Ochrona środowiska a koncentraty Profit

Preparaty Clinex Profit - koncentraty

(zdj. Clinex)

Nowoczesne środki czystości dostępne szczególnie dla profesjonalistów cieszą się wysoką skutecznością i popularnością. Zakupujemy reklamowany preparat, wierząc usilnie w jego skuteczność. Szczególnie produkty do mycia i czyszczenia powierzchni mają tak wielki popyt. Powierzchnie biurowe, hotelowe, czy też gastronomiczne są najbardziej wymagające. Czystość musi być zachowana perfekcyjnie. Środki te muszą znacząco zmniejszać kumulowanie się i koncentrowanie nowych zabrudzeń na danych powierzchniach. Poza tym powinny konserwować powierzchnie, dezynfekować je oraz szybko wysychać. Wiele wymagań stawia się nowoczesnym środkom czystości do profesjonalnych zastosowań. Korzystają z nich głównie firmy sprzątające, ale czy ktoś zastanowił się nad ich wpływem na środowisko naturalne? W tym artykule przyjrzymy się kilku popularnym środkom czystości z profesjonalnej linii i ocenimy ich wpływ na środowisko.

Koncentraty – Jakie składniki zawierają popularne środki czystości?

Warto bliżej przyjrzeć się składnikom skutecznych środków czystości – koncentraty. Oceńmy ich toksyczność i sprawdźmy, jaki mają wpływ na ochronę środowiska.

Clinex Profit Grease

Pierwszy pod lupę weźmiemy koncentrat Clinex Profit Grease. Jest to silnie skoncentrowany środek czyszczący powierzchnie zmywalne, czyli glazurę, powłoki nierdzewne, emaliowane, czy kamienne. Doskonale radzi sobie z tłuszczem wiążąc go w swojej strukturze, dzięki czemu łatwo można go usunąć. Ładnie czyści, nie zostawia smug i równie dobrze pachnie. Dlatego zerknijmy na jego kartę charakterystyki. Okazuje się, że zawiera sole sodowe, ponieważ odpowiadają za skuteczne usuwanie tłuszczu. Należy z tym preparatem pracować ostrożnie, używając środków ochrony osobistej. Jest dla człowieka dość niebezpieczny przy nieumiejętnym używaniu. To wszystko mamy wyszczególnione na etykiecie. Jeśli chodzi o ochronę środowiska, to nie zarejestrowano szkodliwego działania.

Clinex Profit Sanit

Drugim preparatem, który należy omówić, jest koncentrat Clinex Profit Sanit.  Jest on środkiem do czyszczenia powierzchni pomieszczeń sanitarnych odpornych na działanie wody i kwasów, takich jak zlewy kuchenne, umywalki w toaletach, pisuary czy sedesy. Bardzo dobrze usuwa kamień, a także inne osady, w tym tłuszcze, ślady z mydeł, rdzę, czy osad z wapnia. W jego składzie znajdują się alkohole i kwasy odpowiedzialne za skuteczność tego środka czystości. Tutaj podobnie jak w pierwszym przypadku. Mimo że u człowieka mogą wystąpić reakcje alergiczne, czy poważne podrażnienia w kontakcie bez odzieży ochronnej, dla środowiska jest produktem bezpiecznym.

Clinex Profit Uni

Clinex Profit Uni jest kolejnym produktem używanym do codziennego mycia pomieszczeń hotelowych, biurowych, sal konferencyjnych, a nawet jadalni, czy pomieszczeń użyteczności publicznej. Czyści skutecznie, nie pozostawia smug i ma przyjemny zapach, ponadto w swoim składzie zawiera sól sodową kwasu etylenodiamonotetraoctowego i alkohol, co mówi dobitnie o jego skuteczności. Praca z nim wymaga ostrożności, gdyż może poważnie podrażnić skórę i oczy. Jeżeli mowa o jego wpływie na środowisko naturalne, to w tym przypadku również nie stwierdzono negatywnego oddziaływania. Jest dla środowiska neutralnym preparatem, ponieważ marka stara się o nie dbać.

Clinex Profit Floor

Kolejny produkt to bardzo popularny super koncentrat Clinex Profit Floor. Jest on bardzo wydajnym koncentratem do czyszczenia wodoodpornych posadzek. To preparat o silnych własnościach myjących i nabłyszczających. Działa antystatycznie, dzięki czemu nie przyciąga samoistnie zanieczyszczeń. Podłoga szybko schnie i otrzymuje świeży, łagodny zapach. Produkt jest silnie skoncentrowanym preparatem myjącym do rozcieńczania z wodą. Tutaj też znajdziemy sól sodową kwasu etylenodiamonotetraoctowego, alkohole i polimer. Znów okazuje się, że produkt wymaga stosowania odzieży ochronnej i  umiejętnego posługiwania, ponieważ został stworzony do profesjonalnego użytkowania. Nie odnotowano jednak zagrożenia względem środowiska.

Clinex Profit Glass

Ostatnim preparatem dla profesjonalistów, który weźmiemy pod lupę, jest koncentrat Clinex Profit Glass. Jest to prawdziwy mocarz wśród produktów czyszczących szkło, kryształy, czy stal nierdzewną. Gwarantuje czystość na najwyższym poziomie, a jego własności antystatyczne sprawiają, że doczyszczonych powierzchni nie przylega kurz. Usuwa najtrudniejsze i zaschnięte zabrudzenia, tłuszcz i insekty. Ponadto jest niebezpieczny dla człowieka i zwierząt, ale względem poprzedników ma najmniejszą szkodliwość. Zawiera w składzie etanol i propan-2-ol, podrażniające skórę i oczy, ponieważ to substancje mające negatywny wpływ na człowieka. Jednakże w przypadku ochrony środowiska, nie stwierdzono negatywnego wpływu.

Podsumowanie – koncentraty Profit

Reasumując, koncentraty Profit nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Każdy z tych produktów został stworzony na bazie składników neutralnie działających na środowisko, gdyż obecna sytuacja jest niepokojąca i należy o nią dbać. Nie powodują zatrucia środowiska, choć w bezpośrednim kontakcie z żywymi istotami mogą okazać się niebezpieczne. W takich sytuacjach należy podjąć kroki bezpieczeństwa dokładnie opisane w karcie produktu albo na jego etykiecie informacyjnej dołączonej do opakowania.

Z uwagi na to, że opisane produkty są bardzo skoncentrowane mogą powodować wystąpienie reakcji alergicznych u człowieka, to przy odpowiednim rozcieńczeniu są obojętne dla skóry.