przystanków, gwarantuje bezpieczne ich użytkowanie. Wielu z nas regularnie dojeżdża do pracy autobusem czy tramwajem. Chcemy czuć się bezpiecznie, szczególnie teraz, kiedy koronawirus paraliżuje cały świat. To, czy przystanki będą dla nas bezpieczne, zależy od świadomości firm odpowiedzialnych za ich dezynfekcję. Tylko świadomy wybór profesjonalnych, skutecznych i bezpiecznych preparatów, może w takiej sytuacji zapewnić spokój i bezpieczeństwo, którego tak bardzo nam teraz brakuje.