Zastosowanie nanotechnologii w produktach marki Clinex. Co to jest nanotechnologia i jakie jest jej zastosowanie w profesjonalnych środkach czystości!

Zastosowanie nanotechnologii w produktach Clinex

(zdj. pixabay)

Termin nanotechnologii nie jest nam obcy, ale większości może kojarzyć się z zaawansowaną technologią kosmiczną. Warto jednak wiedzieć, że dzisiaj zastosowanie nanotechnologii sięga znacznie dalej. Wykorzystuje się ją między innymi w kosmetyce, budownictwie czy profesjonalnych środkach czyszczących. Wykorzystanie technologii nano w produkcji profesjonalnej chemii sprzątającej to jedna z mocnych stron marki Clinex. Sprawdź, co to jest nanotechnologia i dowiedz się, jak nanocząsteczki wpływają na poprawę utrzymania czystości.

Co to jest nanotechnologia?

Termin nanotechnologii obejmuje szeroki zakres zagadnień między innymi z inżynierii materiałowej, chemii, biologii, fizyki czy innych nauk przyrodniczych. Naukowcy określają nanotechnologię, jako naukę, która zajmuje się wytwarzaniem, projektowaniem oraz modyfikowaniem struktur w skali nano. Zatem nanotechnologia obejmuje obiekty mające przynajmniej jeden wymiar mniejszy od 100 nm. Skala nano pokazuje nam, że nanotechnologia to projektowanie oraz wytwarzanie struktur na poziomie atomów i cząsteczek.

Nanotechnologia zastosowanie w profesjonalnej chemii gospodarczej

Dzięki wykorzystaniu w środkach czystości mikroskopijnych rozmiarów cząstek aktywnych, mających średnicę zaledwie kilku, kilkunastu nanometrów, zyskujemy wysoką aktywność. Dzięki temu nanocząsteczki są w stanie przeniknąć w głąb porów i skutecznie usunąć rozmaite zanieczyszczenia. Co więcej, nanocząsteczki dzięki oddziaływaniom międzycząsteczkowym skutecznie usuwają brud bez zbędnego szorowania. Przekłada się to na wysoką skuteczność preparatów czyszczących, co w wielu branżach ma ogromne znaczenie. To jednak nie wszystko. Ponieważ zastosowanie nanotechnologii w środkach czystości wykazuje także jedną, niezwykle ważną właściwość – hydrofilowość. To jedno z kluczowych zastosowań nanotechnologii. Hydrofobizacja powierzchni pozwala bowiem skutecznie ochronić ją przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Dzięki temu czyszczona powierzchnia zachowuje nienaganny wygląd na dłużej.

Nanotechnologia produkty – czyli wykorzystanie kosmicznej nanotechnologii w życiu codzienny

Obecnie istnieje wiele zastosowań produktów, które wytwarzane są w technologii nano. Nanotechnologię znajdziemy nie tylko w profesjonalnej chemii, ale także w innych produktach codziennego użytku. Na swoją uwagę zasługują tutaj zdecydowanie preparaty zawierające nanocząsteczki srebra, takie jak Clinex Nano Protect Silver Table. Jest to produkt zawierający aktywne nano cząsteczki, które skutecznie niszczą bakterie, grzyby i zarodniki pozostawiając powierzchnię dezynfekcyjnie czystą. Sprawdza się idealnie do codziennej, jak i okresowej dezynfekcji wszelkiego rodzaju blatów, urządzeń kuchennych, pojemników, a nawet wnętrz urządzeń chłodniczych.

Udowodniono naukowo, że już śladowe ilości rozdrobnionych preparatów srebrowych skutecznie dezynfekują. Nano cząsteczki srebra działają także odkażająco, a nawet leczniczo i kosmetycznie, dlatego też często wykorzystywana jest nanotechnologia w kosmetyce.

Innym preparatem wartym uwagi, w którym Clinex wykorzystuje nanotechnologię jest Clinex Nano Protect Silver Odour Killer – Fresh. To skuteczny środek neutralizujący nieprzyjemne zapachy m.in. zapach dymu tytoniowego, zapachy kuchenne, sanitarne czy gnilne. Jego aktywne nanocząsteczki całkowicie neutralizują zapachy, skutecznie likwidując nie tylko ich skutki, ale także przyczynę. Dlatego też produkt działa permanentnie, a nie jak inne preparaty drogeryjne tylko w chwili zastosowania.

Zastosowanie krzemionki w nanopreparatach marki Clinex

Innym rodzajem produktów, w których marka Clinex skutecznie wykorzystuje nanotechnologię, są preparaty krzemowe. Produkty zawierające krzem koloidalny znajdują swoje zastosowanie w czyszczeniu powierzchni szklanych, ceramicznych czy kamiennych. Koloidalne cząsteczki krzemionki pozwalają uzyskać efekt hydrofilowości, dzięki któremu powierzchnia staje się odporna na zabrudzenia. Środki te cechują się właściwościami antystatycznymi, a preparaty do mycia powierzchni szklanych pozwalają także uzyskać efekt antypary. Doskonałym przykładem będzie Clinex Nano Protect Glass, nanopreparat do czyszczenia powierzchni szklanych. Jego zastosowanie pozwala nie tylko usunąć uporczywe zanieczyszczenia, ale także na dłużej pozostawia na szybach krystaliczny blask. Skuteczni usuwa również tłuszcz bez powstawania smug.

Do listy produktów wykorzystujących nanocząsteczki krzemu zaliczyć możemy także Clinex Nano Protect Floral. Jest to niskopienny środek do mycia posadzek wodoodpornych, który nie zawiera alergenów i na długo pozostawia przyjemny zapach. Nie pozostawia zacieków ani smug nadając czyszczonej powierzchni subtelny blask. Jako preparat, którego składem jest nanokrzemionka wykazuje właściwości modyfikujące czyszczone powierzchnie, dzięki czemu skutecznie chroni je przed zabrudzeniami. Przekłada się to na jeszcze łatwiejsze utrzymanie posadzek w nienagannym stanie i znacznie ułatwia kolejne mycie.

Zastosowanie nanotechnologii – podsumowanie

Podsumowując, technologia niegdyś wykorzystywana jedynie do celów kosmicznych, dzisiaj odnajduje swoje zastosowanie w znacznie szerokim spektrum. Ułatwia nam codzienne czynności i pozwala zaoszczędzić czas, którego dzisiaj tak bardzo nam brakuje. Nanotechnologia może zmienić nasz świat, a nieustanny jej rozwój pozwala odnosić sukcesy w wielu dziedzinach.  Zalet jej zastosowania, szczególnie w nanopreparatach nie brakuje. Nanotechnologia pozwala na produkcję środków niezwykle wydajnych i co najważniejsze przyjaznych dla środowiska i człowieka.