Jak poradzić sobie z trudnymi tłustymi plamami?

Preparat FastGast

(zdj. Moje Auto)

Tłuszcz jest wszechobecny w takich branżach, jak: gastronomia, przemysł spożywczy i przetwórczy. Pozostałe na powierzchniach tłuste plamy są trudne w usunięciu, często na skutek nieregularnego czyszczenia nawet niemożliwe jest dokładne ich wyczyszczenie. Należy jednak pamiętać, że są to branże, w których podstawowym wymogiem jest zachowanie należytej czystości. Produkcja, przygotowywanie czy też przechowywanie żywności powinno przebiegać w odpowiednich warunkach w celu zachowania nie tylko jej świeżości i walorów smakowych, ale przede wszystkim bezpieczeństwa jej spożywania.

Konsekwencje zalegającego na powierzchni tłuszczu

Tłuszcz w miejscach, w których przygotowywane są posiłki, osadza się zarówno na meblach i sprzętach kuchennych, jak też na ścianach oraz podłogach. Można go nie tylko zauważyć, ale również poczuć. W pomieszczeniach, w których zalega już przez dłuższy czas pojawia się bardzo nieprzyjemny zapach. Tłuste plamy można łatwo usunąć natychmiast po ich pojawieniu, w przeciwnym razie tradycyjne środki czystości mogą sobie nie poradzić z tak uciążliwymi zabrudzeniami.

Do usuwania plam z tłuszczu i oleju w gastronomii czy przemyśle polecane są specjalistyczne środki, dla których w domowych warunkach często poszukuje się alternatyw w postaci octu czy sody oczyszczonej. Przy tak dużej eksploatacji, z jaką mamy do czynienia w gastronomii i przetwórstwie spożywczym, nie wykazują one pożądanej skuteczności.

Opracowany z myślą o tych branżach usługowych środek Fast GAST wykazuje się zdolnością do emulgowania tłuszczu. Rozpuszcza go nawet w przypadku dużych zabrudzeń, przypalonego tłuszczu i resztek jedzenia. Posiada atest państwowego zakładu higieny, co jest gwarancję możliwości bezpiecznego jego wykorzystania w pomieszczeniach, w których jest przygotowywana żywność. Można go stosować na powierzchniach, które mają kontakt z produktami spożywczymi, pamiętając o dokładnym spłukaniu po użyciu.

Aby spełnić bezwzględne wymogi

Czystość w branży spożywczej i gastronomicznej nie powinna być jedynie „mile widzianym gościem”, ale należy ją traktować jako jeden z ważniejszych aspektów, o który powinno się troszczyć każdego dnia. Preparat Fast GAST dostępny jest w wygodnym opakowaniu ze spryskiwaczem zapewniającym wygodę i precyzję użycia. Dzięki dowolnemu dozowaniu możliwe jest jeszcze skuteczniejsze dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Należy nanieść preparat na czyszczoną powierzchnię i odczekać ok. 1 minuty do rozpuszczenia zabrudzenia. Przecieramy czystą szmatką oraz spłukujemy wodą, co jest szczególnie istotne w przypadku powierzchni mających bezpośredni kontakt z żywnością. Dodatkowo środek usuwa nieprzyjemne zapachy pozostające m.in. po zaschniętych resztkach jedzenia.

Pogromca tłuszczu usuwający trudne zabrudzenia, nie pozostawiając smug i zacieków, bezpieczny dla powierzchni czyszczących i spełniający wymogi sanitarne. Można stosować go do okapów kuchennych, blatów, stołów, posadzek i ścian, praktyczny oraz wielofunkcyjny o skoncentrowanej formule.